Ferrari 500 / Forum Team / 1:24 HOTOVO

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

frydek665
Příspěvky: 79
Registrován: ned 22.1.2012 21:36
Bydliště: Moravská Nová Ves

Re: Ferrari 500 / Forum Team / 1:24

Příspěvek od frydek665 »

I když nepatřím mezi ortodoxní doutníkáře, jako třeba Bernie, a mám radši okřídlence, musím uznat (a uznávám rád), že toto je moc pěkná prácička :!: .
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Ferrari 500 / Forum Team / 1:24

Příspěvek od Lukáš »

OT:

:arrow: bernie - Jojo, je spousta pěkných modelů, do kterých bych se rád pustil. Jsem ale realista, na fóru mám aktuálně rozjeté tři projekty (dva jsou spíše pro děti, že?) a k tomu začínám pomaloučku dělat na čtvrtém (prezentován bude, až bude co..), takže rozjíždět ještě něco dalšího nemá smysl.
peetee
Příspěvky: 252
Registrován: sob 21.1.2012 1:42

Re: Ferrari 500 / Forum Team / 1:24

Příspěvek od peetee »

Popojedem:

Obrázek
Pořád se mi ty konce rozpadaly, nakonec jsem si jehlou vysekl ty kulaté části samostatně a přilepil.

Obrázek
Upozorňuji další lepiče, že v návodu (textu ani návodovce není díl 47 - nějaká páka - že by ruční brzda?). Místo pro přilepení je na dílu 28 vyznačeno.

Obrázek Obrázek Obrázek
Volant - udělaný až na druhý pokus, protože jsem ho původně zvenku celý přetáhl hnědou - když jsem si prohlédl originál, tak jsem zjistil, že volant byl dělaný jako sendvič - měl kovovou obruč mezi dřevěnými částmi.
peetee
Příspěvky: 252
Registrován: sob 21.1.2012 1:42

Re: Ferrari 500 / Forum Team / 1:24

Příspěvek od peetee »

Zrcátka, větrný štítek a brzdové hadičky:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
peetee
Příspěvky: 252
Registrován: sob 21.1.2012 1:42

Re: Ferrari 500 / Forum Team / 1:24

Příspěvek od peetee »

Zkusmo kousek kol:

Obrázek Obrázek Obrázek

První pokus namáčení bočnice vodou dle návodu (levé). Plášť se třepí - kousky na kraji mají tendenci odpadat (druhé foto), druhý plášť proto přetřen zředěným herkulesem a je to lepší. Stejně tak zředěným herkulesem namáčena bočnice pro tvarování.

Dotaz na autora - jak se mají lepit bočnice - bočnice s obrysovým nápisem k sobě a plným nápisem k sobě nebo je obrysový nápis na vnitřní a plný nápis na vnější bočnici :?:
Uživatelský avatar
Ali
Příspěvky: 331
Registrován: sob 21.1.2012 11:32
Bydliště: Lysice

Re: Ferrari 500 / Forum Team / 1:24

Příspěvek od Ali »

peetee je to o citu tvarování-chce to jemné zacházení. Pálený vzorek je hodně drobný- tudíž potřebuje dost navlhčit (stejně jako u mokrých dezénků) ,aby se nelámal. Bočnice jsou gravírované a papír má podstatně hrubší strukturu než u běžného bombírování (např. bočnice z klasické 120gr. vystřihovánky), tudíž opět je za potřebí velmi jemný přístup. Samozřejmě ne každému musí sedět tvarování dle doporučeného návodu- je to o zkušenostech a o tom co modeláři vyhovuje.
Nejsem autor, ale jak si vybavuji tak obrysové písmo patří směrem k trupu.
peetee
Příspěvky: 252
Registrován: sob 21.1.2012 1:42

Re: Ferrari 500 / Forum Team / 1:24

Příspěvek od peetee »

Jj, to je pravda, chce to pomalu a opatrně. Až po prvním pokusu jsem si vzpomněl, že Teo v jiném vlákně doporučoval napuštění vzorku.

Jinak pocitově bych to umístění nápisů taky tak viděl (na nějaké fotce jsem viděl plný nápis vně - ale jen na jedné straně, pneumatiky na druhé straně nebyly dobře vidět). Uvidíme, co na to autoři (Robert už dotaz zkopíroval i na Cashpicka)
peetee
Příspěvky: 252
Registrován: sob 21.1.2012 1:42

Re: Ferrari 500 / Forum Team / 1:24

Příspěvek od peetee »

Ed na Cashpickovi, cit.:
Obrysový nápis má byť na vnútornej strane a je vo farbe pneumatiky, plný nápis má byť z vonkajšej strany a má sa nafarbiť žltozalatou farbou.

Díky za info :)

Umberto: vyplétaná kola bych chtěl, ale model jsem objednával až když byly vyprodané, takže si budu muset počkat.
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Ferrari 500 / Forum Team / 1:24

Příspěvek od bernie »

V Brne u Vagnera v jednom sanonu s formulema jsou jedny vyplety
peetee
Příspěvky: 252
Registrován: sob 21.1.2012 1:42

Re: Ferrari 500 / Forum Team / 1:24

Příspěvek od peetee »

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Zapracoval jsem na výfuku - kombinace papíru, cigaretových papírků, sekunďáku a Tamiya profilu 2 mm.
Nakonec stříknuto sprejem Tamiya TS 82 (rubber black). Původně jsem na to dal klasickou matnou černou, ale ta mi přišla moc černá.
frydek665
Příspěvky: 79
Registrován: ned 22.1.2012 21:36
Bydliště: Moravská Nová Ves

Re: Ferrari 500 / Forum Team / 1:24

Příspěvek od frydek665 »

Máš to vymyzlené do detailu, tak snad model brzy uvidíme na nějaké akci :idea: .
peetee
Příspěvky: 252
Registrován: sob 21.1.2012 1:42

Re: Ferrari 500 / Forum Team / 1:24

Příspěvek od peetee »

Konečně postup (skoro to už zavánělo prokrastinací :) )
Obrázek Obrázek Obrázek

Při sesazení jsem zjistil, že se mi výplet nelíbí - přijde mi, že ty špice mají na řezu tvar lichoběžníka - zadní strana dílu je širší - při druhém pokusu jsem díly 15 a 16 otočil a prohodil (pro zachování směru "rotace" výpletu) - vlevo lepeno dle návodu a vpravo jsou díly 15 a 16 obrácené.
Obrázek

Můj způsob sesazení výpletu a pneu:
Obrázek Obrázek

Po nasazení kola je ráfek naražený na bubnu - dle fotek originálu by tam ale měla být mezera - vyřešeno osazením "podložek"
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Ferrari 500 / Forum Team / 1:24

Příspěvek od Lukáš »

Moc pěkná práce.
peetee
Příspěvky: 252
Registrován: sob 21.1.2012 1:42

Re: Ferrari 500 / Forum Team / 1:24

Příspěvek od peetee »

Díky :)

Přední kola:
Obrázek Obrázek

U ráfků nevím - když výplet oblepím, tak ty díly ráfku s "A" mám malé (díly na přední kolo jsem použil na zadní a na přední jsem musel vykroužit nové, většího průměru ... i když ... teď znova čtu návod a možná ty díly ráfku nejsou možná určeny ke kombinaci s vypalovaným výpletem?
Obrázek Obrázek

Díl č. 8 měl menší průměr než otvor ve špicích - vlevo díl č. 8 bez oblepení, vpravo s oblepením:
Obrázek

První díl volných špicí šel nasadit celkem dobře, u druhého jsem se nemohl pořád trefit - vyřešil jsem to osekáním a lepením jednotlivých špicí po jedné. Závěrečnou podložku (č. 7) jsem neosazoval - kolo mi s ní přišlo nějak moc daleko od bubnu.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
peetee
Příspěvky: 252
Registrován: sob 21.1.2012 1:42

Re: Ferrari 500 / Forum Team / 1:24 HOTOVO

Příspěvek od peetee »

A je hotovo. Robertovi, Forum Teamu a všem co se na jeho vytvoření podíleli velký dík :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“