Hawker Hurricane Mk.IIC / Modelik / 1:33

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Uživatelský avatar
vessa
Příspěvky: 24
Registrován: ned 22.1.2012 16:09
Kontaktovat uživatele:

Hawker Hurricane Mk.IIC / Modelik / 1:33

Příspěvek od vessa »

neříkám, že už jsem nasbíral dost zkušeností na jednoduchých modelech, ale pustil jsem se do mého prvního poláka a zároveň i prvního letadla (když teda nepočítám Nabbo figter ze Star wars). Včera večer jsem dodělal kokpit, skryté části kokpitu jsem retušoval černou fixou, a viditelné hrany šedou revvelkou. Co mám v plánu a co ne na tomto modelu, určitě bude otevřen kokpit a to je asi tak vše, vysřihovánka nabízí i možnost nechat otevřené kryty na zásobníky, ale ty já nechám zavřené. Palubní desku jsem udělal jednoduší verzy a protože mi příjde, že do interiéru nebude skoro nic vidět, tak jsem nedělal ani páčky, byli na mé ruce moc malé. Musím říct, že zatím vše suprově sedělo, až jsem se tomu divil, že to tak je i v mých rukách.

Obrázek

teď jen přemýšlím zda mám od kokpitu pokračovat směrem dopředu nebo dozadu?
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Hawker Hurricane Mk.IIC / Modelik / 1:33

Příspěvek od Vojta Č. »

To je jedno, hlavně pokračuj ;)
Jinak u polských modelů je dobrý se držet pořadí číslování, tak kdybys nevěděl, to by ti mohlo napovědět. Nevypadá to špatně, ani takhle jednoduchý.
Uživatelský avatar
vessa
Příspěvky: 24
Registrován: ned 22.1.2012 16:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Hawker Hurricane Mk.IIC / Modelik / 1:33

Příspěvek od vessa »

rychlý komentář :-) pokračovat budu určitě, ale má rychlost není nějak převratná, snad do konce zimy bude hotovo.
Stuler
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 26.1.2012 9:51

Re: Hawker Hurricane Mk.IIC / Modelik / 1:33

Příspěvek od Stuler »

Tak tak, začal si dobre, sám som zvedavý, tiež po tomto modeli poškuľujem. Držím palce.
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Hawker Hurricane Mk.IIC / Modelik / 1:33

Příspěvek od Pavel Pejša »

Zatím jedeš pěkně, pokud budeš chtít, tak jsem tento model stavil a report ze stavby je ve vlákně níže, takže postup tam tak nějak je a i různé postřehy ze stavby. Jinak model je celkově velmi povedený a lepí se dobře.
Uživatelský avatar
vessa
Příspěvky: 24
Registrován: ned 22.1.2012 16:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Hawker Hurricane Mk.IIC / Modelik / 1:33

Příspěvek od vessa »

Pavel Pejša: díky, než jsem se do modelu pustil, tak jsem koukal, pěkně, čistě slepený. Dokonce i než jsem model koupil, tak jsem koukal na různé stavby a recenze, protože jako začátečník by jsem si model z několika nedostatky radči nekupoval.
Stuler: díky za slova chvály, zatím jsem s modelem opravdu spokojený, vše sedí jak má

Dnes jsem za celý večer zpracoval tři výfuky, myslel jsem, že toho stihnu víc, kouknu na hodiny a ona půlnoc
Uživatelský avatar
vessa
Příspěvky: 24
Registrován: ned 22.1.2012 16:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Hawker Hurricane Mk.IIC / Modelik / 1:33

Příspěvek od vessa »

Tak jsem mírně pokročil

Obrázek Obrázek

_________________________________________________________________________________a detail
dnes končím, nakouknu do plánu, co mě čeká dál a půjdu si lehnout.
Uživatelský avatar
vessa
Příspěvky: 24
Registrován: ned 22.1.2012 16:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Hawker Hurricane Mk.IIC / Modelik / 1:33

Příspěvek od vessa »

musím vlákno trochu oživit, konečně jsem se dostal k pokračování, díly na trup jsem měl připravený asi měsíc, ale nějak mi chyběla chuť. Zítra doufám, že stihnu připravit díly na ocasní křídla.

Obrázek

ještě musím doladit retuš. Jen se bojím, že až budou křídla na svých místech, tak zjistím, že jsem nedodržel geometrii trupu.
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“