Skladování/archivování neslepených modelů

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Odpovědět
ouky
Příspěvky: 30
Registrován: sob 21.1.2012 12:41
Bydliště: Českobudějovicko

Skladování/archivování neslepených modelů

Příspěvek od ouky »

Zdravím,

byl jsem nucen se ve své chýši prostorově uskromnit, a tudíž jsem narazil na problém s uskladněním sbírky neslepených modelů. Od časů ABC a s příchodem euroobalů A4 se modely skladovaly pohodově zavěšené v šanonech.
V poslední době se ale masově rozmohlo používání NEáčtverkových formátů. Ty jsem si doteď teda pěkně naležato kopičkoval, pěkně střídal hřbety, aby se tolik neprohýbaly do U atd., ale není to ideální... ani na procházení, ani na skladování, ani na úsporu místa ani na žádnou manipulaci... zkrátka šanon je šanon.

A tedy v tomto vlákně nadhazuji téma:

a) jak takovéto skladování řešíte Vy? Popř. pokud máte odkazy na vyzkoušené NEáčtverkové šanony a euroobaly, tak se s nima (našel jsem nějaké B4, ale ty rozměry B4 dle normy ani zdaleka neviděly a jsou malé)

b) proč se vůbec takovéto formáty používají?... většina modelů nemá ani ten největší díl tak veliký, aby se nevešel na A4 ... nevidím do vydavatelské činnosti, takže nevím, jestli je to po ekonomické stránce výhodnější-levnější či je to pokus stížit práci plagiátorům (v době, kdy A3 scanner je v leckteré chodbové kopírce...), a proto zde otevírám diskusi, abych byl moudřejší :-)

Příspěvky typu "koupím a slepím, tudíž neskladuju" sem ani nepište...
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1295
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Skladování/archivování neslepených modelů

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

No tak ne-áčkové formáty se mi vejdou do šanonů-boxů......sice nemám modely uložené do eurofolie, ale nijak mi na sobě neleží.

Obrázek Obrázek
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Skladování/archivování neslepených modelů

Příspěvek od JoseFxx »

Teo máš to nějáké pomačkané :lol:
Já používám ZIP sáčky. Vymáčknu z nich vzduchu a jsou pevnější jak euro folie. Pak teprve ukládám do box šanonů.
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Skladování/archivování neslepených modelů

Příspěvek od Standa F. »

Placatky mám uskladněny způsobem všelikým, většinou na hromádkách po skříních. Část ( 8-) ) archivu mám na skříni v krabicích IKEA - k té černé obývákové knihovně docela pasují a vejdou se do nich i větší formáty (Ripper apod.):

Obrázek
Uživatelský avatar
jozkin
Moderátor
Příspěvky: 137
Registrován: úte 20.12.2011 12:57

Re: Skladování/archivování neslepených modelů

Příspěvek od jozkin »

No, ja to mám zatiaľ naskladané v jednej skrini v spálni. Celkom nestrategicky na sebe a bez prekladania...
Uživatelský avatar
Gerry
Příspěvky: 168
Registrován: stř 25.1.2012 10:53
Bydliště: Česká Kubice + (srdcovka) Jesenice

Re: Skladování/archivování neslepených modelů

Příspěvek od Gerry »

Já taky tak. A pak něco najít, to je první vlna modelářského adrenalinu :-D
ouky
Příspěvky: 30
Registrován: sob 21.1.2012 12:41
Bydliště: Českobudějovicko

Re: Skladování/archivování neslepených modelů

Příspěvek od ouky »

Tak koukám, že v té skladovací lapálii nejsem sám :-).

ad Teo: jj, šanon box jsem zkoušel, ale neosvědčilo se ze dvou důvodů: 1) když je plný, tak OK, tak v něm vše hezky stojí, ale když je poloprázdný, mají tenčí sešity tendenci se kroutit 2) u věcí v šanon boxu se brzo "omlátí rohy", protože je otevřený, a to je dost průšvih...
ad JosefFX: ty máš nějaké vhodné zip sáčky formátu vícnežA4? kde se to shání a cena?
ad Standa F: Krabice z ikea jsou super, jen neřeší můj problém s potřebou skladnosti :-) a s argumentem, že ladí k nábytku doma stopro neuspěju (i když by ladily, né že ne :-) ).
ad ostatní: přesně tak, to znám mooc dobře... ale když už je toho víc, tak ....

A třeba odkaz nebo zkušenost s nějakým euroobalem, který by fakt byl B4 podle normy a nejen podle nadpisu, nebo takový aby se tam vešel aspoň třeba Ripper?

A jaký máte na zavedení a používání těchto větších formátů názor? Je to tak z ekonomického hlediska, resp. je tak velký rozdíl mezi 7 str. B4 a 8 str. A4? Nemám o vydavatelském pohledu vůbec ponětí...
vojta78
Příspěvky: 858
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Skladování/archivování neslepených modelů

Příspěvek od vojta78 »

Momentálně mám neslepené modely uskladněny v krabici. Sešity v igelitovém sáčku a uložené. Větší formáty jako Dragon Wagon, nebo B-29 Superfortress jsou uloženy ve vetší krabici, zabalené v igelitu. Občas si nějaký ten model vytáhnu a prohlížím, jinak ostatní pečlivě uloženo.
Co se týče větších formátů, spíš to je kvůli kopírování, alespoň si to myslím. Vydavatel tím chrání svoje výtvory před nelegálnímu rozšiřování.
spookii
Příspěvky: 28
Registrován: sob 3.3.2012 11:59
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Skladování/archivování neslepených modelů

Příspěvek od spookii »

zip sáčky mám tyto
http://www.smero.cz/htm/eshop.php?goto= ... ail=search" onclick="window.open(this.href);return false;
zatím volně položeno ve skříni
volba formátu je hlavně kvůli kopírování, při tisku je to jedno jestli tiskneš A4 nebo B4 není tam takový rozdíl a hlavně tisk je formát A3 a B3 a pak ohyb, ale vlastní tisk je na plachty který se pak řežou na daný rozměr...
Uživatelský avatar
stop_r
Příspěvky: 73
Registrován: sob 21.1.2012 17:32

Re: Skladování/archivování neslepených modelů

Příspěvek od stop_r »

Buďto v krabici, šanónoch, alebo len voľne..

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Výhoda určite je že bývam sám s priateľkou v trojizbovom byte a jednu izbu môžme mať ako pracovňu. Miesta habadej..
Uživatelský avatar
MARTANEK41
Příspěvky: 369
Registrován: úte 24.1.2012 15:19

Re: Skladování/archivování neslepených modelů

Příspěvek od MARTANEK41 »

Když si tak uvědomím, kolik zajímavostí a pokladů se všude skrývá ... :-)
jiri.k
Příspěvky: 484
Registrován: úte 3.1.2012 21:55
Bydliště: praha

Re: Skladování/archivování neslepených modelů

Příspěvek od jiri.k »

jenže pro ostatní je to jenom hromada zběru
vážka
Příspěvky: 9
Registrován: sob 5.4.2014 18:58
Bydliště: Chrudim

Re: Skladování/archivování neslepených modelů

Příspěvek od vážka »

já mám modely zatím 3, takže se mi to skladuje dobře :)
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“