Junkers Ju 88C-6 Nightfighter / AH / 1:33 HOTOVO

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
vojta78
Příspěvky: 857
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Junkers Ju 88C-6 Nightfighter / AH / 1:33

Příspěvek od vojta78 »

Masakr. Móc pěkný.
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Junkers Ju 88C-6 Nightfighter / AH / 1:33

Příspěvek od Daniel »

Pavle paráda 8-) Držím pěsti, at se daří i nadále .
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Junkers Ju 88C-6 Nightfighter / AH / 1:33

Příspěvek od Pavel Pejša »

Tak veliké části letadla už mám, teď je nějak poskládat, udělat vrtule, podvozky, asi milión drobností a letíme :-)
Ty kryty pod motorama byly očistec. Spokojen nejsem vůbec, ale líp to fakt nedávám. Při lepení těhle šíleností pado hodně ostrých výrazů.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Junkers Ju 88C-6 Nightfighter / AH / 1:33

Příspěvek od Pavel Pejša »

Tak aby si někdo nemyslel, že nic nedělám, tak dělám, jen to jde veeelmi pomalu, přeci jen výfuky, jsou složité a je jich hodně. Zatím se mi podařilo ovýfukovat jen jednu stranu pravého motoru. A pak jsem udělal žebra vnitřku podvozkových gondol.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Junkers Ju 88C-6 Nightfighter / AH / 1:33

Příspěvek od Markulin »

Pavle vypadá to perfektně. Jak ajroplány moc nemusím, tak na toto se vždycky rád podívám. Už se těším na velké finále ;)
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Junkers Ju 88C-6 Nightfighter / AH / 1:33

Příspěvek od Pavel Pejša »

Moc děkuji za povzbudivá slova, a aby si někdo nemyslel že nic nedělám, tak další malinký postup. Vše pasuje jak má, jen je to složité.
Pravý motor je kompletně osazen výfuky. už jen levý motor a pak hurá výfuky zakrýt kryty plamenů, aby nebyly výfuky absolutně vidět :-D

Obrázek Obrázek Obrázek
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Junkers Ju 88C-6 Nightfighter / AH / 1:33

Příspěvek od Pavel Pejša »

Tak opět menší postup. Výfuky už jsou všechny hotový a tři kryty plamenů, jen mám dilema, jestli tam dát i poslední kryt, protože pak nebude z výfuků vidět naprosto nic a celá týdenní práce přijde vniveč Nikdo to neocení protože nikdo nebude vědět že tam ty výfuky jsou. Jen JÁ

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
numi
Moderátor
Příspěvky: 849
Registrován: pon 12.12.2011 12:11
Bydliště: Třinec

Re: Junkers Ju 88C-6 Nightfighter / AH / 1:33

Příspěvek od numi »

Ale my taky co to sledujeme. ;)
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Junkers Ju 88C-6 Nightfighter / AH / 1:33

Příspěvek od Pavel Pejša »

Tak, sice to vypadá, že postup je superpomalý, ale rychleji to nejde. Jsem už ve fázi detailů, a ty jdou prostě pomalu. Zpracoval jsem mechanizmy klapek a křidélek a připojil je ke křídlům. Už jsou křídla docela členitý. Teď jsem začal podvozkem. Nejprve jsem zkusil stočit podvozkovou nohu. Na fotce je vidět jaké to je hovado. Fotil jsem na podkladu stíhačky Machi, kterou budu pravděpodobně stavit po dokončení tohohohle obra. Příště už snad budou fotky podvozkové nohy včetně detailů.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Junkers Ju 88C-6 Nightfighter / AH / 1:33

Příspěvek od Pavel Pejša »

Aby to tady neusnulo, přidávám menší postup .Levé křídlo už má podvozkovou nohu. Zbývají jen příklopy a jejich táhla. Teď mě čeká ještě pravá noh a zadní podvozek. Snad to klapne a dopadne to alespoň takto. Ideál to není, ale kostrukce podvozku je složitá a lépe to fakt nedávám. Jinak jedna podvozková noha má celkem 73 dílků. Vím není to tak mnoho, ale i tak je to pro mě extrém. U kompletace je nutné dávat pozor, protože sebemenší chyba zhatí celou práci. já takhle dělal příčnou vzpěru dvakrát, protože při lepení do trupu jsem si ji neopatrně ohnul. Naštěstí šla uříznout a nahradit novou vzpěrou, kterou jsem si pro jistotu vyztužil kartonem. Stavba se pomalu chýlí. Dílů už moc není. Jsem zvědav jak to nakonec dopadne.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Junkers Ju 88C-6 Nightfighter / AH / 1:33

Příspěvek od Ričmond »

Tomu říkám podvozek na úrovni ;-)
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Junkers Ju 88C-6 Nightfighter / AH / 1:33

Příspěvek od Pavel Pejša »

Tak jsem se zase lehce posunul. Dokončil jsem oba hlavní podvozky a přilepil je napevno do křídel. Další prací je zadní podvozek s blatníkem. Práce jde slušně, vše pasuje, jen je to prostě těžké. Dílky miniaturní a je jich veliké množství :-)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Junkers Ju 88C-6 Nightfighter / AH / 1:33

Příspěvek od Pavel Pejša »

Tak po dlouhé době drobný postup a zadní podvozková noha je na svém místě. Jen asi na úkor reality je konstrukce podvozku velmi měkká a strašně se to ohýbá. Tak jako se ten podvozek sám sklápí dovnitř trupu. Nevím jak to bude vypadat až letadlo v celé váze položím na podvozek, to se asi zadní kolečko samo zavře dovnitř. nevím moc co s tím, ale dělal jsem to přesně podle návodu.

Obrázek Obrázek Obrázek
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Junkers Ju 88C-6 Nightfighter / AH / 1:33

Příspěvek od Pavel Pejša »

Tak opět menší postup na Junkersu. Téměř jsem dokončil vrtule. Uchycení vrtulí k motoru je nic moc, takže je asi přilepím napevno a nebudou se točit. Ještě uvidím jak to pořešim. Jinak šest listů je masakr, ale celkem se povedly. Což se o kuželech rozhodně říct nedá, ale fakt to líp neumim. Teď už mě čeká připevnit poklopy gondol podvozků a jejich táhla. To bude asi hrůze, ale nechám se překvapit. no a potom už jen Schrägemusik, antény radaru FuG, dodělat kola, dráteničina, anténičina und auf diesem Flugzeug fertig :-D

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
numi
Moderátor
Příspěvky: 849
Registrován: pon 12.12.2011 12:11
Bydliště: Třinec

Re: Junkers Ju 88C-6 Nightfighter / AH / 1:33

Příspěvek od numi »

Máš to parádní.
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“