MPMPM

Informační servis Centra papírových modelů z.s.

Moderátor: JOK

jiri.k
Příspěvky: 484
Registrován: úte 3.1.2012 21:55
Bydliště: praha

Re: MPMPM

Příspěvek od jiri.k »

pepa by měl jenom lepit popisky
spokk
Příspěvky: 2
Registrován: pát 14.9.2012 12:04

Re: MPMPM

Příspěvek od spokk »

Je otevřeno celý víkend, klasicky od 9 do 17 hod. ;)
Niraj
Příspěvky: 230
Registrován: sob 18.8.2012 15:33
Bydliště: kousek od Litomyšle

Re: MPMPM

Příspěvek od Niraj »

Jojo, tak jsme dnes muzeum navštívili. Je to super, jen škoda, že bylo právě čerstvě po obnově expozice, takže exponátům chyběly ještě popisky - šéf tam na nich akorát vehementně pracoval. Ale jinak paráda, strávili jsme tam skoro 2 hodiny, je tam co obdivovat. Takže jsme pokoukali, popovídali, kluk si tam i něco slepil a nakonec jsem neodolal a koupil si od Betexy hrad Kost (za mumlání manželčina, kamže to jako po slepení asi tak dáme) :P
Takže vzdávám hold všem nadšencům, za jejichž přispění toto muzeum vzniklo.
ronyx
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 28.6.2012 21:53
Bydliště: Náchod

Re: MPMPM

Příspěvek od ronyx »

Pokusil jsem se o takovou malou virtuální prohlídku Muzea. Jak se to povedlo posuďte sami.
Ke stažení zde:
http://www.edisk.cz/stahni/21730/Muzeum ... .12MB.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Zabaleno v .rar archivu s opravnými daty.
Formát videa: .wmv
Trvání: 00:16:38
Přenosová rychlost: 1953kbps
Rozměry: 640x480
Velikost (čisté video) 149MB

Natočeno v sobotu 15_09_2012. Na vitrinách ještě nejsou nalepené popisky (na jejich dotvoření práve JoK pracoval), všechny modely už mají čísla.

K dispozici mám ještě nějaké fotky (cca 150ks). Až se mi je podaří nahrát na net (cca 600MB), dám odkaz.
JOK
Moderátor
Příspěvky: 60
Registrován: pon 5.12.2011 18:46

Re: MPMPM

Příspěvek od JOK »

Hlásím fáze 5 dokončena - poslední popiska dolepena dnes 21.9. ve 4:18 před rozedněním.
Nyní mne čekají fáze 6 - 9 (možná 10)
kompletní seznam pro předání
vyčíslení odhadních cen modelů pro pojišťovnu
inventarizace modelů včetně těch co jsou nenainstalované v bednách a i těch, které muzeum dostalo darem
(mimochodem zatím jde v drtivé většině o nevystavitelné "exponáty" - velmi špatně slepené)
Uživatelský avatar
Alfik
Příspěvky: 277
Registrován: sob 21.1.2012 17:44
Bydliště: Velká Hraštice

Re: MPMPM

Příspěvek od Alfik »

Nechtěli by jste do muzea Pražský hrad(papírový)Nevím kam s tím.Rozměry blížící se fotbalovému hřišti.
Uživatelský avatar
tata
Moderátor
Příspěvky: 195
Registrován: pon 12.12.2011 19:04
Bydliště: Galaxie Orlová

Re: MPMPM

Příspěvek od tata »

to ronyx -- za snahu natočit video palec nahoru ! ale kvalita je žalostná taže zase palec dolu ....strašně s tou kamerou (nebo mobilem) švenkuješ takže při veškeré snaze nedokážu na modely zaostřit škoda no .
Ale jinak díky .
ronyx
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 28.6.2012 21:53
Bydliště: Náchod

Re: MPMPM

Příspěvek od ronyx »

To Medium
ozvi se mi prosím na mail (je v mém profilu), nedaří se mi odesílat SZ. Díky.

To tata
kritiku ke kvalitě beru (točeno to bylo na utrazoom), ale mým cílem při natáčení nebylo nasnímat jednotlivé modely, chtěl jsem udělat jakousi procházku muzeem, aby všichni ti, kteří do muzea poskytli modely, podíleli se na jeho výstavbě a nebo se tam jen chystají, získali jakousi představu o tom, jak muzeum k datu pořízení vypadá. Jestli se mi to povedlo nebo nepovedlo, nechám na jiných.

Jak jsem slíbil, dávám k dispozici také nějaké fotky, které jsem udělal. V souboru najdete jak celkové pohledy, tak i detailnější snímky jednotlivých modelů. Fotky jsou neupravované, v původním rozlišení, tak jak jsem je vyfotil, aby si každý prohlížející mohl vybrat, co chce vidět.
Bohužel se mi nepodařilo zabránit v některých případech vzniku nepříjemných odrazů, částečnému barevnému zkreslení apod. Osvětlení zářivkami, skal vitrín a také nedostatek prostoru, aby bylo možné fotit s větším odstupem udělal své. Snad to omluvíte a získáte i přes tyhle chyby aspoň částečnou představu o muzeu.

Foto najdete zde:
http://www.uloz.to/23887930/mpmpm-2012- ... -part1-rar" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.uloz.to/23888068/mpmpm-2012- ... -part2-rar" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.uloz.to/23905432/mpmpm-2012- ... -part3-rar" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.uloz.to/23905438/mpmpm-2012- ... -part4-rar" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.uloz.to/23905440/mpmpm-2012- ... -part5-rar" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.uloz.to/23887922/mpmpm-2012- ... -part6-rar" onclick="window.open(this.href);return false;

Celkem 150 fotek, celková velikost 591MB.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: MPMPM

Příspěvek od Vojta Č. »

Noc v Muzeu, vol. XXV (třeba :))

Další oprašovací brigáda proběhla hned v těsném závěsu po Neratovicích, v noci ze soboty na neděli a v neděli. Prohlašoval jsem potom, že papírovej model nechci nějakou dobu vidět. Když člověk vezme každej ten model do ruky minimálně dvakrát... (OK, byli jsme na to tři :))
Nicméně oprášeno, police ometeny, spadlé modely zavěšeny, pohoda.
Krajně interesantní byla probírka depozitáře, kde skončila hromada modelů, snad z pozůstalosti, snad z něčí půdy, kdo ví kde se vzaly...

Extrémně plodný lodní modelář:
Obrázek

Kvantita vítězí nad kvalitou. Stav je autentický, jak bylo vyndáno z krabice. Pavouk byl přistižen a z krabice vyhoštěn. Pozoruhodné jsou i nepapírové díly, i žáves metoda provedení nádrží (nebo bomb čí čehože).
Obrázek

JoK a paní ředitelka Váňová koukají, co do expozice nezařadí. Tohle jsou plasťáky, letadlové lodě v pidiměřítku na jednu tužkovou baterku...
Obrázek

Dva kousky, které by se vyjímaly v muzeu kuriozit. Kdo určí, z čeho jsou tyto úžasné ponorky zbastlené, má bludišťáka :)
Obrázek Obrázek

Profesionální fotograf profesionálně fotografuje (nebo se tak aspoň tváří :D)
Obrázek

BIZMÁRK! (OK, tak tohle do expozice asi taky nezařadíme, stejně jako téměř 200 dalších modelů, které jsme v depozitu přebrali a sepsali... (staré, polorozpadlé, nezajímavé, špatně slepené, v libovolné kombinaci))
Obrázek
Uživatelský avatar
ofeckin
Příspěvky: 79
Registrován: stř 25.1.2012 9:54
Bydliště: Brno

Re: MPMPM

Příspěvek od ofeckin »

:shock: To jsou ponorky z leteckých katastrof? A to první "letadlo" padalo do moře vzhůru nohama, nebo to byla linka "protinožců" z Aucklandu do Sydney? :lol:
jiri.k
Příspěvky: 484
Registrován: úte 3.1.2012 21:55
Bydliště: praha

Re: MPMPM

Příspěvek od jiri.k »

Je to tak máš bludišťáka, ale musíš si ho namalovat a postavit B-)
ronyx
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 28.6.2012 21:53
Bydliště: Náchod

Re: MPMPM

Příspěvek od ronyx »

Vzhledem k tomu, že doba uložení videa ( z mého příspěvku výše) na edisku skončila a třeba by to ještě někoho v budoucnu zajímalo, rozhodl jsem se založit profil na serveru "uložto". V příslušných složkách naleznete moje fotky a videa z MPMPM. Pro ještě větší zjednodušení - odkaz na tento profil budu mít nadále i ve svém podpisu zde na foru.
ronyx
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 28.6.2012 21:53
Bydliště: Náchod

Re: MPMPM

Příspěvek od ronyx »

Dnes odpoledne jsme s ředitelkou muzea sl. Martinou Váňovou zabalili vybrané modely pro zítřejší transport na propagační akci do Liberce. Fotografie toho, jak byly modely zabaleny, najdete v mé složce uvedené v podpisu - soubor Balení pro Liberec.rar
Uvítal bych vaše vyjádření k tomu, jak jsem modely zabalili a zabezpečili s tím, že si případné výtky beru na svoji hlavu.
Uživatelský avatar
Michal Dostál
Příspěvky: 439
Registrován: sob 21.1.2012 12:14
Kontaktovat uživatele:

Re: MPMPM

Příspěvek od Michal Dostál »

Můžu se zeptat o jakou propagační akci v Liberci jde, kde a kdy?
ronyx
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 28.6.2012 21:53
Bydliště: Náchod

Re: MPMPM

Příspěvek od ronyx »

Přiznám se, že si to přesně nepamatuju, ale pokud jsem to dobře pochopil, tak je to nějaká propagační akce v rámci cestovního ruchu. Určitě to upřesní někdo ze zasvěcenějších - JOK, ředitelka muzea nebo modelář, který se akce účastní a o modely se tam stará (modelář Medium(?)) Pamatuju si jen, že se tam modely vezou zítra, takže akce bude asi tento víkend.
Omlouvám se, že jsem si tyto podrobnosti do hlavy nebral - mým úkolem bylo zajistit (tedy zabalit) modely pro přepravu.
Odpovědět

Zpět na „CPM z.s. + Muzeum papírových modelů“