Vibrační válec STAVOSTROJ VV 100 / RW / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Pida11
Příspěvky: 68
Registrován: sob 21.1.2012 9:27

Vibrační válec STAVOSTROJ VV 100 / RW / 1:32

Příspěvek od Pida11 »

Zdravím, předem díky za nové forum...
Nyní k prezentaci mého modelu...po pár modelech z abc jsem se rozhodl pro něco složitějšího. A jelikož se mi vždycky líbily modely od Ripperworks, tak jsem hledal tam. Jedním z nejjednoduších modelů se mi zdál tento válec, proto padla volba na něj...

Musím říct, že oproti modelům z abc je to úplně něco nového. Jak z hlediska toho, že se zde lepí na tupo, tak z hlediska titěrnosti některých dílů. Takže mějte ohled, když budu doslova patlat :)

Zde je náhled, že jsem vlastníkem originálu:
Obrázek Obrázek

A nyní ke stavbě. Začal jsem podle návodu a vypracoval pro začátek nosníky.
Obrázek Obrázek

To je prozatím vše. Díky škole není zrovna moc času, takže stavba modelu nebude tak rychlá, jako u jiných expertů zde na foru. Ale jak pokročím, hned to sem hodím :)


Příspěvek upraven. moderátor Zrzek
Pida11
Příspěvky: 68
Registrován: sob 21.1.2012 9:27

Re: Vibrační válec STAVOSTROJ VV 100 / RW / 1:32

Příspěvek od Pida11 »

času není moc,práce jde pomalu,ale přeci jen malý postup...model se zatím staví pěkně,veškeré nepřesnosti jsou v rukách

Obrázek Obrázek Obrázek

není mě čekají hydraulické písty,kterých se dost bojím,protože to vypadá na hodně titěrnou práci,tak uvidíme
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Vibrační válec STAVOSTROJ VV 100 / RW / 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Zdá se mi že se ti to nějak kroutí-srovnej to teď pak už nebude čím, taky bys mohl zapracovat na retuši. Pístů se neboj ty jsou v pohodě spíž si dej pozor na spoj: kloub-rám válce, ten radši napusti sekunďákem ať se ti to nepropadne jak mě... :roll: ;) Jinak docela pěkný...
Pida11
Příspěvky: 68
Registrován: sob 21.1.2012 9:27

Re: Vibrační válec STAVOSTROJ VV 100 / RW / 1:32

Příspěvek od Pida11 »

díky za rady...to kroucení mě ani moc nepřijde,to je možná foťákem jak jsem to fotil ze strany...ale s retuší máš určitě pravdu...by mě zajímalo,jak vyřezáváte tak krásné díry(kolečka)?...pokud mám vyříznout malou díru čistě do papíru ,tak skalpelem v pohodě,ale pokud mám vyříznout malé kolečko v 1 mm kartonu,tak jsou ty kraje vždycky takové okousané..neexistují nějakí vypichováky nebo něco na ten způsob?....koukal jsem,jen na kružítka se skalpelem,ale to by mě u takto malách průměrů asi moc nepomohlo...
jiri.k
Příspěvky: 484
Registrován: úte 3.1.2012 21:55
Bydliště: praha

Re: Vibrační válec STAVOSTROJ VV 100 / RW / 1:32

Příspěvek od jiri.k »

používají se raznice
johnny7
Příspěvky: 56
Registrován: úte 24.1.2012 17:53

Re: Vibrační válec STAVOSTROJ VV 100 / RW / 1:32

Příspěvek od johnny7 »

Vypichovanie je dobre na otvory, ale na kolieska mozes pouzit vyrazace na kozu, alebo su aj take klieste. Priemery su od 2 do 9 mm. To koliesko je potom ale mierne plosne deformovane tlakom a okraje su jemne skosene. V poslednom case som od toho upustil a orezavam to skalpelom. Koliesko po kazdom reze pootocim o par stupnov a takto vznikne celkom seriozny kruh, ktory este dofinisujem tupym koncom stetca tak ako ked hladis zaoblene spoje
Pida11
Příspěvky: 68
Registrován: sob 21.1.2012 9:27

Re: Vibrační válec STAVOSTROJ VV 100 / RW / 1:32

Příspěvek od Pida11 »

díky za nápady ;)
dále se s tím zkouším prát,ale nedaří se...asi jsem si vzal moc velké sousto..nějak to už ale dopatlám,tady mírný postup..

Obrázek Obrázek Obrázek

ještě pak zkusímopravit "desku" na kterou přijde kabina..na druhý fotce je vidět jak je prohnutá..
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Vibrační válec STAVOSTROJ VV 100 / RW / 1:32

Příspěvek od Lukáš »

Když používáš špejli, tak vyber nějakou s pěkným průřezem a párkrát ji přetáhni jemným šmirglem
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Vibrační válec STAVOSTROJ VV 100 / RW / 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Ahoj
K špejli-používej spíž párátka nebo toť toto:

Obrázek

Dá se to sehnat v modelářských prodejnách, a ve vláčkařských šopech... ;)
Dále jsou tu věci označené A, B a C ke krerým něco mám... :oops:

Obrázek Obrázek

Obrázek

K A :arrow: Zapyluj si to ať se ti tam dobře lepí kolo ;) .
K B :arrow: Hydromotor má být rovně což by se možná ještě šlo spravit.
K C :arrow: Kolem té díry nanes sekunďák ať se ti pak celý válec nepropadne, to samé pak udělej i na rámu, nebo to rovnou zalep napevno ;) .
Neber to prosím jako rýpání, ale jako rady... :oops: :roll:
Pida11
Příspěvky: 68
Registrován: sob 21.1.2012 9:27

Re: Vibrační válec STAVOSTROJ VV 100 / RW / 1:32

Příspěvek od Pida11 »

jako rýpání to samozřejmě neberu...za ty užitečný rady dík ;-)...kdyby je člověk nechtěl slyšet,tak se tady žádným modelem nebude "chlubit"..o víkendu jsem nebyl doma,ale jak bude čas,zkusím to opravit
Pida11
Příspěvky: 68
Registrován: sob 21.1.2012 9:27

Re: Vibrační válec STAVOSTROJ VV 100 / RW / 1:32

Příspěvek od Pida11 »

Aby to nevypadalo,že jsem se na model vyprdnul tak aspoň malý progres k motoru:

Obrázek Obrázek

jinak ještě k předešlému příspěvku...chybu A a C jsem se nějak pokusil opravit,B-ten hydromotor,s ním už bohužel nehnua,niž by se rozlepil v podstatě celej spodek a do tak drastickýho řešení se mě nechce,bojím se že ve výsledku by to dopadlo ještě hůř než to je...
Pida11
Příspěvky: 68
Registrován: sob 21.1.2012 9:27

Re: Vibrační válec STAVOSTROJ VV 100 / RW / 1:32

Příspěvek od Pida11 »

Po hodně dlouhé době (přes léto trávím čas čas radši venku) jsem zase dostal chuť si něco slepit,tak jsem pokračoval a doděl motor a poté jsem se pokusil o své první "zasklení"...dělal jsem to pomocí oboustranné lepící pásky...výsledek není ideální,ale na první pokus s tím jsem vcelku spokojen :)) a zde je výsledek:

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Vibrační válec STAVOSTROJ VV 100 / RW / 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Nevypadá to vůbec špatně ;) , ten motor je povedený a na to že to je 1. zasklívání tak taky dobrý! jen bych ti asi doporučil používat ostřejší čepelky/skalpel na 2. fotce je vidět že ty výřezy pro okna jsou dost roztřepené... :idea:
Pida11
Příspěvky: 68
Registrován: sob 21.1.2012 9:27

Re: Vibrační válec STAVOSTROJ VV 100 / RW / 1:32

Příspěvek od Pida11 »

máš pravdu,docházely mě čepelky,tak jsem ty poslední byl nucen používat déle než přijdou nové :)...jinak jsem dokončil interiér kabiny,tak časem přidám fotky...no a vzhledem k tomu,že za týden je u nás v Pce výstava a já po válci nemám do čeho říznout je na čase vymyslet co po dokončení,když bude tak parádní možnost ke koupi...osvědčil se mi RW,vše parádně sedí tak bych u něj rád zůstal,ale jako ne ještě zkušený modelář nechci Danu nebo Caterpillar..zkrátka něco "jednodušího" z dílny RW...tudíž otázka pro "patlali":Který model RW řadíte k těm jednoduším(kromě válce a modelů,které jsou už vyprodané),díky :)
Uživatelský avatar
Majo71
Příspěvky: 368
Registrován: pon 30.1.2012 17:56
Bydliště: Sány, okr.Nymburk

Re: Vibrační válec STAVOSTROJ VV 100 / RW / 1:32

Příspěvek od Majo71 »

Skús napr. LIAZ 150.261 (RW-29) alebo Tatru T815 S3 (RW-27), má to tak primerane dielov (okolo 750) a myslím, že by si to mohol zvládnuť.
Odpovědět

Zpět na „Stavební stroje“