Tatra 148 S1 6x6 / PMHT / 1:25 Hotovo

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Tatra 148 S1 6x6 / PMHT / 1:25 Hotovo

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Jako další model jsem vytáhl novinku od PMHT a rozhodl jsem se pro měřítko 1:25. Mám obě velikosti, ale jelikož tu menší už jsem lepil (tahač), rozhodl jsem se pro tu větší. :) Nevýhodou je, že je to digitální tisk.

Obrázek

Model je oproti tahači upravený, což vítám. Jsou přidány detaily, byly odstraněny chyby a máte možnost vícero barevných verzí, změnou disků, předních masek a nárazníků. Taky byl model očištěn o většinu obrysových čar.

Stavbu jsem zahájil koly, samozřejmě se neobešly bez úprav, vyřezání vzduchu, šrouby, dezénky a ráfky. Ráfky jsem udělal z toho důvodu, že kola mají černé disky a s gumou by hodně splývaly i když jsou stříkány odlišným odstínem.
Hodně mě překvapilo že tisk se poměrně dobře držel papíru, když uvážím jak moc je potřeba s koly manipulovat aby trochu slušně vypadaly.

Před nástřikem
Obrázek

Pokračoval jsem rámem, který se taktéž nevyhnul standardním úpravám. Pár dílů jsem udělal plastičtějších, protože rám přestříkám. Důvodem je loupání barvy, které se opravdu nedá kontrolovat. Někde to prostě nedrží, jinde zase jo. Osobně si myslím, že digitální tisk nemá v papírařině budoucnost, pokud modely nebudete jen skladovat v šuplíku.
Můžete si všimnout, že některé části rámu jsem musel už přetřít, protože z nich barva slézala.

Před nástřikem
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Zde je malá ukázka, jak vypadají dílky po podlepení a před vyřezáním a po vyřezání.
Jediné, co jsem dělal bylo, že jsem si je přidržoval prstem. :lol:

Obrázek
Naposledy upravil(a) Brzdič dne sob 7.12.2013 12:42, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
opel123
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 30.8.2012 9:54

Re: Tatra 148 S1 6x6x /PMHT/ 1:25

Příspěvek od opel123 »

No to vypadá hodně pěkně , budu sledovat :geek:
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Tatra 148 S1 6x6x /PMHT/ 1:25

Příspěvek od kaktusak »

To snad není možný ,aby se to tak loupalo . Nemáš třeba nějaký špatný tisk ?
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Tatra 148 S1 6x6x /PMHT/ 1:25

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Já osobně z digi tisku nejsem taky nějak nadšený.....zatím nemám nějak extra zkušenost, ale vnitřně mám pocit, že s ním budou problémy - lepil jsem beta test tištěný laserem (nejspíš to byl digi tisk) a problémy byly. V brzké době se mi do rukou dostane model F1 z digi tisku, tak budu potom moci poreferovat, jak se bude chovat v tomto případě.
Uživatelský avatar
Chimenes
Příspěvky: 458
Registrován: sob 21.1.2012 12:56
Bydliště: Ovčáry
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra 148 S1 6x6x /PMHT/ 1:25

Příspěvek od Chimenes »

Jsem si zrovna včera říkal co Brzdič začne po Mitchellovi a on jede další stoosmačtyřicítku. Ať se daří.

S tím laserovým tiskem si myslím, že bude záležet na tiskárně. Já jsem stavěl dva modely (EDIT - laser tisk) pro doktora a pokud díl dlouho "nešoulám" za mokra v rukách, tisk se neloupe a není nutné ani přebarvovat. A výhodu má v tom, že když přetáhnu retuš, krásně se to smázne aniž by se to vpilo do papíru.

JS
Naposledy upravil(a) Chimenes dne pon 4.11.2013 19:41, celkem upraveno 1 x.
Radim - PMHT
Příspěvky: 113
Registrován: sob 21.1.2012 11:03

Re: Tatra 148 S1 6x6x /PMHT/ 1:25

Příspěvek od Radim - PMHT »

Těším se na stavbu a budu určitě sledovat, při Tvém tempu ji určitě v Nera uvidím hotovou, ...
...bohužel na ten digitisk si budeme muset zvyknout, inkoust by byl ještě horší a offset by byl moc drahý, ale jestli si to ještě nestříkal tak podvozek podle mě zase tak hrozně nevypadá,
a jiný digitisky, asi jen od Spidy, jsou lepší nebo je to stejné ?? Jestli má cenu měnit tiskárnu, u formulí je slabší papír tak to do něj možná líp vpije a drží.
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Tatra 148 S1 6x6x /PMHT/ 1:25

Příspěvek od IceZero »

tak mě napadlo na co si Brzda stěžuje... stejně by to přestříkal nakonec :lol: ale i tak se budu koukat
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Tatra 148 S1 6x6x /PMHT/ 1:25

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Radime....formulku budu z digi tisku teprve lepit. Jsem na to zvědav.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Tatra 148 S1 6x6x / PMHT / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Tohle je bohužel daň za tisk, navíc se používá, pokud jste si všimli, hlavně na limitky modelů. Taky asi bude hodně záležet na tiskárně, ale kdo to bude testovat že? A taky jsou dost velké rozdíly v samotných barvách, některé jsou odolnější než ty ostatní.

Problémy jsou podobné jako když jsem stavěl toho DAFa od Spídi. Tam ale převládala hodně bílá barva a nejhorší byla černá, u Tatry jsem zatím dělal jen s černo-šedou. :)

Nevím, ale asi bych úplně nesrovnával digi. tisk a laser podle mě to stejný nebude.
V papírařině bude vždy č.1 ofset, jen nebude mít tak syté barvy a saténový povrch. ;)


Teo doufám že nám tu pak svůj ortel napíšeš, jsem docela zvědavý. :)

Radim ... Do Neratovic nejedu mám zlomenou haxnu.
Pokud srovnám tisk tvůj a Spídi řek bych že Spída ho má o něco lepší, ale zatím mám slepeno jen půl tvého modelu, tak se to moc nedá posoudit.

IceZero ... No model stavím čistě, to je vidět že dílky retušuju a pokud to půjde stříknu jen podvozek a kola. ;)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Tatra 148 S1 6x6x / PMHT / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Takže nástřik kol se celkem povedl. Disky kol jsem dodatečně musel lehce přelakovat lesklým lakem, protože splývaly s gumovou částí i když jsem použil úplně jiné odstíny barev. :)
Taky si můžete všimnout nedokonalostí na discích, které při klasické retuši zaniknou, ale při nástřiku vylezou. ;) Proto bývá s přebarvovanými modely více práce než s těmi čistě lepenými. :twisted:

Obrázek

Nástřik rámu byla otázka pár minut. ;) S koly a při dobrém světle vypadá perfektně, až mě to samotného překvapilo. :lol: Fotky až příště.

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
jarek
Příspěvky: 327
Registrován: sob 21.1.2012 0:11

Re: Tatra 148 S1 6x6x / PMHT / 1:25

Příspěvek od jarek »

Pokud jsi stříknul trubku, kam-podle čeho, přilepíš sestavu 76++
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Tatra 148 S1 6x6x / PMHT / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

No normálně na rouru, cca 4mm před převodovkou. Nejdřív slepím kabinu a vyzkouším to na sucho a pak to nalepím jak to vyjde. U tahače jsem to lepil stejně a vyšlo to přesně.
jarek
Příspěvky: 327
Registrován: sob 21.1.2012 0:11

Re: Tatra 148 S1 6x6x / PMHT / 1:25

Příspěvek od jarek »

Ok, já opravuju.Nějak jsem si v návodu nevšimnul pozice dílu 20a :x :x
ApeX
Příspěvky: 163
Registrován: ned 4.8.2013 15:26

Re: Tatra 148 S1 6x6x / PMHT / 1:25

Příspěvek od ApeX »

Vypadá to fakt super :shock:
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Tatra 148 S1 6x6x / PMHT / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Pokračoval jsem motorem, ten si taky prošel pár úpravama. Jmenovitě svody, hlavy válců, naznačení šroubů, "vrtule" a příprava na sání.

Obrázek Obrázek
Obrázek

Nynější stav, vše na sucho.

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“