KNA-251 / RipperWorks / 1:32 / hotovo

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Pavel M.
Příspěvky: 533
Registrován: pát 20.1.2012 22:52
Bydliště: Liberec

Re: KNA-251 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Pavel M. »

Ahoj mas to pekne.Ten motor je Liaz?
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: KNA-251 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

No Liaz, spíš Škoda 8-) . Jestli chceš Pavle, tak: http://forum.valka.cz/viewtopic.php/t/13302" onclick="window.open(this.href);return false;

Jinak Orlovu stavbu pozorně sleduju ;) .
staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Re: KNA-251 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od staryorel »

Zdravím , chlapci . Motor je zapasovaný v rámu + je přidělaný komín ( výfuk ? ) . Trochu sem měl obavy zda nedojde ke kolizi tlumiče komínu s potrubím od turba k válcům - došlo , alespoň částečné :? . Takže byla provedena mírná úprava , doufám že dostatečná . Koncovku komína ještě dobarvím .
Jo a k tomu typu motoru . Co sem vyčetl v návodu k obsluze stroje .
Cituju :
Typ motoru : M 637 , výrobek n. p. Liaz Jablonec n. Nisou , 6-ti válec stojatý , řadový ,kapalinou chlazený s přímím vstřikem paliva , výkonovou regulací
Tož tak nejak sa to má :)
Obrázek,Obrázek
Jo , lopatky ventilátoru sem mosel trochu přiříznout a eště pěkná babračka byla napnůt klíňáky :D
staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Re: KNA-251 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od staryorel »

Tak Vás tu opět vítám v lepších časech :) . Zase sem se posunul o kůsek k cíli . Připevnil sem plošinu pod kabinu , nádrže , boční kryty motoru , blatníky , mřížku chladiče a filtr s trubků .Kupodivu vše páslo bez nějakých extra zásahů ( zřejmě dobrý oddíl :lol: ) . S mřížkou před chladičem sem sa trochu pohrál a hned to je trochu někde jinde . V další fázi následuje kabina , takže jdu řezat sklo do oken ;) .

Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: KNA-251 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

no pěkně postupuješ ;) ještě se zeptám, co jsi použil za materiál na mříž u chladiče, vypadá to dost dobře.
Ať se daří Jakub.
staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Re: KNA-251 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od staryorel »

tak na mřížku chladiče sem použil drátek 0.5 mm . Ten sem následně nalepil na oboustrannou pásku .
staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Re: KNA-251 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od staryorel »

Zdravím Vás tu po delší pauze . Poslední dobou sem patlal kabinu . No , komentoval bych to asi tak : nebyla to žádná sranda , eště když na mě vlezla jakási nechuť tak bylo vymalováno :) . Takový největší zádrhel bylo napasování celku kabiny na rám .Mezi podlahů kabiny a rámem mě vznikla mezírka , takže sem ji mírně upravoval ;) . Na čelo kabiny sem přidělal rozvaděč (?) hydrauliky + trubky . Momentálně dávám do kopy ochranný rám kabiny , takže tak .
Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: KNA-251 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj Staryorle ;)

tak stejný zádrhel s kabinou jsem musel řešit též, mně vznikla mezírka pode dveřmi mezi podlahou a rámem :roll: ale samozřejmě se to ukázalo, až když jsem jí přilepil a odtrhávat se mi nechtěla, tak jsem do těch mezírek vsunul proužky papíru, zavařil herkulesem a zaretušoval...
Jinak radost pohledět a ty rozvody nemaj chybu ;) Ať se ti daří.
Jakub.
staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Re: KNA-251 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od staryorel »

Opět sem zde . Ochranný rám je dokončen a přilepen na rám . Největší problém dělaly svislé stojky u dveří . Dle návodu sem se je jal zesilovat na potřebnou tloušťku , což ve výsledku nedopadlo dobře .Tak sem trochu namáhal mozkovnu a zavzpomínal jaký byl postup u tatry . Nakonec sem stojky udělal klasicky narýhováním a následným slepením hranolků cca 2,5x2,5 mm , což vypadalo určitě lépe než původní metoda :) . Teď se babřu s ramenem a táhly k lopatě .
Obrázek,Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2395
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: KNA-251 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Brzdič »

Pěkný. ;)
staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Re: KNA-251 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od staryorel »

Tak rameno s táhlama by bylo ;) .

"segrovka" :lol:
Obrázek

hotové rameno
Obrázek,Obrázek
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: KNA-251 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Na tohle se hezky kouká. ;)
staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Re: KNA-251 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od staryorel »

Tak opět něco málo . Roste to nějak pomálu :lol: . Zatím sem udělal zdvihací hydrauliku , trochu sem udělal jináč systém pohybu pístu ve válci , bo s tým originálním bych sa nedomluvil :) . Eště přibyli vývody na hydrohadice . Při zkusmém napasování válce do držáků v rámu sem nenarazil na žádný problém , což potěšilo :) .
Obrázek,Obrázek
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: KNA-251 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Krásná práce. Tvá práce může být dobrým vzorem pro další stavitele tohoto stroje.
Ty písty jsou z drátu anebo je to kanyla?
staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Re: KNA-251 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od staryorel »

Hlásím , že sem opět zde . Ty písty jsou z párátka oblepeného lesklou páskou . Dodělal sem všechny hydrauliky . Navíc sem přidal vývody na uchycení hadic , tak doufám ,že to ve finále bude tak jak sem si to představoval :) .Momentálně mám zařízlé do lopaty , takže zesiluju a podlepuju .
Vývod na hadice
Obrázek,Obrázek
Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“