Modellbaumesse Wien 2013

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Odpovědět
Fingon
Příspěvky: 80
Registrován: čtv 1.8.2013 22:44
Bydliště: Wien

Modellbaumesse Wien 2013

Příspěvek od Fingon »

Od ctvrtka do nedele probihal ve Vidni modelarsky veletrh. Dnes jsem jej konecne navstivil (maly darek k 28. narozeninam:-P) a muzu vam rict, nebylo to spatne. Prim sice hraly vlacky ruznych velikosti (nejcasteji jsem videl H0), plus budovy k nim, posypy atd., dale pak klasicke plastove modely (napr. Revell byl hodne zastoupeny), nejaka letadla, lode, RC modely vseho druhu, dokonce autodrahy... a na dvou stancich papirove modely. Jeden byla dost minimalisticka prezentace firmy Kirchert sidlici na Linzerstrasse, druhy pak regulerni lepicsky stanek pod souhrnnym oznacenim Bücher (knihy - par monografii o letadlech a lodi, nejaka DVD a spousta spousta vysmikavanek).

Krome zaplavy Schreiber-Bogen, nejakych francouzskych a polskych vydavatelu jsem v oblasti staveb nasel obrovske mnozstvi ceskych vydavatelu - mraky Betexy a Erkotypu (po letech jsem videl Kostel Navstiveni panny Marie v Postorne), spousty Ondreju Hejlu, nejake dalsi veci jako Svojanov atd. Nastesti bral prodejce i platebni karty, takze jsem jako dodatecny darek k narozeninam dostal Valasske fojtstvi a Skuhrov nad Belou, s prodejcem jsem si trochu pokecal (hodne lidi se ho ptalo, k jakym meritkum vlacku se ty modely hodi - mel je rozdelene nejen podle zanru, ale i podle meritek - a to nejen techniku, ale i architekturu. Ptal jsem se ho, odkud ma ceske modely, rikal, ze neco primo od vyrobcu a neco z ceskeho velkoobchodu... bohuzel mluvil rychle a ja ani po roce nemcinu tolik neovladam, takze vic jsem nezachytil.

Kazdopadne to bylo prijemne odpoledne (pritelkyne me premluvila, abych priste pritahl svou ha nulku a rozdelal ji v pokoji, predevsim si ale zamilovala trucky v meritku 1:12 za bratru 800 euro za kus) a ja mam vedle Velke knihy vystrihovanek dva dalsi Vyskovske do sbirky na budouci lepeni. Jeste tak sehnat tu Zlatou knihu vystrihovanek a cca deset dalsich veci z produkce Erkotypu a mam na par let co delat (i kdyz uvazuji i nad necim z nove generace tvurcu).
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“