Broyt X30 / R. Vyškovský + úpravy / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
TomC2
Příspěvky: 378
Registrován: pát 20.1.2012 23:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Broyt X30 / R. Vyškovský + úpravy / 1:32

Příspěvek od TomC2 »

Fakt moc pěkný. Ty úpravy tomu daly opravdu hodně. ;) Gratuluji. ;)
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Broyt X30 / R. Vyškovský + úpravy / 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Nevypadá to vůbec zle, ba naopak, je to pěkný kus norského stroje! Jediné co bych vytknul je "zašpinění" v podobě přechodové černé od spodní hrany otočné nástaby, to se mi jako zašpinění opravdu moc nezdá. A pak ještě rozvody hydrauliky jsou na neohýbaných částech většinou v podobě trubek v barvě stroje, pokud to, ale na skutečném stroji bylo tak jak to máš na modelu tak mlčím :) . Jinak je velmi pěkně upravené ;) .

Ono vůbec tenhle stroj by si remake určitě zasloužil včetně povrchové lopaty - ta se mi líbí víc 8-) . Já sám vím takhle z hlavy, co jsem naživo viděl o dvou těchto strojích v ČR (samozřejmě jich je mnohem víc)- jeden s hloubkovou a druhý s povrchovou lopatou...

BTW: Chimenesi, z toho dozeru by v případě "remejku" nezbylo nic :) .
Uživatelský avatar
Chimenes
Příspěvky: 458
Registrován: sob 21.1.2012 12:56
Bydliště: Ovčáry
Kontaktovat uživatele:

Re: Broyt X30 / R. Vyškovský + úpravy / 1:32

Příspěvek od Chimenes »

Tomáš S. - A proto je dozer výzva :) Když vidím, jak se každým dalším modelem zlepšuje, proč mu nenasadit brouka do hlavy.
Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 200
Registrován: pát 7.9.2012 18:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Broyt X30 / R. Vyškovský + úpravy / 1:32

Příspěvek od Alda »

Díky za reakce. O té točně vím. Teď bych ji už dělal černou. I rám podvozku by se hodil tmavší než je. Smysl opotřebeného bagru byl hlavně ve zkorodované lžíci a předních kolech. A kvůli nim jsem musel upravit i zbytek nástavby. Chtěl jsem vytvořit model hodící se na nějaký podvalník ve stavu převozu ze stavby na stavbu. Tj. očištěný nějakou vapkou, ale opotřebený. Až na pár vyjímek (těch co to tu opravdu umí) nemusím ty zablácené stroje, které mi spíš než patinou připomínají zakrytí nedostatků ve stavbě. Bohužel jsem to měl z tisku takto jak to je. (spusta detailů vyjde najevo až při pohledu na hotovej model) O těch rozvodech oleje vím. Zatím jsem je lepil jak jsou s tím, že pokud bude někdy chuť a podaří se mi "rozchodit" zbylé barvičky po plastikáčích, snad bych zkusil namíchat přibližnej odstín a opatrně je přelíznout barvou.
O dozeru T 100 už jsem taky uvažoval. Ale jak se píše výše, byl by komplet na přestavění. Na fotkách, co jsem stihl posbírat je krom jiného názvu stroje (uvádí se T 130, T 170) odkrytá velká část motoru, oblejší zadní nádrž, pásy od předního po zadní kolo celé na ploše a i hnací kola jiného tvaru. A co mi nejvíc vrtá hlavou, je udělat pojízdné pásy. I za cenu že bych je přizpůsobil pro pohyb. Mám v hlavě myšlenku jednotlivé články proložit nitěmi.
Ale to je docela budoucnost. Momentálně se budu věnovat nějaké formulce.
Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 200
Registrován: pát 7.9.2012 18:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Broyt X30 / R. Vyškovský + úpravy / 1:32

Příspěvek od Alda »

Ještě pro Tomáše S. - stínování od hrany... nejde přímo o zašpinění. Ideální by bylo ho "umazat" jen místy. Ale v programu by to nevypadalo hezky. (anebo to ještě neumím) Vytvořit skvrnu s plynulým přechodem do okolní barvy. Spíš bych to viděl na dodatečnou patinu pomocí nějakých barev, nebo sříknutí pistolí. Ale to už se mi vnitřně vzdaluje papírovému modelářství.
Ale nic proti. Je tu mnoho krásných obarvených modelů.
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Broyt X30 / R. Vyškovský + úpravy / 1:32

Příspěvek od Pavel Pejša »

Gratuluji, velmi pěkný model. Jde ti to opravdu skvěle, jsem zvědavý co postavíš příště.
LexikCZ
Příspěvky: 101
Registrován: stř 3.7.2013 20:56
Bydliště: Malé Hradisko

Re: Broyt X30 / R. Vyškovský + úpravy / 1:32

Příspěvek od LexikCZ »

Páni paráda , vypadá fakt suprově , těším se na další model :)
Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 200
Registrován: pát 7.9.2012 18:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Broyt X30 / R. Vyškovský + úpravy / 1:32

Příspěvek od Alda »

Ještě jednou díky moc za ohlasy.
Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 200
Registrován: pát 7.9.2012 18:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Broyt X30 / R. Vyškovský + úpravy / 1:32

Příspěvek od Alda »

Sehnal jsem si svolení pana Vyškovského ml. na výměnu obou modelů (Broyt X 30 a JCB C3). Broyt ještě není finální. Není očíslováno, nejsou ohyby a návodka. Ten bude později.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Broyt X30 / R. Vyškovský + úpravy / 1:32

Příspěvek od Vojta Č. »

To je ovšem velká poklona! Parádní práce ;)
Uživatelský avatar
Tull
Příspěvky: 24
Registrován: sob 19.10.2013 11:21

Re: Broyt X30 / R. Vyškovský + úpravy / 1:32

Příspěvek od Tull »

Výborná práce.

Palec nahoru za dohodu a svolení od pana Vyškovského. I když slovu výměna v této souvislosti nerozumím. :(

Na YT je reklamní video na Broyt X20: http://www.youtube.com/watch?v=Wa5zImOsHIo
Nevím nakolik se ve videu použitá "poklice", určená jako podložka do nezpevněného terénu, používala i u X30, ale pokud ano, tak by stálo za úvahu ji k modelu doplnit. :idea:

Podobný problém jako u dozeru je i u válce Bomag. Taky je odkrytá velká část motoru (na skutečném válci ještě větší než na modelu), motor je na původním modelu jen nakreslen a pořádná fotka motoru žádná. :(
Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 200
Registrován: pát 7.9.2012 18:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Broyt X30 / R. Vyškovský + úpravy / 1:32

Příspěvek od Alda »

Díky za pochvalu.

S tou výměnou mám na mysli model za model. Já nabízím docela raritní model vážným zájemcům (nejspíš ve formě originálního vektorového pdf). Za prvé, u nás nemáme solidní grafické studio a tisk na domácí inkoustové tiskárně by nikoho nezaujal - to si může udělat skoro každý z nás. (já takto tisknu veškeré beta modely GP Teamu) Za druhé... má to výhodu, volitelnost měřítka, možnost dotisku ztracených, nebo nezdařených dílů, kdo chce může si libovolně upravovat barvy atd. Prostě originálem získá dotyčný obrovskou přidanou hodnotu.
Ještě chci dodat, že Broyt bude k dispozici ve dvou variantách a to celožlutá (kola, lžíce) a mnou zveřejněná opotřebená varianta. Stačí si vybrat.
Za to chci já jeden model ze seznamu, který uvedu na soupisce v soukromé zprávě. Nejspíš to bude z produkce PMHT a Ripper Works. Samozřejmě že trvám na originálu. Podrazy ať nikdo nezkouší. Tímto bude moje práce odměněna a na druhou stranu podpořím další autory.
Jelikož mám svolení i na JCB 3C je možná dohoda i na něm.

Na Broytu ještě pracuji, takže to chce vydržet.

Co se týče těch talířů do měkkého terénu. Jestli byly k dispozici i na X30 netuším, předpokládám že ano. Myslím, že to spíš byl volitelný doplněk a u nás asi žádný nebyl. To bych spíš ještě udělal verzi původní s povrchovou lžící, nebo dodatečný doplněk.
Chtěl jsem solidní náklad na podvalníky od RW. Tak aby vzhledově ladily v jeden celek. Prvotní myšlenka byla "Ta Tatra s podvalníkem je krásná...ale ten původní model na něm....tak nějak vzhledově nesedí".
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Broyt X30 / R. Vyškovský + úpravy / 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Hmm, zajímavé řešení, jen ještě uvidím co na něj budu říkat já až uvidím seznámek modelů :) 8-) . Každopádně, veeelké díky za tu možnost co nám umožňuješ! ;)
Tull píše:...Podobný problém jako u dozeru je i u válce Bomag...
Z hlediska viditelnosti motoru na modelu ano, ale z hlediska podkladů je na tom ruskej stroj o hodně lépe ;) .
Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 200
Registrován: pát 7.9.2012 18:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Broyt X30 / R. Vyškovský + úpravy / 1:32

Příspěvek od Alda »

Seznámek budu upravovat. Tak aby se mi něco nesešlo 2x. Chci to jen pro svoji lepící vášeň. Ne pro archív. Zaměřím se na to, co je současně k dispozici. (i když...kdyby bylo něco staršího k mání......)
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 627
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Broyt X30 / R. Vyškovský + úpravy / 1:32

Příspěvek od Kuba78 »

Neboli to chces prodat v elektronicke podobe k tisku, za cenu aktualnich modelu pmht a rw, ktere ti pripadny zajemce o vymenu koupi a doda, pokud to chapu dobre? Proc tak slozite, navic zivit ceskou postu? Proc si nenechas poslat penize a pak si koupis ty modely sam, najednou, za cenu jednoho postovneho?
Odpovědět

Zpět na „Stavební stroje“