Broyt X30 / R. Vyškovský + úpravy / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 200
Registrován: pát 7.9.2012 18:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Broyt X30 / R. Vyškovský + úpravy / 1:32

Příspěvek od Alda »

Dalším postupem jsou obě ramena. Vnitřky jsem docela vyztužil. Kvůli pevnosti a následné "rovné krabici".

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

A nějaká ta mechanizace. Trošku zlobí tisk laserem. Snadno se to odírá a občas (hlavně když lepím svým oblíbeným vteřiňákem se mi nechtěně obtiskne barva na prstě) No co už. Ale na druhou stranu lepím verzi s patinou, takže to tolik neva. A teď, proč má patinu. Chtěl jsem otestovat texturu zkorodovaného plechu na lžíci a plechových kolech. Jenže zbytek se "tvářil tak čistě". Proto jsem některé díly opatřil stínováním a lehce je graficky odřel.

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Kompletace ramen,

Obrázek Obrázek

náhled nasazeného ramene na nástavbě a jeho hybnost. Rameno je možno kotvit do tří poloh.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Tull
Příspěvky: 24
Registrován: sob 19.10.2013 11:21

Re: Broyt X30 / R. Vyškovský + úpravy / 1:32

Příspěvek od Tull »

Je to výborné.

Zajímalo by mně kolik zůstalo z původní konstrukce modelu?

Sám podobným způsobem předělávám válec Bomag BW 210 - bez patiny.
A sháním podklady na Grove - Bencini. Myslím, že ty modely má smysl vylepšit a oživit tímto způsobem.

Obávám se, že bez souhlasu původního autora nebude další distribuce možná. A to ani free a pro majitele originálů. I přes přidanou hodnotu mi to přijde podobné jako u Kirovce.
Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 200
Registrován: pát 7.9.2012 18:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Broyt X30 / R. Vyškovský + úpravy / 1:32

Příspěvek od Alda »

Díky. Víceméně už jde spíš jen o využití původního modelu jako bych postupoval podle výkresu. Snad jen hrubý obrys kabiny a bočnic prvního ramene. Dál zůstaly i původní traverzy podvozku a točna.
Chtěl jsem využít základu, protože si myslím že je obrysově věrný.

S tím souhlasím.
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Broyt X30 / R. Vyškovský + úpravy / 1:32

Příspěvek od Tomys »

Spida jeho Niva a Peugeot...zeptal se autorů R.Vyskovskeho a Michala Antonickeho a ma.je.na svém webu zdarma ke.stažení. Líná huba, holé neštěstí. Více k tomu psát netřeba.
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Broyt X30 / R. Vyškovský + úpravy / 1:32

Příspěvek od Makr »

Na jednu stranu máš Tomys pravdu, ale já to umět a takhle v podstatě úplně překreslit cokoli od kohokoli, že nezůstal kámen na kameni, asi bych si klidně nárokoval nějaký, byť pozměněný autorství. Tahle kráska nemá s původním modelem, aspoň podle toho, co tady vidim i v konstrukci dílů, kromě názvu a některých málo dílů v obrysu, co do činění. . Já bych měl asi velký problém tolik svý práce "dát" jen tak za "hele, pošli"... Ale to je na Aldovi.
Jdu si to prohlídnout ještě jednou, je to fakt hezký...

Za mě: Aldo, hltam každej pokrok v týhle stavbě a sedim, byť potichu, v první řadě a čumim, jak ti to jde pěkně od ruky.

A co týče dalších modelů o kterých se zmiňuje "nahoře" kolega Tull , tak s tim souhlasim (jen nemam tucha, co má na mysli s Kýrovcem) a doufam, že se taky pochlubí a nenechá si stavbu jen pro sebe. Sem zvědavej, jak to vypadá "správně".
Martin
Naposledy upravil(a) Makr dne sob 23.11.2013 19:01, celkem upraveno 1 x.
staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Re: Broyt X30 / R. Vyškovský + úpravy / 1:32

Příspěvek od staryorel »

No velice šikovně provedené :) .Když to tak pozoruju tak sem drtikola dělal obdobně , a to že vystřihovánka sloužila spíš jako výkres a použito z ní bylo málo . Doufám , že nebudu mít problémy s PMHT :lol: - je pravda že sa to nechystám uvést na trh .
Uživatelský avatar
samotr9
Příspěvky: 222
Registrován: sob 21.1.2012 23:36
Bydliště: Plzeň

Re: Broyt X30 / R. Vyškovský + úpravy / 1:32

Příspěvek od samotr9 »

Ono je těžké odhadnout nakolik je to komplet překreslené a co je okopírované, já myslím, že nejlepší by bylo kontaktovat autora a zjistit jeho pohled na celou věc a poté se podle toho zařídit. Je pravda,že nějaké části modelu jsou oproti originálu autora absolutně přepracovány. A ohledně "dát" jen tak za "hele,pošli" je nesmysl, pokud by Alda byl ochoten model poskytnout dalším modelářům, tak já osobně bych za to rád zaplatil.
Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 200
Registrován: pát 7.9.2012 18:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Broyt X30 / R. Vyškovský + úpravy / 1:32

Příspěvek od Alda »

Pokračuji podvozkem. Vzhledem k větší hmotnosti modelu jej vylepuji kartonem. Ten je vyskládán a lepen sekundovým lepidlem i v traverzách. Otáčení řeším vlepením papírového ložiska.

Obrázek Obrázek

Původní hranoly podvozku jsem vyměnil za trubky. Jenže při lepení zjišťuji, že budou traverzy dlouhé. Koncové desky jsou ve skutečnosti svařeny s trubkami náprav. Tak se zřejmě bude "operovat". Uvnitř příčníků jsem si naštěstí nechal místečko pro chlopně.

Obrázek Obrázek

Během lepení podvozku jsem doplnil nějakou tu drobotinu. Kryt pístnice lžíce, světla.

Obrázek Obrázek

Celek.

Obrázek Obrázek
hepyno
Příspěvky: 46
Registrován: ned 22.1.2012 17:50

Re: Broyt X30 / R. Vyškovský + úpravy / 1:32

Příspěvek od hepyno »

Ja som kvôli stabilite svojho Broytu zalepil do stredu každého kolesa matku ako závažie. Teraz sedí na ploche ako pribitý :D
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Broyt X30 / R. Vyškovský + úpravy / 1:32

Příspěvek od Tomys »

Pokud by za tento model chtěl Alda peníze, dopadlo by to naprosto stejně jako nedávno Bouška s Kírovcem.
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Broyt X30 / R. Vyškovský + úpravy / 1:32

Příspěvek od AmatER »

to si nemyslím - u Boušky je ta vzájemná inspirace až příliš okatá :? - ale minimálně ze slušnosti je vhodné Vyškovské kontaktovat. Snad jen, že by to bylo dopředu avizováno jako freečko...
Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 200
Registrován: pát 7.9.2012 18:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Broyt X30 / R. Vyškovský + úpravy / 1:32

Příspěvek od Alda »

A že tu všichni řešíte co s ním ? Zatím s ním žádný plány nemám. Snad bych mohl časem oslovit pana Vyškovského (jestli seženu kontakt) a zauvažovat co dál. Ale do vydání ani volné verze se mi nechce.
Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 200
Registrován: pát 7.9.2012 18:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Broyt X30 / R. Vyškovský + úpravy / 1:32

Příspěvek od Alda »

Podvozek jsem upravil. Pustil jsem se do kol. Zatím jen ty přední plecháče.

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Alda dne ned 7.9.2014 10:58, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 200
Registrován: pát 7.9.2012 18:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Broyt X30 / R. Vyškovský + úpravy / 1:32

Příspěvek od Alda »

Tak a můžu říct, že mám hotovo.
Nejdřív ale stavba zadních kol. Našel jsem si systém, jak nalepit vzorek. Vyřezal jsem mezery obsřihnul ho o něco širší a celek pak středem lepil. Následně jsem zastřihnul co přebývalo a lepil přečnívající části na bočnice.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Na poslední fotce je již upravený rám.
Pak jsem sesadil nástavbu s podvozkem a zespodu kartonovým kroužkem zafixoval. Vlepené závaží se osvědčilo. Při přetočení bagru bokem k podvozku se nepřeklápí. Jediný co mi nedrží je rameno ve zvednuté poloze. Pístnice ramene jde ztuha jen při maximálním zasunutí. Ta mi podrží bagr jen "na zadních"

Obrázek

Nakonec jsem doplnil hadice a rozvody oleje.
Nejdřív porovnání s původním modelem :

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A koncové samostaně. Omlouvám se za zhoršenou kvalitu některých fotek. Dělal jsem dost velký ořezy. (tak abych ostřil na celej model)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) Alda dne pon 3.11.2014 17:56, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Chimenes
Příspěvky: 458
Registrován: sob 21.1.2012 12:56
Bydliště: Ovčáry
Kontaktovat uživatele:

Re: Broyt X30 / R. Vyškovský + úpravy / 1:32

Příspěvek od Chimenes »

Pěkné úpravy i zpracování. Teď dozer?
Odpovědět

Zpět na „Stavební stroje“