BC Scharnhorst / Halinski / 1:200 - UKONČENO-DAROVÁNO

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: BC Scharnhorst / Halinski / 1:200

Příspěvek od štefíno »

Tak po nějakém čase opět pár fotek. Pustil jsem se do zadní nástavby, ale jak to tak bejvá, jde to pomalu. Zároveń jsem zhotovil další 3 čtyřčátka a jedno rovnou posadil na komín :)

Obrázek Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: BC Scharnhorst / Halinski / 1:200

Příspěvek od Pavel Pejša »

Pane modeláři, jste šílenec :-D
ne hele je to paráda, taky bych chtěl jednou umět lepit tak krásně čistě.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2395
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: BC Scharnhorst / Halinski / 1:200

Příspěvek od Brzdič »

To je fakt paráda. :shock:
Uživatelský avatar
MARTANEK41
Příspěvky: 369
Registrován: úte 24.1.2012 15:19

Re: BC Scharnhorst / Halinski / 1:200

Příspěvek od MARTANEK41 »

Krásná práce .... :-) Je mi to jasné, tohle bude za rok vyhrávat kdejakou soutěž :-)
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: BC Scharnhorst / Halinski / 1:200

Příspěvek od bernie »

....klidně už v Lužánkách v kategorii Malá architektura :D
No nebudem si mazat medy - je to špica
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: BC Scharnhorst / Halinski / 1:200

Příspěvek od štefíno »

Díky hoši. Do Lužánek toho asi moc nepřibude, mám v plánu trochu něco jinýho. Ale taky to snad bude ke koukání :)
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: BC Scharnhorst / Halinski / 1:200

Příspěvek od Raven »

tak jako ta treti fotka - komin odspodu vypovida o vsem...stefino fakt parada a krasne ciste slepene...
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: BC Scharnhorst / Halinski / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

Když je to tak úžasně členité, schází jen naznačit plechy. Svařované, nýtované, a využít toho třeba na dolní hraně komína.
No i tak je to pokoukání.
Uživatelský avatar
pietro127
Příspěvky: 56
Registrován: sob 21.1.2012 12:43

Re: BC Scharnhorst / Halinski / 1:200

Příspěvek od pietro127 »

parádna práca :) BTW: ty oka na tom zábradlí sú z akého hrubého drôtu :?:
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: BC Scharnhorst / Halinski / 1:200

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Ty oka na zábradlí jsou tuším z laserového drátu od Michala Dostála :wink:
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: BC Scharnhorst / Halinski / 1:200

Příspěvek od štefíno »

Díky :)

Joska: Až tak to s detailama přehánět nebudu :D

Zábradlí je lept od Michala Dostála, kterým jsou provlečeny dva spletené drátky o průměru 00nic, asi tak tl. vlasu :)
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: BC Scharnhorst / Halinski / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

ne to je o grafice...ne to jsem myslel o znázorňování, o tisku. Ne o tvé práci.
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: BC Scharnhorst / Halinski / 1:200

Příspěvek od štefíno »

Baf! :lol: Trošku to tady umřelo tak popojedem :) Nejdříve však zase trocha historie na přání :lol:
Potopení Scharnhorsta část 5. píše:Brzy po přepadení Norska bylo zřejmé, že dokonale připravený útok, kde důležitou úlohu při snížení obranyschopnosti země hrál i domácí zrádce Quisling, skončí německým úspěchem. Napomohla i nerozhodnost Britů, jejichž akce byly místo rychlých a rozhodných opatření poznamenány váhavostí a improvizací. Britský kabinet ztratil kritické dny rozmýšlením, kde zasáhnout, a lodi mocného metropolitního loďstva se neúčelně přesouvaly z jednoho místa na druhé. Když bylo zřejmé, že se spojenecká vojska nemůžou proti německé převaze udržet, nastala evakuace zbytku norské armády a britských jednotek, které bojovaly na norském území. 8. června 1940 byly sestaveny tři konvoje, které měly z Narviku odvézt 24 000 vojáků a množství válečného materiálu. Velené německého válečného loďstva se rozhodlo odpovědět operací s krycím názvem Juno; měla za cíl snížit ztížit odjezd zbytků spojeneckých vojsk z poražené země. Pod vedením admirála Marschalla vyplul 4. června v Kielu svaz válečných lodí opět se Scharnhorstem v čele, kromě řady řady menších plavidel byl zařazen i další bitevní křižník Gneisenau. Britové zpočátku pohyb německých lodí vůbec nezpozorovali. Už samotný tento fakt svědčí o zmatku v britském velení. Jen šťastné náhodě mohou Brité děkovat, že německý svaz nepřekvapil celé skupiny celkem neochráněných dopraních lodí, přetížených tisíci vojáky. Později se ukázalo, že 8. června odpoledne minuly německé lodi jen v malé vzdálenosti křižník Devonshire, na kterém prchal z Norska král Haakon s celou vlánou a zlatým pokladem země. Štěstěna nemohla být neustále nakloněna neopatrným a improvizujícím Angličanům. Následující událost je toho důkazem.
No a co jinak nového. Zjistil jsem že jsem zapoměl počítat, tak jsem to musel napravit. Po dodatečných úpravách se počet dílu na komínu zastavil na čísle 561, bez světlometů a AA výzbroje. Dále přibyly 3 AA, číslo 99 ve vystřihovánce (jedno už přilepeno na komíně). Každé má 47 dílů, takže celkem za 3ks to máme dílů 141. No a nakonec přišlo na řadu počítání dílů prvního patra vznikající nástavby. Zatím počítány jen hlavní díly (kostra, obšívka a jiné kontrukce) + první polepení dvěřmi či okapničkami. Celkem zatím 140 dílů, z toho jen 80ks leptaných okapniček :shock: . Nyní jsem začal dodělávat detaily na stěnách. Přijde mi škoda, aby to tam bylo jen vytištěné. Dělám pomoci publikace 3D Scharnhorst od vydavatelství Kagero. Zatím knihu bohužel nevlastním, nicméně už je to ve vyřizování a doufám že už brzo bude u mě :) Zatím musím dělat jen podle ukázek z knížky, které jsem našel na googlu apod. Proto taky se teď hlavně zaměřuju na menší celky jako jsou AA apod, jelikož ty mám podrobně zdokumentované. A nyní fotka dokončených AAček č. 99 a začátek vylepšování stěn. Stěna na kterou koukáte je hotova tak z 50% ;)

Obrázek Obrázek

Přibylo dílů:301
Celkem dílů:1 334
Naposledy upravil(a) štefíno dne sob 5.4.2014 10:07, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: BC Scharnhorst / Halinski / 1:200

Příspěvek od štefíno »

Tak jsem trochu popojel s detailama na obšívce :) Je to hrozně pidi, ale lodi to hodně přidá :)

Obrázek Obrázek

Přibylo dílů:16
Celkem dílů:1 350
Naposledy upravil(a) štefíno dne sob 5.4.2014 10:08, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
MARTANEK41
Příspěvky: 369
Registrován: úte 24.1.2012 15:19

Re: BC Scharnhorst / Halinski / 1:200

Příspěvek od MARTANEK41 »

Nj ... klasický hnus ... :-D

Už vidím, jak i pouze tento nástavbový komplet doplňuje medailové sbírky .... :-
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“