Modelové království Žďár n.S.

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

Odpovědět
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Modelové království Žďár n.S.

Příspěvek od Aki »

nevím, jestli to patří zrovna do týhle sekce, snad jo. objevil jsem ty stránky nedávno a určitě to stojí za to zkouknout i naživo. na stránkách se dá najít mimo jiné pár dobrých výrobních postupů (třeba stromečků) a člověk může okoukat i jiný nápady... každopádně tohle kolejiště je asi nejhezčí, jaký jsem kdy viděl... :)

http://www.mkzdar.cz/uvod" onclick="window.open(this.href);return false;
Andrew
Příspěvky: 2
Registrován: stř 1.5.2013 11:47

Re: Modelové království Žďár n.S.

Příspěvek od Andrew »

Jsem také železniční modelář... a byl jsem se před měsícem podívat na toto kolejiště.

Kvalita zpracování a detailů na mě neudělala moc dobrý dojem. Ta část která je před ovládacími panely, kde postávají místní modeláři a o něčem se zapáleně baví... tak tato část, je asi nejvíce dokončená.

Na zbylých třech částí panelu... při troše pozornosti lze vidět spoustu zatím nedodělaných detailů. Proto bych spíš toto kolejiště ještě stále kategorizoval jako ve výstavbě. Rozhodně ne jako finální verzi. Tam bude ještě práce a práce.

Provoz na trati není vůbec zajímavý. Jezdí tam dokola pár souprav, nestaví ani ve stanicích... na nástupištích nebo kolejích ve stanicích stojí vlakové soupravy a ani se nehnou. : (

Na mě to působilo dojmem, že se jedná o "beta" verzi, než plnou verzi. Prostě jenom aby se ukázalo něco světu, ale dokonalé a plně funkční to ještě zdaleka není.


Poslední mínus dávám za to, že modeláři si neodpustili posadit nejeden nehezký dům z komunistické architektury. No ale někomu se to třeba líbí. Já bych si to na své kolejiště nedal.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Modelové království Žďár n.S.

Příspěvek od Aki »

já ho neviděl naživo, jen na těch fotkách. že to není ještě dodělaný, to je očividný. ale ty komunistický domky tomu asi patřej, oni to dělaj hodně podle skutečnosti...
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Modelové království Žďár n.S.

Příspěvek od JoskaM »

Byl jsem tam v létě, a taky se s nimi bavil, myslím, že to mají udělané dobře, už to, že kolejiště je do U, členitá krajina, ale i super nápady s panáčky, pro pozorné diváky.
Na otázku jak dlouho to dělají a kdy to budou mít, mi odpověděli, že je to dílo, co stále žije, ale vždy je co zlepšovat. Ale asi jako všude je problém s lidmi a časem.
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“