zašpinění kol

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

Odpovědět
Uživatelský avatar
vody
Příspěvky: 128
Registrován: pon 23.1.2012 17:57

zašpinění kol

Příspěvek od vody »

Nazdar kolegové, momentálně pracuji na Laubenu od GPM a stavba se mi blíží do finále, ale mám jeden problém. KOLA. Gumu jsem natřel Agamou 36M barva pneumatik. Výsledek je strašně lesklý, tak jsem ho zaprášil tmavě hnědým pastelem ale nějak mi to ktomu nepasuje. Prosím poraďte jaký pastel použít na pouštní kamo.

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: zašpinění kol

Příspěvek od Vojta Č. »

Tak nějakej světlejší, nebo co chceš poradit :D
Ty tři nalevo zezdola vypadaj dobře, mezi těma bych se motal. Nespolejhat na jednu barvu, ty suchý pastely se míchaj hezky a rády ;)
Uživatelský avatar
vody
Příspěvky: 128
Registrován: pon 23.1.2012 17:57

Re: zašpinění kol

Příspěvek od vody »

Problém je že na poušti asi těžko budou kola od bahna. Nevim čím se imituje zaprášení od písku, bílou, žlutou, zmatnit černou nebo něčím úplně jinym???
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: zašpinění kol

Příspěvek od JoskaM »

koukni na písek, (samo liší se písek od písku) ale u pouštní bych to viděl na žlutou a přidej bílou, možná velmi světle šedivou (takže kapku černé), co je ale důležité, musí ti to korespondovat se zbytkem auta....

taky bych se přikláněl k těm třem vlevo dole.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: zašpinění kol

Příspěvek od Vojta Č. »

Spíš zesvětlovat, cítil bych tam bílou, šedou, nějakej světlej okr, zase záleží na tom, co bude pod tím... Pro inspiraci několik nesouvisejících fotek:
http://wallpaperuser.com/wp-content/upl ... lpaper.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://image.off-roadweb.com/f/27557486 ... ly_car.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.motorcycle.com/wp-content/u ... -storm.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://farm1.staticflickr.com/1/1867345 ... 2e15_o.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Nespolejhat na jednu barvu, míchat všelijak. Jak máš to kolo tmavý skoro jako ta tmavá barva kamufláže, tak bych šel do odstínu toho světlýho fleku.
Joska byl rychlejší!
velda
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 2.2.2012 23:24
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: zašpinění kol

Příspěvek od velda »

Osobně mi trošku není jasný, proč se od začátku nepočítalo s pouštním pískem, připadá mi to jako by si hledal odstín, tak aby pasoval na barvu kamufláže, což samozřejmě je v pořádku u disků kol, ale ne u pneumatik.... takže teď v podstatě podle mě pouze zjemnit a vylepšit barvu gum, disky bych nechal jak jsou a samozřejmě v tom hraje roli BÍLÁ barva a je jedno jestli pastel nebo cokoliv jiného (základ retuše na modelech je právě v bílé + další odstíny)..Ale ty gumy přebarvit úplně. Protože jde o suchý písek (aspoň si myslím že o to Ti jde) , musí být jednoznačně rozpoznat barva pneumatik tzn. černošedá barva v kontextu s pískovým prachem... Ledaže by měli nabarvený i gumy...ale to si nejsem tak jednoznačně jist že tomu tak bylo. Ať se dílo daří.
Uživatelský avatar
vody
Příspěvky: 128
Registrován: pon 23.1.2012 17:57

Re: zašpinění kol

Příspěvek od vody »

Disky vůbec neřeším jedná se o pneumatiku. Ve vystřihovánce je černá bez patiny (použil jsem lasery). Lesklá černá pneu VS. zašpiněná korba = průser.
Použití hnědé byla chyba, přiznávám. Natřel jsem to znovu agamou a chystám se na další pokus.
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: zašpinění kol

Příspěvek od Raven »

ahoj
jestli můžu poradit. Natři kola Tamkou - Rubber black, pak zalakuj lakem na vlasy, následně kup od AK AK022 Africa Dust Effects, natečkuj na povrch pneumatiky, nech deset minut zaschnout, a pak pomalu roztírej tímhle 011 White Spirit. Sám používám a nemám výtky...
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“