A12 Matilda II MK III /Modelik/ 1:25 HOTOVO

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: A12 Matilda II MK III /Modelik/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Pereš se s tím statečně a vypadá to víc než dobře. Těším se na pokračování ;)
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: A12 Matilda II MK III /Modelik/ 1:25

Příspěvek od Pavel Pejša »

No tak se potvrdilo co jsem si myslel. Plnej telefon hrůzy a skutek je uplně jinde. Hele vypadá to bezvadně a jsem zvědavý na postup. Jen pěkně tuhle Britskou nestvůru dodělej.
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: A12 Matilda II MK III /Modelik/ 1:25

Příspěvek od štefíno »

U mě dobrý, jen tak dál :)
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: A12 Matilda II MK III /Modelik/ 1:25

Příspěvek od chuan »

Moc děkuju za podporu a hlásím další menší postup. Pomalu zpracovávám podvozek, a tak jsem slepil další tři vozíky pojezdových kol a přidělal dalších deset článků pásů. Také jsem udělal vodící lišty pásů. U profilů na které se lišty lepí jsem se zapotil, jsou to opravdu malinké kousky. lišty jsem nalepil na své místo a celek jsem přilepil na tank. Také jsem na tank nalepil řidičův poklop a vyrobil jsem obě rozvodovky hnacích kol, které už jsou také na svém místě.

Tady již nějaké fotky postupu:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: A12 Matilda II MK III /Modelik/ 1:25

Příspěvek od Pavel Pejša »

No konečně jsi se pohnul, vypadá to výborně, jen tak dál a houšť.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2396
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: A12 Matilda II MK III /Modelik/ 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Vypadá to fajnově. ;) A koukám že požíváš matky Ivantovky. :D
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: A12 Matilda II MK III /Modelik/ 1:25

Příspěvek od chuan »

Jo jo tyhle matičky jsou moc fajnový :P , nejhorší je, že na ten tank jsem jich už nalepil snad milón :roll: . Díky tobě Brzdo využívám fintu na malování matiček přilepením na oboustranku a chrochtám si blahem, ostatně ty jsi mi vždycky dobře poradil ;) . Snad na mě Jožkin nezapomene a přiveze mi do Neratek matičky, které mi akutně dochází. Teď už jen vošéfovat nýtky, ale to budu muset koupit kornajsny, tak pokud máte někdo dobrou zkušenost s některými budu vděčný.
mulda
Příspěvky: 203
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: A12 Matilda II MK III /Modelik/ 1:25

Příspěvek od mulda »

Krásný, čistý a neokoukaný...paráda. K těm matičkám. Teď probíhá ta sběrka na matičky od Ivanta a spolu s každým balením matiček k tomu má i nejtky odpovídajících rozměrů...krom 0,9 mm tam je to zbytečné. Krom kornováků (se kterými nemám zkušenosti, ale také se chystám) dobře poslouží i mikrotužka..ale to je jen jeden rozměr což dost omezuje :D

Sleduju a jen tak dál...
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: A12 Matilda II MK III /Modelik/ 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Zatím to vypadá moc dobře . Ty pásy to bych nedal .
alfi100
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 25.4.2013 13:23

Re: A12 Matilda II MK III /Modelik/ 1:25

Příspěvek od alfi100 »

Čau! Tady máš něco fotek různých "Matild". Říkal jsem si, že by ti mohly přijít vhod, když se s tím tak pěkně pipláš! :)
Hodně zdaru a rád budu sledovat tvoje pokroky ve stavbě! 8-)

Kód: Vybrat vše

http://dfiles.eu/files/81bvp79zn
luky1978
Příspěvky: 70
Registrován: úte 16.10.2012 8:48
Bydliště: Klecany

Re: A12 Matilda II MK III /Modelik/ 1:25

Příspěvek od luky1978 »

Pěkně se s tím pereš, sleduju.
Co se týče kornajsen, tak já jsem kupoval tyto
http://advantage-fl.cz/eshop/fasovani-a ... neho-heftu" onclick="window.open(this.href);return false;
a jsem s nima spokojenej. Jak vypadaj nýty, vytvořený pravě těmito kornováky, je vidět třeba zde:
viewtopic.php?f=17&t=1750&start=15" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
FreeVoj
Příspěvky: 264
Registrován: ned 22.1.2012 15:18
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: A12 Matilda II MK III /Modelik/ 1:25

Příspěvek od FreeVoj »

Promin, ale tohle musím :-D

http://www.youtube.com/watch?v=kF6yZW0uGUc" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=nYikF0vjBYg" onclick="window.open(this.href);return false;
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: A12 Matilda II MK III /Modelik/ 1:25

Příspěvek od Pavel Pejša »

:-D :-D hele to je nejvíc :-D
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: A12 Matilda II MK III /Modelik/ 1:25

Příspěvek od chuan »

Alfi100: Já googlil jako blázen a takhle parádní obrázky jsem nenašel, moc ti děkuju je to paráda
luky1978: Přesně tohle jsem potřeboval a je to v Praze, takže paráda. Taky velmi děkuju
Vojto teď mám nutkání to vlákno přejmenovat na A12 Méétyldeyiyi II MK III. Hlavně to é musí být temné a na konci ten ocásek :lol:

Jinak k tématu tanku: na stole je další várka deseti článků, další pojezdový vozík čeká na přilepení matiček a druhá strana vodících lišt už také bude brzy hotová. Také napínáky napínacích kol už schnou pod zátěží.
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: A12 Matilda II MK III /Modelik/ 1:25

Příspěvek od chuan »

Zdravím příznivce této Britské obludky. Přináším malý postup ve stavbě. Práce postupují pomalu, protože jsem pořád v práci od rána do večera a k lepení usedám kolem půlnoci abych vyřízl nějaké to kolečko a pak už zase spát. Dokončil jsem zadní kryt motorů a myslím, že se mi to i celkem podařilo. Špatně jsem nalepil panty, ale ty už odtrhnout nepůjdou drží jako přibité. Také jsem koupil nějaké ty kornováky a vyrobil nýty, které jsem přilepil na tank. Na fotkách to vypadá tak všelijak, ale na živo je to perfektní. Jinak už mám hotových 6 pojezdových vozíků a zkusmo jsem slepil jeden držák pojezdového vozíku. Na pásech průběžně pracuji, ale momentálně jsem se zaměřil na vyřezávání dalších článků abych je mohl začít slepovat.

Nyní již fotky z postupu: Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“