A12 Matilda II MK III /Modelik/ 1:25 HOTOVO

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

A12 Matilda II MK III /Modelik/ 1:25 HOTOVO

Příspěvek od chuan »

Zdravím

Přes to, že jsem ženě slíbil, že do konce září na lepení nesáhnu jsem to nevydržel a pustil se do dalšího neokoukaného kousku britské bojové techniky. Tím kouskem, který se pokusím vytvořit je Matilda, známý to britský tank. Nyní již nějaké informace:

V první fázi druhé světové války byly v Britské armádě nejčastěji používané pěchotní tanky "Matilda" verze A 11 a A 12. Později byly nahrazeny novějšími tanky typu "Valentine" a "Churchill".
Matilda, kromě Amerických tanků M4 „Sherman " byl jediný tank, který se zúčastnil bojů na všech frontách druhé světové války. Na západní frontě do května 1940, v Africe v letech 1940 - 1943. V květnu 1941 bránilo malé množství "Matild" přistávací plochy na Krétě. Také byly použity v sovětských obrněných jednotkách. "Matilda" také bojovala na Dálném Východě. Několik kusů tanků v Letech 1940 – 1941 bylo použito v polských obrněných jednotkách v Anglii. Byly také používány k výcviku tankistů. Vyrobeno bylo zhruba 3000 kusů tanků A 12 „Matilda“ v různých verzích.

Hmotnost: 27 tun

Pancéřování: přední: 78 mm
boční: 55 - 70 mm
zadní: 55 mm
horní: 20 mm
dolní: 13 mm
věž: 75 mm

Pohon: dva vznětové motory Leyland původem z Londýnských autobusů,
výkon motorů: 2x 95 HP

Výzbroj: poloautomatický kanón ráže 40 mm a kulomet Besa ráže 7,92 mm

Osádka: 4 muži

Papírový model představuje tank v barvách královského obrněného pluku z období ledna 1941 v Africe.

Začal jsem pro mě velmi netradičně pásama, které se pokusím vytvořit z článků,kterých je kolem 150 :oops: . Bude to pro mě zase něco úplně nového, článkové pásy jsem ještě nedělal a je to teda peklo. Zatím jsem vyřezal 40 kompletních článků a slepil jsem jich 10. Bylo to celkem peklo, ale čekal jsem to horší, nicméně je to teda příšerný žrout času. Mým tempem to vidím tak na maximálně 5-6 článků za den, tematika je v tomto případě neúprosná. Také jsem stříhnul do hnacího kola abych zjistil jak budou pásy sedět :twisted:

teď nějaké fotky ze samotného začátku stavby:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) chuan dne úte 29.7.2014 13:29, celkem upraveno 1 x.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: A12 Matilda II MK III /Modelik/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Paráda. Další neokoukaný model ;) Těším se na pokračování a určitě tady budu častým hostem
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: A12 Matilda II MK III /Modelik/ 1:25

Příspěvek od Lukáš »

Chuane, tohle je paráda. Opět model, který jsem slepený ještě neviděl. Těším se na report.
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: A12 Matilda II MK III /Modelik/ 1:25

Příspěvek od Pavel Pejša »

Dobře ty. Konečně sis vybral pořádnej prasotank. jsem zvědavý jak to bude vypadat naživo, páč tohle jsem ještě nikdy postavený neviděl
vojta78
Příspěvky: 857
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: A12 Matilda II MK III /Modelik/ 1:25

Příspěvek od vojta78 »

Zajímavý model. Přidám se do party nahlížejících ti přes rameno na stavbu. Jsem zvědavý.
Uživatelský avatar
FreeVoj
Příspěvky: 264
Registrován: ned 22.1.2012 15:18
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: A12 Matilda II MK III /Modelik/ 1:25

Příspěvek od FreeVoj »

Krásná předloha, jsem moc zvědavý, jak se s tím popereš...
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: A12 Matilda II MK III /Modelik/ 1:25

Příspěvek od chuan »

Moc děkuji kluci za ta krásná slova, budu se snažit pracovat jak nejlépe dovedu.

Přináším další malý postup, nebylo totiž mnoho času. Mám hotových deset komplet článků a jedno hnací kolo. Pracuji na dalších článcích a výrobě napínacího kola. Pás jsem na focení pospojoval krásnými barevnými špendlíky, aby to bylo barevnější ;) , Ve výsledku bych chtěl pásy nějak přebarvit, nebo přestříkat, aby měly nějakou realističtější barvu a třeba i trošku patinu, to však budu muset ještě vymyslet techniku a postup jak to udělat, ale to je ještě daleko to už hodně předbíhám. Hnací kolo se mi vůbec nepodařilo, snad mi druhé vyjde lépe a tohle dám na horší nekoukatelnou stranu tanku.

Nyní již nějaké ty fotky dokumentující můj postup:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: A12 Matilda II MK III /Modelik/ 1:25

Příspěvek od Pavel Pejša »

nevim co se ti na tom kole nepovedlo. Jinak na ty pásy jsem zvědavej
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: A12 Matilda II MK III /Modelik/ 1:25

Příspěvek od chuan »

Přináším další malý postup na Matildičce. Práce na pásech je jednotvárná a nudná, a tak si jí zpestřuji výrobou kol, kterých je na tanku také jako máku. Při počítání z kolika díklů se mi nakonec skládá jedno napínací kolo, jsem došel k číslu 81 tj. včetně matic :o .

Nyní již fotky kola, pásu, a pak jedna společná, kde je vše co mám zatím slepené. Vypadá to, že skoro nic zatím nemám, ale stálo mě to už hromadu času :twisted:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: A12 Matilda II MK III /Modelik/ 1:25

Příspěvek od chuan »

Dlouho jsem nepřinesl žádné informace o stavbě matildy a tak jsem tu se zprávou. No co říct, jde to pomalu, postupně vytvářím kola a taky nějaké ty články pásů. Vyrobil jsem taky kostru tanku.

nyní již nějaké fotky:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: A12 Matilda II MK III /Modelik/ 1:25

Příspěvek od Pavel Pejša »

Hmmm, to je pokoukání. Jde ti to bezvadně. Jsem zvědavej na výsledek týhle britský dračice.
Uživatelský avatar
vody
Příspěvky: 128
Registrován: pon 23.1.2012 17:57

Re: A12 Matilda II MK III /Modelik/ 1:25

Příspěvek od vody »

HI, nechci ti do toho kecat, ale pasujou ti ty články do sebe? u některejch to vypadá na dost prekérní situaci.
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: A12 Matilda II MK III /Modelik/ 1:25

Příspěvek od chuan »

:twisted: Říkal jsem si kdo se chytně, ta fotka to hodně zkresluje, měl jsem je už všechny pospojované špendlíky jako u prvních fotek. Ale pěknýpostřeh,jsem rád, že to tak bedlivě sledujete, ve většině případů totiž jak tady to fórum sleduji odhalíte spoustu nepřesností a pomůžete tak staviteli model opravit a vylepšit.
Jinak na stole mám dalších 10 článků ;)
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: A12 Matilda II MK III /Modelik/ 1:25

Příspěvek od chuan »

Po delší době opět malý pokrok. Začal jsem kostru polepovat obšívkou a myslel jsem, že to celé zmačkám a hodím do koše, a jen 50 hotových článků pásů a 8 hotových kol mi v tom zabránilo. Nevím kde jsem udělal chybu, nebo jestli udělal chybu autor, ale v podstatě žádný kus obšívky neseděl. Odchylky 2 milimetry se našly také a 1 milimetr nebyla vyjímka. Nakonec jsem to celé nějak splácal. Posuďte sami jak semi to povedlo. Ty největší chyby a nepřesnosti jsem záměrně nenafotil abych si neudělal až příliš velikou ostudu, protože jak doufám to zakryje krycí pancíř pásů

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: A12 Matilda II MK III /Modelik/ 1:25

Příspěvek od Lukáš »

Popral ses s tím dobře, skoro se nechce věřit, že je model tak hrozný :)
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“