Zetor 7745+čelní nákladače / Agromodels / 1:32 /ZRUŠENO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Misek12
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 17.1.2013 16:09
Bydliště: Nová Ľubovňa a som na to hrdý

Re: Z.A.S.E ten Agromodels-beta / 1:32 /

Příspěvek od Misek12 »

a ešte som zabudol chladič má zátku na strane kde je výfukové potrubia a ak sa pozeráte na traktor spredu tak chladič má v ľavom hornom rohu výrez aby tam mohlo ísť vzduchové potrubie a spojka má byť oveľa hrubšia a pri štartéri má byť taká "pologuľa" aby sa traktor vôbec naštartoval
Naposledy upravil(a) Misek12 dne čtv 12.9.2013 20:45, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Z.A.S.E ten Agromodels-beta / 1:32 /

Příspěvek od Mimapnd »

Misek12 píše:takže tá nádržka na olej do serva má byt pripevnená na vlastný držiak nie na chladič
a tá plocha kde je filter tak tam nemá byť "kocka" ale tzv.vaňa
olejový filter má byť viac na pravo
a blok motora má mať úplne iný tvar
kamoch, uber kustik. JoskaM urcite vie, co robi a urcite aj pan Bouska, ked sa model vyda (ak sa vyda), kup, okukni, pohundri a prerob si kocku na vanu, a aj cely motor, ak budes vediet ako na to.
pekny vecer prajem.
Misek12
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 17.1.2013 16:09
Bydliště: Nová Ľubovňa a som na to hrdý

Re: Z.A.S.E ten Agromodels-beta / 1:32 /

Příspěvek od Misek12 »

Mimapnd píše:kamoch, uber kustik. JoskaM urcite vie, co robi a urcite aj pan Bouska, ked sa model vyda (ak sa vyda), kup, okukni, pohundri a prerob si kocku na vanu, a aj cely motor, ak budes vediet ako na to.
pekny vecer prajem.
tak nemyslím si že Bourka vie čo robí ....keď niekedy vôbec videl motor zo Zetora tak by mal vedieť že čo má ako byť
Tolo
Příspěvky: 36
Registrován: ned 2.9.2012 18:32

Re: Z.A.S.E ten Agromodels-beta / 1:32 /

Příspěvek od Tolo »

Já osobně jsem rád za každý model, který spadá do zemědělské tématiky. Proto děkuji autorovi a dalším lidem, kteří se snaží o vydání těchto modelů. Nebazíroval bych na detailech, které zde píše Misek12. Jestli mistr Misek12 nemůže tyto drobnosti překousnout, tak ať si vytvoří vlastní model a neotravuje...
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1637
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Z.A.S.E ten Agromodels-beta / 1:32 /

Příspěvek od JoskaM »

Hele Miseku, posledně jsi tu předvedl, že umíš tak maximálně kopírovat modely a doslova a dopísmene "prerobiť model" tak maximálně na výstavu v popelnici.
Pro mě není problém přivést model k dokonalosti. Byl bych rád, aby jsi opustil toto vlákno.
Ten model musí být postavitelný i pro takový ucha jako ty, ukaž co je v tobě, že se takto vytahuješ.
Prosím modrátory o uklid. Od jiného bych tyto přípomínky bral, od Miseka ....děkuji.
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Z.A.S.E ten Agromodels-beta / 1:32 /

Příspěvek od yvan »

Účelem připomínek není udělat blbce z toho, kdo si něčeho všimne, ale upozornit na chyby, kterých by byla škoda se dopustit, když nemají zjevný dopad na slepitelnost.

Pokud je autor dokonalý, nerozumím tomu, jak je možné, že má nesrovnalosti s předlohou takového charakteru, že o nich ví i testeři. Pokud dokonalý není, nerozumím tomu, jaktože o tom aspoň neví a nesnaží se relevantní připomínky zapracovat, aby zvedl úroveň své práce a ukázal, že je s modeláři na stejné lodi se stejným cílem a poslouchal, co mu kdo říká, když to očividně myslí dobře.

Váš problém je pořád stejný. Když nechcete, aby stavbu někdo komentoval nebo vám radil, nezveřejňujte ji. Otestujte to, odlaďte to, pak představte report hotové věci a konec. Když ji zveřejníte, nevyhnutelně se k tomu někdo vyjádří, protože si bude myslet, že třeba nechcete slyšet, jak je to skvělé, ale spíš co můžete zlepšit. Uvědomte si, že vás třeba nezná. Když víte, že máte něco špatně, napište, že o tom víte a že to bude opraveno. Pak se k tomu vyjádří minimum lidí a budou řešit to, čeho jste si třeba nevšimli.

Když chcete rady a připomínky, dělejte to jak děláte, ale pak je musíte akceptovat a být za ně vděčni. Řvát na někoho, aby držel hubu, když chce poradit, to je totální ubohost.
Uživatelský avatar
Jiří Bouška
Příspěvky: 16
Registrován: pon 9.7.2012 12:50
Bydliště: Řečany nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Z.A.S.E ten Agromodels-beta / 1:32 /

Příspěvek od Jiří Bouška »

klub modelářů Kyjov má určitě "velký přehled" a je dokonalost sama...;)
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1637
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Z.A.S.E ten Agromodels-beta / 1:32 /

Příspěvek od JoskaM »

Yvane, od tebe, a kohokoli jiného připomínky beru, ale od člověka, který mě zasypal zprávami o tom,že chce scany a kopie a pak o své dokonalosti a předvedl tady jen svoji neschopnost? Promiň to je mimo.

Nedopustím si citaci SZ z 26.6.2013 jen ať víte co máte před sebou za citlivku a objektivního člověk!!
"nemyslim si ze tomc2 niekedy videl prevodovku alebo rozvodovku taky tvar urcite nema ja som ten model robil podla skutocneho traktora ktory mam doma"


Ale dobře když chcete reakci
Takže tá nádržka na olej do serva má byt pripevnená na vlastný držiak nie na chladič -1 nebude vidět, za druhé ten držák je konstrukce z drátků a už vidím jak se s tím všichni perou - Co vy víte o poznámce, kterou jsem Jirkovi právě této nádržce psal???? o vypuštění chlopní atd.
a tá plocha kde je filter tak tam nemá byť "kocka" ale tzv.vaňa - ta plocha tam je 1 - z konstrukčních důvodů, budou na ni chycená ramena, 2 - je na ní přední náprava, 3 - stejně není vidět
olejový filter má byť viac na pravo - hlavně má být menší (ale náš dokonalý mistr o této poznámce už asi ví a tak toto neřeší) o umístění do prava bych pochyboval
a blok motora má mať úplne iný tvar - ano výstupek na jedné straně je o chloupek větší, (a na druhé straně bych ho řešil jinak. O přírubách a domečku startéru ani nemluvě, - byl bych rád, aby náš umělec tady postavil v měřítku jen ten domeček startéru a ukázal ho tady, rád mu pak daruji originál vystřihovánky s mým a jistě i Jirkovým podpisem a věnováním, aby ji pak nemusel tak pracně kopírovat,
Prolis na chladiči mi taky schází, v poznámce je. stejně tak jako poznámka o hadici z chladiče do motoru. o plášti spojky nemluvě.
Nevím zda mám pokračovat, hodně toho chlapec vynechal Ale netušil jsem, že se tady má testovat nepostavitelný model. :evil:
Jirko bylo by dobré ze spodku motoru přidat i žebra! A naštěstí to ostatní nevidí, ale ty pružinky na ventilech máš navíjené na opačnou stranu :lol: nevím kolikrát ti to mám psát! :twisted:

Účelem připomínek je posunou modeláře a autora dále, když vedle sebe dáte modely toliko milované a omílané 512 (ať nevytahuji ruční práci, která měla své kouzlo pro určité lidi taky) a 180 nebo tento model, tak rozdíl je dramatický, není li vidět, je mi líto. Účelem beta testu je vyzkoušet postavitelnost, to že to bude jen papírový model a se svými hranicemi možností jak papírových, ale i ručních je dopředu dané.
Třeba rada od jistých funkčních členů z Kyjova o vypuštění chlopní jsem Jirko rád akceptoval a použil. O tom, že dokázali že tvé modely jsou postavitelné a úžasné - Yvanův 120 45 je prostě úžasný (nehledej žádný sarkasmus!). O tom, že je to parta kluků, kteří jdou (jako ty) proti proudu a snaží se modelařinu prezentovat dále, viz kroužky, výstava, akce s lidmi, za to jim paří obdiv a dík!! Proto taky píšu tento elaborát a ne jen prostě odkliknutí Miseka jako nepřítele.
Proto kamaráde yvane ta moje ubohost....
Uživatelský avatar
Alfik
Příspěvky: 277
Registrován: sob 21.1.2012 17:44
Bydliště: Velká Hraštice

Re: Zetor 7745+čelní nákladače / Agromodels / 1:32 / Beta

Příspěvek od Alfik »

A víte co?
Mě se to bude líbit a nebudu řešit proporce motoru,který má velikost 5x5 cm(?)
Odborník se nad tím pozastaví,laik to nepozná a ostatním to bude jedno.Fandím všem tvůrcům modelů.Čau.
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Zetor 7745+čelní nákladače / Agromodels / 1:32 / Beta

Příspěvek od yvan »

Tomu rozumím, ale trvám na tom, že když řešíš dotazy veřejně, musíš k nim přistupovat stejně nezaujatě bez ohledu na tazatele. Je jedno, kdo se ptá, ten, kdo si to přečte, to vůbec neřeší. Neví, že je to někdo nestandardní a že o tom ví někdo víc a hlavně je mu to jedno. Když napíšeš hned, že "úpravy budou, hlavně tyto a tyto, ale tohle už tak zůstane, protože slepitelnost", tak eliminuješ většinu připomínek. A na ten zbytek se víc hodí konstruktivní debata, než ho prostě poslat někam.

Vychladnout, s nadhledem a v klidu. Pak to vypadá, že "je to prostě uplně jedno co na tom modelu je, hlavně že je to něčemu podobné, nekecejte do toho a pak si to kupte" a to bych hádal, že spíš není způsob, jakým chcete působit navenek.
Azaret
Příspěvky: 113
Registrován: pát 20.1.2012 21:37
Bydliště: Troubky

Re: Zetor 7745+čelní nákladače / Agromodels / 1:32 / Beta

Příspěvek od Azaret »

Na to meritko ten motor vypada velice pekne, a konstrukcni prvky jako predni vana na ktere drzi cela naprava atd, jsou v tomhle meritku jasne. Ono ty steny te vany by byly asi 0,5mm takze nosnost nizka.
Olejovy filtr by ale mel byt vice vepredu prakticky s krajem motoru, a spojka ma opravdu elipsovity tvar (ale o techdle "chybickach" uz autor jiste vi), ale to se v tomhle meritku taky ztrati (ten tvar jsem prehlidl i v realu).
Opravdu jedine co bych na tom motoru posunul je ten olejovy filtr, jinak je to uz na kazdem co si jak upravi nebo predela.

Na kazdem modelu se da najit tisic a jedna nepresnost od originalu, proto je to taky jen model. A jak bude model vypadat hotovy, a co vsechno se ztrati v celkovem dojmu, je vec druha.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1637
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Zetor 7745+čelní nákladače / Agromodels / 1:32 / Beta

Příspěvek od JoskaM »

yvanovi: opravdu je někdy lepší vzít ohled i na ostatní. přesto teď okolí ví, proč jsem takto odsekl Misekovi a snad mě chápe.

CO se týče dotazu v prvním upraveném příspěvku takto myslím váženě a směřuji to k lidem, kteří mají opravdu zájem na spolupráci,

Děkuji
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Z.A.S.E ten Agromodels-beta / 1:32 /

Příspěvek od kaktusak »

Jiří Bouška píše:klub modelářů Kyjov má určitě "velký přehled" a je dokonalost sama...;)

Klub modelářů určitě není dokonalost sama , ale když uděláme chybu tak ji přiznáme a snažíme se ji opravit . Na rozdíl od " klubu Agromodels " kde i kdyby 1000 modelářů říkalo , že mají chybu tak ji neuznají a raději kopou kolem sebe a nebo strkají hlavu do písku .

Omlouvám se za tuhle připomínku , ale do KMK si kopat nenecháme .
Misek12
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 17.1.2013 16:09
Bydliště: Nová Ľubovňa a som na to hrdý

Re: Zetor 7745+čelní nákladače / Agromodels / 1:32 / Beta

Příspěvek od Misek12 »

JoskaM si kus chuja a nič iné
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Zetor 7745+čelní nákladače / Agromodels / 1:32 / Beta

Příspěvek od Vojta Č. »

Jen pro info: Misek12 si právě vysloužil týdenní ban. Račte diskutovat slušně a k tématu. Vojta.
Zamčeno

Zpět na „Zemědělská a lesnická technika“