Lada Niva Dakar 1985 / Spidamodels-free / 1:32 / HOTOVO

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Lada Niva Dakar 1985 / Spidamodels-free / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od Jirka N. »

Ahoj, jelikož mám ještě nějaký den volno, tak jsem se pustil do dalšího modýlku, proč také zahálet. Chtěl jsem nějaký relax, tak padla volba na Nivu. Tento automobil se účastnil Dakaru 1985 a to na trase Paříž - Alžír - Dakar, posádku tvořili francouzi Gilles Liberatore a Michel Villalonga. Nedopátral jsem jestli dojeli, vím jen, že měli nehodu.
Model pochází s dílny Rybaka, jako free ze stránek od Spidy.
To jen pro představení. Model je tisknut na laserové tiskárně. Dal jsem dohromady základ karoserie a okna. která jsou přilepena pomocí oboustranné pásky.
Prozatím vše.

Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Jirka N. dne ned 15.9.2013 15:31, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Re: Lada Niva Dakar 1985 / Spidamodels-free / 1:32

Příspěvek od Jirka N. »

Ahoj, přidal jsem interiér a rám, ten je z plastových profilů Evergreen, proto se nedivte, že je karoserie taková roztáhlá, podlahou se to stáhne.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Lada Niva Dakar 1985 / Spidamodels-free / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj Jirko,

model je fakt parádní, pěkně a čistě slípnutý jako vždy ;) jen se zeptám na ty profily a to jestli jsou plné nebo duté a velikost průměru, který si použil na vnitřní konstrukci. Možná ještě na způsob ohýbání. :?: Díky

Ať se dílko daří.
Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Re: Lada Niva Dakar 1985 / Spidamodels-free / 1:32

Příspěvek od Jirka N. »

Ahoj Jakube, děkuju a co se týče profilů, v tomto případě jsou plné, průměr 2 mm. Tvarují se teplem a to jakýmkoliv způsobem, mě se osvědčil fén, ale může se použít i svíčka nebo zapalovač. Když jsem s tímto materiálem začínal, tak jsem si udělal menší rám a zábradlí zkusmo a už to šlo samo. Osobně je nakupuji zde: http://www.litomysky.cz/mat/index.html" onclick="window.open(this.href);return false; S panem inženýrem jsem se seznámil na jedné modelářské burze a i během e-mailové komunikace je velmi vstřícný a ochotně poradí, popř. navrhne alternativu.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Lada Niva Dakar 1985 / Spidamodels-free / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj Jirko,

děkuji ti za odpověď, na tyto stránky jsem včera také narazil a byl jsem potěšen, jelikož pan inženýr Litomyský dodává zboží i do Nymburka do jedné drogérie, kde mají mašinkový koutek. Ale možná lepší si udělat objednávku rovnou u něj. Jinak tedy předpokládám, že z tohoto materiálu se dají vyrobit konstrukce i na závodní kamióny a případně hodit do nějaké barvy :?:
Spíše vodou ředitelné než syntetické :?: Díky ;)
Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Re: Lada Niva Dakar 1985 / Spidamodels-free / 1:32

Příspěvek od Jirka N. »

No, konstrukce nejsou žádný problém, chytnu to kapkou vteřiňáku, Herkules se dá do spoje jako imitace sváru a hotovo. Barvy používám převážně Revell a nejspíš je to syntetika, protože štětec máchám v ředidle :)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Lada Niva Dakar 1985 / Spidamodels-free / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Moc ti Jirko děkuji za tvé cenné rady, které se mi hodí do příštích patlacích akcí - ( zkusím nějakou dakarku, mám velký zálusk na Jamala :) )

Tak ať se ti dílko daří a určitě budu dál sledovat ;)
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1058
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Lada Niva Dakar 1985 / Spidamodels-free / 1:32

Příspěvek od rybak »

Jé, to je hezký.
Borci bohužel nedojeli. Je to napsané na spodku jako - Abandon (z fr. "opuštění").
Jsem rád, že to někdo lepí. Mám takových kousků víc, jen nevím zda je o to zájem.
Držím palce.
Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Re: Lada Niva Dakar 1985 / Spidamodels-free / 1:32

Příspěvek od Jirka N. »

Rybak : samozřejmě mám připravenou i verzi VSD, ale pokud máš i další zájem určitě je :)

Tak jsem ji dnes dokončil. Když jsem dával spodní část s intíkem do karoserie byly sedačky docela dost utopené, tak jsem je zvýšil o 5 mm. Kola jsem se rozhodl udělat jednoduchá bez bombírungu. Ve finiši přetřená barvou Revell matná č.8. Jinak vše sedí a jiné problémy nenastaly. Fotky zatím z domova, terén bude až se počasí umoudří.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Lada Niva Dakar 1985 / Spidamodels-free / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj Jirko,

gratuluji k dokončení, Lada se ti moc povedla ;)
To Rybak: taky bych měl zájem a něco si nechal vytisknout, třeba ( TATRA 813 extrem truck trial nebo Peugeot 405 T 16 Dakar 1990 ) jen nevím jakou gramáž papíru zvolit a jestli ofset nebo laser :?: Díky :)
Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Re: Lada Niva Dakar 1985 / Spidamodels-free / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od Jirka N. »

Díky Jakube, shodou okolností jsem ETT i Peugeota dělal a nechal jsem si to vytisknout na laserové tiskárně a gramáž asi 120 g, jestli si dobře vzpomínám. Lámavost tisku je minimální.
bronek
Příspěvky: 116
Registrován: sob 21.1.2012 11:07

Re: Lada Niva Dakar 1985 / Spidamodels-free / 1:32

Příspěvek od bronek »

rybak píše:Jé, to je hezký.
Borci bohužel nedojeli. Je to napsané na spodku jako - Abandon (z fr. "opuštění").
Jsem rád, že to někdo lepí. Mám takových kousků víc, jen nevím zda je o to zájem.
Držím palce.
To víš, že by byl zájem. Myslím si, že tyto modely jsou neustále v kurzu a určitě by si modeláři rádi rozšířili sbírku Dakarek. Nechceš hodit nějaké bližší info s fotkou na tvé hotové modely, které by jsi byl ochoten pustit mezi modelářskou veřejnost?
Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Re: Lada Niva Dakar 1985 / Spidamodels-free / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od Jirka N. »

Ahoj, jak jsem slíbil přidávám fotky z terénu.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Lada Niva Dakar 1985 / Spidamodels-free / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj Jirko,

děkuji za info ;) dnes jsem byl u nás ve dvou copy centrech a ani v jednom mi to na ofset nevyjedou, jedině tak 1000ks :o , takže laser bude jasná volba.
Jinak Lada v terénu vypadá suprově :)
Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Re: Lada Niva Dakar 1985 / Spidamodels-free / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od Jirka N. »

Díky, díky :)
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“