Hrady Koruny české/Mayesto/1:1.000

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zdeněk Krčmář
Příspěvky: 360
Registrován: ned 21.10.2012 17:53

Hrady Koruny české/Mayesto/1:1.000

Příspěvek od Zdeněk Krčmář »

Někdy v dubnu za mnou přišel tatík s tím, že bude stavět hrad Lipnici...
Chvíli jsem se zamyslel - jelikož jsem do té doby věděl, že "plasťáci", žádné hrady nemají, zeptal jsem se - "přecházíš k papírákům?" - sami si asi odpovíte co řekne "plasťák" na otázku zda přechází k pap. modelům 8-) :lol:

A pak to nastalo, do týdne se na tatíkově stole objevil model hradu Lipnice v měřítku 1:1.000.
Musím řící, že mě tyhle "pidi modely" doslova okouzlily, dohodli jsme se, že tatík provede stavu spolu s barvením a zbylé doplňky spolu s okolním terénem už bude mou záležitostí... Jde tedy o "týmovou práci otce a syna" 8-)

Prozatím máme hotovy 4 kousky

Hrad Lipnice
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Jde o naši společnou prvotinu, největším problémem bylo sehnat v takovém měřítku nějaké stromečky - připadala v úvahu "samovýroba" když už jsme se do něčeho chtěl pustit, tak tatík na jednom vláčkařském vebu objevil pro nás vhodné stromečky... Bohužel jen v molitanu a v jen jednom odstínu, nuž co zakoupili jsme a poté osadili.
Zbylé posypy jsou již klasika - hnědé podloží imitující hlínu, a drcený molitan 8-)

Český Šternberk
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Jedná se o prozatím náš největší kousek, je vidno, že výrobce poté přišel i s oblepením boků sádrového podstavce, musím říci že je tohle velký krok kupředu a pakli-že budou všechny podstavečky stejné bude to moc pěkná kolekce 8-)

Hrad Houska
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Hrad Košumberk
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Do naší sbírky nám schází ještě aktuálně 2 vydané kousky, jelikož se jedná o "víkendovky" a stavba moc času nezabere již nyní se těším na jejich stavbu.
Již nyní mohu slíbit, že další modely na sebe nenchají dlouho čekat a již nyní vím o pár předpokládaných modelech českých hradů

Pokud by i Vás ryze "papírové matlaly" zaujaly tyhle pěkné modýlky, můžete se mrknout i na webové stránky firmy Mayesto http://www.mayesto.cz/
Naposledy upravil(a) Zdeněk Krčmář dne pon 2.9.2013 10:00, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Zdeněk Krčmář
Příspěvky: 360
Registrován: ned 21.10.2012 17:53

Re: Hrady Koruny české/Mayesto/1:1.000

Příspěvek od Zdeněk Krčmář »

Na žádost vydavatele, jsme uděali i jeden model ve zbarvení zlaté, jako možný dárkový set spolu s plastovou krabičkou a podstavcem, který je také možno zakoupit a své modely si do něj vkládat.

Zde model Hradu Pecka


Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Hrady Koruny české/Mayesto/1:1.000

Příspěvek od Vojta Č. »

Ale jo, zajímavej vejlet jinam.
Tihle drobečci maj jedinej problém - to měřítko je vražedný. Tam už to naráží jednak na možnosti materiálu (asi, když koukám na některá ta okénka) a jednak na možnosti povrchové úpravy. Myslím si, že ty povrchy by musely být úplně hladké a ještě hladší. Ta krupička na tý Lipnici je šílená. Vezmi to tak - půl milimetru je půl metru. Trčí tam snad něco ze zdi půl metru daleko? To samý ten posyp, kterej je udělanej stejně jako u normálních stopadesátin... Podle mě by tohle měřítko chtělo nějakou jinou výtvarnou úpravu, ale nedokážu přesně říct jakou :/
Zase hladká zlatá je jako reklamní kousek důstojná :)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrady Koruny české/Mayesto/1:1.000

Příspěvek od Aki »

sympatický to je, i když si nejsem zrovna jistej, jestli to sem patří :) byla by i nějaká fotka s měřítkem? ten posyp je asi vážně neměřítkovej, chtělo by to všechno přes jemný sítko...
Uživatelský avatar
Zdeněk Krčmář
Příspěvky: 360
Registrován: ned 21.10.2012 17:53

Re: Hrady Koruny české/Mayesto/1:1.000

Příspěvek od Zdeněk Krčmář »

U příštího kousku dám třeba "korunu českou" jako měřítko 8-)

Jinak na stránkách výrobce jsou u jednotlivých modelů hradů i jejich půdorysné rozměry, takže zhruba velikost modelu si každý dokáže představit.

Co se posypu týče, k reklámním účelům jsme obdrželi i sadu posypů, kterou chtějí na modely dávat. Jediné co jsem si dokoupil byly stromečky a ze svých zásob použil keříky.

:arrow: Co se tohoto vlákna týče, klidně to lupněme třeba do "obecné diskuze" je fakt, že zde je to asi navíc, neb se nejedná o "papírák", souhlasím 8-)
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“