Stavostroj KNB - 250 / RW / 1:32 HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Re: Stavostroj KNB - 250 / RW / 1:32

Příspěvek od staryorel »

Jóó , tak nějak si ty rozvody představuju . Máš to šikovné :) .
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Stavostroj KNB - 250 / RW / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Pěkný večer všem,

tak konečně jsem se opět dostal k nakladači a dokončil píst na pravé straně i s rozvodovými hadicemi a s výsledkem jsem spokojen :) , model hned dostane jinou skutečnější tvář a to mě baví a určitě i do budoucna budu zkoušet nějaká ta vylepšení...jdu pokračovat druhou stranou a přihazuji pár obrázků.

Obrázek Obrázek

Tak zase brzy Jakub :arrow:
stockholmik
Příspěvky: 305
Registrován: úte 31.1.2012 10:10
Bydliště: Náchod

Re: Stavostroj KNB - 250 / RW / 1:32

Příspěvek od stockholmik »

vypadá to pěkně, asi se budu inspirovat, až ho po Novém roce budu stavět. děkuji za inspiraci, a jinak celkově moc pěkná práce
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Stavostroj KNB - 250 / RW / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Hezkou neděli všem ;)

tak jsem nepatrně postoupil a něco málo polepil. Pustil jsem se do samotné lžíce, aby měl nakladač čím nakládat :) a byla to docela fuška za 1. udržet nějaký tvar a za 2. aby se moc nekroutila, největší plochu jsem lepil tyčinkovým lepidlem, protože na herkula by to bylo moc vlhký a pěkně by se to zkroutilo. Ale i s tou tyčinkou se mi to povedlo až na druhou, poprvé jsem to uchopil špatně a už jsem pouštěl hromy, blesky a rychle sloupával :lol: ale povedlo se. Horní úchyty pro páky jsem lípnul vteřiňákem, ať mají větší pevnost, přeci jen jsou lepený na tupo a herkules není na tento namáhaný spoj asi nejlepší volba.
Možná se ještě optám místních znalců, jestli není nějaká možnost tmelení drobných nedostatků ve spojích ( např.zamáznutí herkulesem a pak retuž nebo nějaký tmel :?: :?: )
Na této fotce je to patrné na horní hraně bočního nasílení:
Obrázek

Lžíce je jen na zkoušku, musím ji doretušovat a nechtěl jsem jí dávat zatím napevno, protože mi zbývá dokončit hydraulika na druhé straně a ještě vlepit vnitřní zakrytování rámu, ale to mám v plánu dnes. Dále jsem předělal zadní krytí chladiče, moc se mi nezdálo a nelíbilo to prořezání, bylo to takové nevzhledné a ztrácelo se to v celku :? Postup byl takový, jelikož jsem nepoužil rubový díl u krytu chladiče (přišlo mi to zbytečné, stejně není vidět a tak jsem si ho nechal jako opravný díl, kdyby se mi nepovedlo to prořezání. Tak mě napadlo udělat jiné zamřižování, které jsem viděl u tohoto nakladače na netu. Použil jsem jedinou doma v tu chvíli dostupnou věc a to byla nilonová záclona :lol: , kterou jsem nejprve stříknul lakem, aby se trochu zpevnila a poté vyřízl požadovaný tvar a lípnul do toho opravného dílku viz foto:
Obrázek

Výsledný dílek jsem lípnul na předem vyřezaný kryt chladiče, a myslím že to vypadá mnohem lépe něž předtím, možná jen ta pravá strana mohla býl lepší, ale v celku se to pěkně ztrácí a pohled mi to zase tak moc nekazí:
Obrázek

A to je asi tak vše co jsem měl na srdci :) ještě pár foteček a zatím ahoj Jakub.
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Stavostroj KNB - 250 / RW / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Ta mřížka vypadá perfektně ;-)
Jinak já osobně si myslím, že spojů natupo Herkulesem se až tak bát nemusíš, mně to na KNA drží všechno :)
Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 200
Registrován: pát 7.9.2012 18:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavostroj KNB - 250 / RW / 1:32

Příspěvek od Alda »

Jedeš parádně. Už se těším na výsledek.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Stavostroj KNB - 250 / RW / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Všem moc díky ;)
jsem rád, že se model líbí a pro mě je to velká motivace pokračovat ještě lépe než do teď. Do vánoc bych chtěl mít hotovo a uvidíme co donese Santa do punčochy :lol:
Jakub.
TheMartin542
Příspěvky: 131
Registrován: pát 31.8.2012 21:24
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Stavostroj KNB - 250 / RW / 1:32

Příspěvek od TheMartin542 »

Opravdu super, moc pěkné. Taky ji mám v šuplíku, alespoň bude inspirace. Těším se na pokračování ;-)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Stavostroj KNB - 250 / RW / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj přátelé,

To: TheMartin542 - Děkuji ;)

po delší odmlce jsem něco málo polepil a přináším drobný postup kupředu, práce na modelu nejdou moc rychle, je nějak málo času, když se nám blíží vánoce, ale i přesto se najde nějaká ta hodinka dvě po večerech něco slípnout. Lžíci jsem už lípnul napevno a doplnil zakrytí prostoru mezi rameny, nedostatky na které jsem se ptal výše u nasílení bočnice, jsem nakonec pořešil jen hustší temperou a nanesl několik vrstviček, aby se mezera doplnila, nejspíše ještě nějakou přidám. Jako další krok jsem nalepil přední blatníky se světly, které musím doplnit zasklením a drátky. Fólii ještě narýhuju podle papírové předlohy, ať dostane lepší vzhled, jako opravdová světla :) No tak přidám nějaké ty obrázky ať je něco vidět :lol:

Obrázek Obrázek Obrázek

A když se blíží ty vánoce tak dvě fotečky betlému od pana Přemysla Kubely, vím, že to sem nepatří, ale něž si založím galerii tak to nechám zde a poté přesunu ;)

Obrázek Obrázek

To je ode mě pro dnešek vše a brzy se tu opět potkáme :)

Jakub.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Stavostroj KNB - 250 / RW / 1:32

Příspěvek od Brzdič »

Pročpak jsi nezasklil světla? :) Jinak se mi to líbí.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Stavostroj KNB - 250 / RW / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

To: Brzdič - jak jsem psal výše, světla budu teprve zasklívat, nejdříve je musím připravit, podle papírového vzoru s narýhováním a pak je tam šoupnu :arrow: a udělám rovnou i horní světla :)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Stavostroj KNB - 250 / RW / 1:32

Příspěvek od Brzdič »

Jo aha, jsem nějak tu větu vypustil. :roll: Pardón. :) Vlepotvat to pak na model bude docela obtížný. :)
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Stavostroj KNB - 250 / RW / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

No každopádně jsi zvolil (alespoň podle mě a asi si Brzdiče) trochu neobvyklý postup s tím zasklením. Každopádně přeju aby se povedlo, jinak to vypadá pěkně :)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Stavostroj KNB - 250 / RW / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

No je pravda, že jsem odbočil od návodu ( zřejmě nějaká chvilková indispozice :lol: ). Ale zasklení jsem dokončil a není to úplně nejhorší, no mohlo to být lepší...hlavně ty horní světla a také to rýhování budu muset do budoucna ještě dopilovat, holt první pokus :? no nic, přihodím pár obrázků zasklení a jdu pokračovat se stavbou.

Obrázek Obrázek Obrázek

Zatím ahoj Jakub.
Uživatelský avatar
Tom911turbo
Příspěvky: 28
Registrován: stř 25.12.2013 20:27
Bydliště: Kósek od Olomóca

Re: Stavostroj KNB - 250 / RW / 1:32

Příspěvek od Tom911turbo »

moc pěkná práce, tohle bych chtěl taky někdy postavit
Odpovědět

Zpět na „Stavební stroje“