Levný tisk?

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

Odpovědět
cepix
Příspěvky: 38
Registrován: sob 20.7.2013 11:13

Levný tisk?

Příspěvek od cepix »

Ahoj, mám spoustu modelů postahovaných z internetu (ne warez) a určitě bych si je chtěl někdy složit. Problém je, že když jsem jeden model tiskl (3x A4 + návod), vyšlo mě to u COPY GENERAL na Maliňáku celkem na 130 Kč. Což se mi zdá celkem dost na to, kolik těch modelů mám :D Podobně se mi nechce tisknout kopie originálu, kdy si model složím "nanečisto" a pak originál "načisto", když to stojí tolik peněz :( Ale zas se bojím, že originál zprasím a bude mi to líto. Dá se tisknout někde levněji? Nebo je nějaký způsob, jak docílit výsledné menší ceny tisku?
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Levný tisk?

Příspěvek od Vojta Č. »

Tak Copy General rozhodně nejsou z nejlevnějších ani v Praze, zase je to daň za to, že jsou dostupný prakticky kdykoliv.
Chce to zapátrat po levnějším copycentru, ale co tak já vím, tak u nás je minimum cca 10-15 kaček za stránku.
Anebo, jestli to budeš myslet vážně, tak třeba amortizuješ nějakou vlastní tiskárnu. Když si tak cca spočítáš, na kolik tě vyjde tiskárna, náplně a papíry, tak to můžeš zvážit.

A pak už bych k tomu dodal jenom tohle:
http://bit.ly/15Teely" onclick="window.open(this.href);return false;
cepix
Příspěvky: 38
Registrován: sob 20.7.2013 11:13

Re: Levný tisk?

Příspěvek od cepix »

Tak na internetu jsem samozřejmě hledal :lol: ale díky za vyhledání, zkusím to ještě, třeba jsem něco přehlédl :lol: spíš jsem se chtěl zeptat i tu, jestli s tím má někdo osobní zkušenost. Vlastní tiskárna by se určitě hodila i na tisk věcí do školy apod., bohužel pro mě je to větší výdej peněz najednou (já vím, ono se to stejně vrátí), ale třeba se někdy zadaří něco splašit 8-) ale u toho se zas bojím, že se mi nebude barevně líbit to, co z teho vyleze :lol: achjo :D
Vojtik
Příspěvky: 88
Registrován: úte 1.5.2012 18:13

Re: Levný tisk?

Příspěvek od Vojtik »

Já se konečně odhodlal a nechal si vytisknout pár autobusů od PK v měřítku 1:87 v Brně v copycentru na Pekařské ulici (nahoře u Šilingrova náměstí). Tisk na papír 160g/m2, matný a laserem vyšel na 17Kč/A4 (pokrytí tiskem do 50%) + 21% DPH. Ovšem musím říct, že zatím spokojenost, nic se neloupe a s papírem se dá celkem hezky pracovat. Ještě mám vytipovaných pár obchodů, kde si nechám vytisknout vždy po třech modelech a pak se uvidí, komu dám přednost. Návody si nechávám tisknout u kamaráda doma s přepočtovým koeficientem "hodně návodů za pivo" 8-)
SirTonic
Příspěvky: 12
Registrován: stř 25.9.2013 18:14

Re: Levný tisk?

Příspěvek od SirTonic »

Ahoj,
prosim te muzes mi SZ poslat co mas za modely?
förlustavord
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 26.1.2012 13:39
Bydliště: Brno

Re: Levný tisk?

Příspěvek od förlustavord »

Copy General je v tisku něco jako PontService v potravinách. Nacpou se za vysoký nájem do budovy v centru města, udělaj si velkou reklamu a když se necháš zlákat, platíš jim ten jejich blahobyt. Za 3 A4 chtít 130 korálí je dost silná káva. Jejich náklady jsou řádově 10-15Kč na papíry a barvu. Dalších 10Kč za toho borce, co 3x klikne myší, aby to do tiskárny poslal.
Jako asi takhle: nejlepší je koupit si papír cca gramáže 140, pak tady rozhodit sítě a domluvit se s někým z modelářů, kdo vhodnou tiskárnu má. Brno je velký a určitě někoho splašíš.
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 614
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: Levný tisk?

Příspěvek od Zrzek »

Vojtik má modely z těchto stránek: http://dopravni.net/modely/vystrihovanky/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
kiwiisek
Příspěvky: 176
Registrován: úte 24.1.2012 13:25

Re: Levný tisk?

Příspěvek od kiwiisek »

Chtěl jsem si vytisknout Optima Prima..
V HK chtěli za 1x A4 na saténovou 250gr. 32,- :o
Tak jsem vzal flashku s sebou do Brna do práce a kousek nad Rybníčkem je barák s MP a nad ní je Obchodní Centrum ( firmy ) a je tam knihař , co VŠ studentům tiskne diplomky..
A ten mi Optima vytiskl na 250tku za 10,- :!:
Což je při rozsahu 262str. A4 dost podstatnej rozdíl :!:
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“