Model Hobby 2013, Praha 10.-13.10.2013

Výsledkové listiny, fotografie a postřehy ze soutěží a výstav papírových modelů
Tom74
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 25.10.2012 11:42
Bydliště: Havířov

Re: Model Hobby 2013, Praha 10.-13.10.2013

Příspěvek od Tom74 »

Ahoj všem příznivcům papírových modelů. Včera jsem navštívil akcičku a musím pochválit expozici. Přijel jsem s rodinkou až z Havířova a stálo to za to. Kluci jsou šikovní. Taky jsem tam našel inspiraci hlavně u modelu tahače T815 na který se chystám, týkající se interiéru. Před autorem smekám.
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Model Hobby 2013, Praha 10.-13.10.2013

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Něco málo z letošní expozice.....

Obrázek
spida
Moderátor
Příspěvky: 736
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Model Hobby 2013, Praha 10.-13.10.2013

Příspěvek od spida »

Na této fotce je zachyceno předání modelu LIAZ prvnímu člověku v Čechách.
Obrázek
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 721
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Model Hobby 2013, Praha 10.-13.10.2013

Příspěvek od Jirka Z. »

Vážené dámy, vážení pánové, kolegové v patlu.

Je za námi v pořadí třetí výstava papírových modelů pořádaná v rámci modelářského veletrhu Model Hobby. Nastal proto čas ohlédnout se přes rameno a hodnotit.

Úvodem mi dovolte obvyklá poděkování. Děkuji hlavnímu organizátorovi veletrhu, panu Tomáši Jalovcovi. Bez jeho přízně a podpory bychom tuto výstavu neměli šanci připravit. Dále bych chtěl vřele poděkovat panu Jaroslavu Práškovi a jeho závodnímu týmu, který nám na výstavu zapůjčil oba závodní speciály Chevron. Jejich přítomnost by se neobešla bez pomoci sponzorů. Za finanční výpomoc proto děkuji panu RNDr. Evženu Korcovi, generálnímu řediteli developerské společnosti EKOSPOL a.s., a panu Jiřímu Rottovi a jeho společnosti HobbyRobot. Velké díky patří také panu Zdeňku Ležákovi, šéfredaktorovi časopisu ABC, za věnování časopisů, které jsme rozdávali dětem.

A v neposlední řadě patří velké poděkování Vám modelářům. Chtěl bych poděkovat Teovi, Spíďovi a Tomysovi za spolupráci na přípravě letošní výstavy a za 4 perné dny, po které se o výstavu starali na místě. Díky patří i Zrzkovi, který nám pomáhal s montáží výstavy, a Jirkovy K., který nás dva dny podpořil na stánku a podílel se na balení. Závěrem pak děkuji všem Vám, kteří jste zapůjčili modely na výstavu. Jmenný seznam zde dělat nebudu, určitě bych na někoho zapomněl, což nechci riskovat.

A jak vlastně těch 4,5 dní probíhalo? Hned zpočátku jsme museli řešit drobnou komplikaci s výstavní plochou. Ta byla pro nás letos sestavena ze systému Octanorm. A v podstatě celá plocha byla ve výšce 1 metr nad podlahou. Naštěstí se podařilo plochu s výjimkou závodního okruhu snížit na 80cm a na stoly bylo dobře vidět (ale zároveň se na ně i dobře dosáhlo...). Lehce po čtvrté odpoledne mi zazvonil telefon a to, co do té doby bylo pro mě naprosto nereálná věc zaznamenaná černým písmem na obrazovce, se stala skutečností – na veletrh dorazili závodní speciály. Teprve nyní v tu chvíli mě došlo, že se vše doopravdy rozjíždí.
Obrázek Obrázek Obrázek

Stavba pak už plynula hladce a na stolech přibývalo modelů. Středeční šichtu jsme zalomili někdy okolo deváté večer.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek

Našel se i první hrdý majitel nového Spíďova modelu...
Obrázek

Čtvrtek byl pro všechny rozjezdový. Návštěvnost vysoká nebyla, takže jsme měli všichni dostatek času a prostoru se zaběhnout do výstavního režimu. V pátek přišlo o poznání více návštěvníků, mezi návštěvníky k nám zavítal i pan Toman.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

V pátek byl večer trochu slavnostnější program – vyhlašování výrobku roku a modelu roku.
Obrázek Obrázek

V sobotu byl zdaleka největší nápor celé letošní výstavy. Dlouho před otevřením veletrhu byly u kas fronty. V devět ráno vše vypuklo a my měli čas zpomalit až v šest večer se zavřením veletrhu...
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A pak tu byla neděle. Už při příchodu jsem pociťoval jakési lehké svědění kolem žaludku. Byl to poslední den výstavy. 4 dny, na které probíhaly přípravy zhruba 10 měsíců... Nechci nijak srážet naše předchozí výstavy na Model Hobby, ale osobně cítím, že tato byla zatím naše nejzdařilejší a zároveň pro naši přípravu nejnáročnější. Ráno i odpoledne byl čas nechat se zvěčnit u monopostů.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Teo udělal návštěvníkům svou instruktáž „Jak správně slintat na kolečka“.
Obrázek Obrázek

Zorganizovali jsme také setkání dvou veteránů, kteří se potkávali na jedné frontě. Pravda, rozměrově to moc nesedlo, ale i tak šlo o přátelské setkání :-).
Obrázek Obrázek Obrázek

Ještě pár nedělních fotek.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Neděle velmi rychle utekla a byl konec. Modely rychle mizely ve svých papírových příbytcích.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Pro svou závodní techniku si přijel pan Prášek. Aby jen tak nezapomněl na naši letošní spolupráci, tak si z Prahy odváželi o jeden monopost více. Děkuji, Teo!
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Když na stolech nezbyl už ani jeden model, zůstal ještě nějaký čas na to prodiskutovat naší výstavu a probrat možná zlepšení do dalšího roku.
Obrázek

Doufám, že se na mě nikdo nebude zlobit, když rovnou vyhlásím i téma výstavy pro příští rok (pokud tedy bude o nás nadále zájem). V příštím roce bychom rádi výstavu pojali na téma Papírové architektury.

Už zbývá říci jen jediné. Děkuji a nashledanou za rok.
Obrázek

Jirka Z.
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Model Hobby 2013, Praha 10.-13.10.2013

Příspěvek od Tomys »

Jirko, my ostatní nemusíme nic dodávat. Nádherně jsi to napsal....
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Model Hobby 2013, Praha 10.-13.10.2013

Příspěvek od Tomys »

Ještě jedno ohlédnutí v časopise Model Hobby 10/2013
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Ohlédnutí za akcemi / Photos from paper shows“