Tipy na cestovani (anebo kde prodavaji unikatni modely)

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Fingon
Příspěvky: 80
Registrován: čtv 1.8.2013 22:44
Bydliště: Wien

Tipy na cestovani (anebo kde prodavaji unikatni modely)

Příspěvek od Fingon »

Mozna radi cestujete a narazili jste na nejake misto, napr. hrad, zamek, rozhlednu ci tak, kde prodavaji model toho daneho mista, ktery se treba ani neda nikde jinde koupit. Treba by nekdo dalsi chtel takovy unikatni model - a treba si naplanuje vylet zrovna kvuli porizeni noveho kousku do sbirky. Jinak se omlouvam, ze mam v hlave pouze architekturu, ale asi uz vite, ze mne zajimaji ostatni "zanry" jen malo...

Tedy, jen tak z hlavy:

Mesto Breclav nabizi dva modely od Vyskovskeho (i kdyz ty jsou celkem snadno k dostani na e-shopu ERKOtypu - Lovecky zamecek Pohansko a Kostel Navstiveni panny Marie v Postorne, ale co jsem tak slysel, jejich cena je v Breclavi extremne nizka.

Model rozhledny na Pradedu - snad ho jeste doma mam, tusim dve stranky A4 spojene v jeden list, cena nebyla nijak prevratna. (kupovano v roce 2001)

(Kovarna v Tesanech u Brna) - rovnez pomerne maly model, ale netusim, jestli ho prodavaji prave v Tesanech, narazil jsem na nej zatim pouze v elektronicke podobe. Kazdopadne Tesany jsou blizko me rodne visky, zkusim zapatrat.

Treba nekdo vi o dalsich?
Uživatelský avatar
LSD
Příspěvky: 166
Registrován: sob 21.1.2012 14:21

Re: Tipy na cestovani (anebo kde prodavaji unikatni modely)

Příspěvek od LSD »

Tak třeba moto muzeum pana ing. Antoniho v Křivoklátě, já osobně jsem tam jak v sedmém nebi, dole mají čezety, nahoře jawy, je to velmi ucelená sbírka a prodávají tam plochodrážní Jawu a Fabii, ta bohužel nevim od koho je, moc jsem se na ní nesoustředil. mimo to tam mají pexesa, hrníčky, propisky a spoustu dalších věcí, opravdu návštěvu muzea můžu jen a jen doporučit ;)
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 627
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Tipy na cestovani (anebo kde prodavaji unikatni modely)

Příspěvek od Kuba78 »

mam podobnou libustku, jakmile nekde sem a vidim v obchodu se suvenyry papirovy model toho mista, neodolam. jakmile mam ten model primo z toho mista, je to takove.. jine.

- v Litve na hrade Trakai sem koupil jejich vystrihovanku (takovy jednodussi vyskovsky), na webu sem ji nikde nenasel.
- v Parizi ve Viteznem oblouku primo vevnitr nahore je kramek kde prodavaji jeho model od Le Instant, ale ten se da sehnat i normalne. ktaktez prodavaji i eifelovku primo ve vezi, ale to neni az tak papirovy model (hodne folie)
- v Dubaji v Burz Chalifa prodavali neco co bylo spise 3D puzzle, v eshopech sem taktez nevidel.
- nekde ve slovinsku sem koupil model jejich hydroelekrarny FALA od vyrobce DEM.
- na Jeremiah O'Brien v SFO mi prodal ve stanku se suvenyry veteran z teto lode jeji vystrihovanku, ale je to klasika od Wilhelmshaven ktera se da myslim sehant v pohode. je zajimave ze model od Hala tam nemeli.

ale asi si mel na mysli neco bliz, co?
v Havlickove Brode, v papirnictvi na namesti prodavaji model kostela s vezi ktera je hned vedle, od Ivana Zdrazila. na webu sem nenasel.. stejne tak mam od nej zamek Kynzvart.
Chvalsky zamek v Praze taktez prodava svuj papirovy model na recepci.
pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Re: Tipy na cestovani (anebo kde prodavaji unikatni modely)

Příspěvek od pahejl69 »

Přijeď 23.11 do Neratovic na výstavu tam nakoupíš modelů :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Fingon
Příspěvky: 80
Registrován: čtv 1.8.2013 22:44
Bydliště: Wien

Re: Tipy na cestovani (anebo kde prodavaji unikatni modely)

Příspěvek od Fingon »

Z tech zahranicnich jsem jeste v Barcelone kdesi v suvenyrech koupil model Sagrada Familia (pouze pruceli) + dva domy od Gaudiho. Mozna zkusim najit na netu:-)
Uživatelský avatar
Honza K.
Příspěvky: 28
Registrován: ned 22.1.2012 20:42
Bydliště: Šestajovice

Re: Tipy na cestovani (anebo kde prodavaji unikatni modely)

Příspěvek od Honza K. »

Kam si zajet na výlet pro modely rozhleden je popsáno v tomto vlákně viewtopic.php?f=37&t=2111

a tady jsou některé ostatní:
hora Říp - model rotundy (navštíveno před 3 roky)
zámek Častolovice - jednoduchý model zámku určený k vybarvení
zámek Kozel - model zámku - vcelku jednoduchý za 300 kč (navštíveno před 4 roky)
Chanovice - model Zámku, rozhledny a chalupy ze skanzenu (navštíveno před 5 roky)
Dobřív - model Vodního hamru (navštíveno před 2 roky)
Česká lípa - model vodního hradu Lipý - horká novinka, prozatím nemám ověřeno na místě, informace je na jejich stránkách (mě o tom čekl Michal - Medium)
statek Bernard - velmi jednoduchý model statku


něco málo techniky:
Ostrava Hlavní nádraží modelářská prodejna - pár jednoduchých modelů autobusů a lokomotiv
železniční muzeum výtopna Zdice - něco podobného
železniční muzeum Rosice - taky tak
Uživatelský avatar
Tomáš M.
Příspěvky: 57
Registrován: ned 27.1.2013 16:59
Bydliště: Velký Šenov / Praha

Re: Tipy na cestovani (anebo kde prodavaji unikatni modely)

Příspěvek od Tomáš M. »

Tento týden ve středu jsem byl na exkurzi ve Staré čistírně v Bubenči a u pokladny, kde se také prodávají suvenýry, padl můj zrak na poličku, kde stál velice jednoduchý model lokomotivy, která dříve tahala vozíky se shrabky, a také pár těchto vozíků. Ze zvědavosti (lepit to asi nebudu :lol: ) jsem si jeden kousek koupil (vlastně dva - jednu "složitější" a jednu "jednodušší" vystřihovánku). 25 Kč není tak moc...

:arrow: Jednodušší vystřihovánka je modýlek vozíku na česlové shrabky. Skládá se ze dvou dílů a malý capart, pro které je určena, si jej zřejmě musí vybarvit - tištěno černobíle. V pravém dolním rohu je sdělení: "Tato vystřihovánka byla připravena klubem CPM".

:arrow: Složitější vystřihovánka obsahuje lokomotivu DM 700 BN 27 a dva vozíky na česlové shrabky (tzv. kiplory). Rozsah je tři listy A4, přičemž vystřihovánka samotná zabírá asi 2 stránky. Byla vydána v roce 2010 a autorem je R. Pavelka (RoBertino a nebo jen shoda jmen :?: ).
Na konci textu je zmínka o tom, že se jedná o první model ze série tematicky spjaté s bubenečskou čistírnou. Bohužel nevím, jestli skutečně vyšlo víc modelů nebo zůstalo pouze u toho jednoho, protože v prodejně suvenýrů byla pouze jedna kupička vystřihovánek.
Uživatelský avatar
RoBertino
Příspěvky: 25
Registrován: pon 13.2.2012 10:54
Bydliště: Praha

Re: Tipy na cestovani (anebo kde prodavaji unikatni modely)

Příspěvek od RoBertino »

Je nutno přiznat barvu. Modýlek jsem vytvořil na přání Ekotechnického muzea a vrátil se tak trochu do dob pana architekta Vyškovského, protože existují asi dvě nebo tři fotky oné kolomotivky, takže nebylo moc z čeho čerpat - to s vozíkem je to lepší, ten je přímo v inventáři muzea. Ohledně dalších modelů - je to v plánu, ale jak spousta okolních okolností (krásné to spojení) způsobila, že bohužel ještě nedošlo k realizaci. Ale věřím, že se to povede.
Niraj
Příspěvky: 230
Registrován: sob 18.8.2012 15:33
Bydliště: kousek od Litomyšle

Re: Tipy na cestovani (anebo kde prodavaji unikatni modely)

Příspěvek od Niraj »

V Třebíči v infocentru Zadní synagoga mají 2 modely:
- Zadní synagoga Třebíč, 1:150, dílky zabírají 2x A4, obtížnost 3/5, cena kolem 65 Kč, Fr. Nevoral,Relativ Design
- Zámecký areál v Třebíči, 1:250, dílky zabírají 10x A4, model je rozsáhlý, ale bez plastických prvků (=plochá okna, dveře, ...). Cena super, jen něco kolem 80Kč !!!

A tuším, že v Hradci Králové v infocentru ČEZu u Hučáku jsem viděl model právě Vodní elektrárny a jezu Hučák od O.Hejla. Ale ten se dá zakoupit i jinde.
Toptop
Příspěvky: 380
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Tipy na cestovani (anebo kde prodavaji unikatni modely)

Příspěvek od Toptop »

Tento víkend jsme strávili cestováním po Jihočeském kraji. Na neděli jsme měli v plánu ZOO v Hluboké, ale déšť mě přinutil udělat narychlo změnu programu. Navštívili jsme informační centrum JE Temelín. To je situováno hned naproti elektrárenské monstrstavbě v malém, pěkně zrekonstruovaném, zámečku. Pominu-li zajímavý a pěkný film i výstavní expozici (vida zač pánové z ČEZ utrácí ty hříšné prachy které z nás měsíc co měsíc vysávají), tak nás se synem samozřejmě zaujal papírový modýlek onoho zámečku v kterém jsme se nacházeli. Lehce zdevastovaný model měla paní pod sklem vedle papírových pravítek, rozvrhů hodin a dalších suvenýrů ČEZu. Modýlek, evidentně z pera mistra Vyškovského, nám z vitríny ochotně vytáhla, ukázala a pak sdělila, že ho měli dříve jako suvenýr, ale už asi žádný nemají. Nicméně po prohlídce jsme si šli model ještě jednou prohlédnout a paní najednou z pod stolu "vyčarovala" sešit a slavnostně nám ho podala.

Tak mám pocit, že zprvu jen dělala drahoty, podle tiráže bylo modelu Zámeček Vysoký Hrádek vydáno v roce 2011 5000 kusů, předpokládám, že ten náš nebyl úplně poslední. Model je velmi pěkný, pan architekt si dal záležet. Pro milovníky domečků to za zastávku rozhodně stojí. Já bohužel utřel nos; můj desetiletý syn (rovněž modelář) si model se slovy "Nemá to kolečka, nic pro tebe" přivlastnil :D
Uživatelský avatar
Mikuláš
Příspěvky: 119
Registrován: pát 20.1.2012 22:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na cestovani (anebo kde prodavaji unikatni modely)

Příspěvek od Mikuláš »

Honza K. píše: Česká lípa - model vodního hradu Lipý - horká novinka, prozatím nemám ověřeno na místě, informace je na jejich stránkách (mě o tom čekl Michal - Medium)
Na místě jsem ověřil já, Michal to ví ode mne. Model stojí 85 korun, bohužel autor není nikde uveden. Model má chybu v tom, že chybí potisk vnější strany palisády. Ale to se dá vyřešit.
A je to „horká novinka“ roku 2012
Obrázek
Obrázek
Fingon
Příspěvky: 80
Registrován: čtv 1.8.2013 22:44
Bydliště: Wien

Re: Tipy na cestovani (anebo kde prodavaji unikatni modely)

Příspěvek od Fingon »

Toptop píše: Tak mám pocit, že zprvu jen dělala drahoty, podle tiráže bylo modelu Zámeček Vysoký Hrádek vydáno v roce 2011 5000 kusů, předpokládám, že ten náš nebyl úplně poslední.
O tomhle modelu jsem kdysi cetl ve Zpravodaji CPM, byla tam i fotka, ale pry "zatim neni ve volnem prodeji". Kazdopadne diky za tip, se skolou jsem pred osmi lety byl jen v Dukovanech a tam nic takoveho nemeli...
Uživatelský avatar
opel123
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 30.8.2012 9:54

Re: Tipy na cestovani (anebo kde prodavaji unikatni modely)

Příspěvek od opel123 »

V Plzni u dp prodávají vystřihovánku tramvaje kt8d5rn2p , která zde jezdí , dá se sehnat i na webu pmdp.cz ;)
Uživatelský avatar
ofeckin
Příspěvky: 79
Registrován: stř 25.1.2012 9:54
Bydliště: Brno

Re: Tipy na cestovani (anebo kde prodavaji unikatni modely)

Příspěvek od ofeckin »

Na prvním západním hřbítku Železných hor, zřícenině hradu Lichnice, je k sehnání její model od pana Vyškovského. Paní kastelánka byla vcelku nešťastná, že jich tam má moc a cena je tudíž příznivá. Ověřováno loni, nezakoupeno neb jsem táhnul kletr s mokrým stanem...
K obdivu je zde i slepený model tuším od Knoxe.

Obdivovatelům průmyslového dědictví doporučuji i blízkou Berlovu vápenku. Model tam ale žádný nebyl.
Minor
Příspěvky: 71
Registrován: stř 25.1.2012 3:48
Bydliště: Kyjov

Re: Tipy na cestovani (anebo kde prodavaji unikatni modely)

Příspěvek od Minor »

Brno - Technické Muzeum nevím jak dnes, ale před víc jak rokem jsem tam viděl nějaké vozidla jako Zetor, nebo Škodovku a něco techniky od Betexy ( kupoval jsem tam Liebherra ... )
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“