Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32 / HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od Tomáš S. »

Normálně zajdi do papírnictví a stačí jim říct, že chceš fólii do meotaru nebo, že chceš průhlednou plastovou fólii formátu A4 co je třeba na krabicích od hraček - prodávají je jednotlivě a pokud to je větší papírnictví tak i barevné ;) .

EDIT: Dá se sehnat i u nás ve městě a to už je co říct :) .
Naposledy upravil(a) Tomáš S. dne stř 30.1.2013 20:55, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od Raven »

díky Tome...tu folii do MEOTARu jsem zkoušel, ale prý nemají...tak zkusím vytasi plastovou...:D
Uživatelský avatar
Mára79
Příspěvky: 146
Registrován: sob 21.1.2012 11:17
Bydliště: Březová nad Svitavou

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od Mára79 »

Já v papírnictví řeknu, že chci fólii do kroužkové vazby formátu A4. ;)
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od Raven »

tady na venkově, kde nás Poláci berou jako jižanský stát jsme rádi, že sem dorazí i PPLko...:D
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od VašekS »

Moc povedená vejda. ;)
mumodeanel
Příspěvky: 213
Registrován: sob 21.1.2012 15:25
Bydliště: Slezsko

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od mumodeanel »

Já používám ty od migase :)
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od Raven »

a jak jsi s nimi spokojen?
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od Lukáš »

Z fotek pořádně není poznat, co je u fólie za problém. Nemáš ji nalakovanou?
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od Raven »

nene nemám...nic lepšího jsem v nejbližším papíráku nesehnal...ona totiž vypadala, že když se skrz ni dívám na předmět, která je do 10cm od folie tak je čirá, ale s narůstající vzdáleností to bylo horší...tak jsem ji vzal v domnění toho, že to bude fungovat i tady, ale ono ne, což mě naštvalo...dokonce to vypadalo dobře až do doby, než jsem kabinu uzavřel kompletně...
Nicméně do budoucna mám už tipy na lepší folie, třeba tu od Migasu, takže to snad už bude fungovat...
buko1
Příspěvky: 23
Registrován: pát 24.2.2012 20:04

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od buko1 »

Raven píše:Zdravím,
hlásím že je dobojováno. Kabinu jsem chtěl udělat znovu ze záložní kopie, jenže jsem zjistil, že ji nemám celou (kabinu) :?

No neviem, ale sken tejto vystrihovačky je dostupný bežne na internete. Stačí použiť google a záložná kópia je na svete (keď už modelár nedisponuje skenerom a pred začatím lepenia si neurobí záložnú kópiu sám).
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od Lukáš »

Tak pro tuhle informaci opravdu stojí za to vytáhnout vlákno nahoru :roll: Takové skenovače zde nepodporujeme, takže na ně ani neodkazujeme.
berkl
Příspěvky: 63
Registrován: stř 25.12.2013 19:30

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od berkl »

Přidám svoji trošku do mlýna.
1) folie na okna se dá sehnat i v prodejnách novoce zelenina. Některé ovoce je dodáváno v bedýnkách a po obvodu je vložena perfektní folie. Šířka 110,délka cca1000mm.
2) střecha na vejdu je fakt blbě udělaná. Já jsem si překreslil "čepici" z T805 a sedla na chlup. (i když, u mě je to jedno, ja používám tmel a barvu, ale když něco nesedí, tak to naštve i mě)
3)skeny z netu, nebo dělaný na domácí tiskárně jsou k ničemu. Modely jsou na formátu B4 a ne na A4. Domácí skener neumí B4 a ani tiskárna, pak to rozměr rozhodí a je víc problémů, než radosti. Předelával jsem kabynu na T813 "drtikol" a byla to hrůza. Lepší je, ručně překreslit přes kopirák. Nechat si překopírovat celý sešit v kopicentru ,kde umí skener a tiskárna pracovat v B4, tak to je tak drahé, že levnější je koupit rovnou dva sešity. :)
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od bedatruhlar »

Nevím ale nějak si nevybavuju že by PKG vydávalo něco na formátu B4,
buko1
Příspěvky: 23
Registrován: pát 24.2.2012 20:04

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od buko1 »

Lukáš píše:Tak pro tuhle informaci opravdu stojí za to vytáhnout vlákno nahoru :roll: Takové skenovače zde nepodporujeme, takže na ně ani neodkazujeme.

Viem... Ale je na modelárovi, aby si prípadné linky zohnal sám - a keďže sám píše že záložnú kópiu nemá kompletnú, tak asi o tom, že existujú skeny na nete netuší. Čo by človek neurobil pre osvetu?

P.S.: pravidlá fóra pre skeny/kópie, bod 8: Stavím z originálu a zde prezentuji stavbu. Ovšem část modelu se mi nezdařila a potřebuji ji postavit znovu. Nemohu si dovolit koupit nový originál kvůli několika zkaženým dílům (model je drahý nebo už "nesehnatelný"). Mohu na tomto DF poptávat sken (kopii) pokažené části a model dostavět?

Odpověď: ANO. Ovšem: Volné užití díla se vztahuje na užití fyzickou osobou pro osobní potřebu. Pro svoji potřebu tedy mohu např. zhotovit rozmnoženinu díla, tu však nesmím dále rozšiřovat. Striktně to platí i pro části vystřihovánky. Veřejné poptávání, nabízení atd. proto není zcela OK. Jelikož se jedná v praxi o okrajový problém, jsou zdejší Pravidla DF v tomto případě tolerantní, viz odst. 2.3.

berkl píše:Přidám svoji trošku do mlýna.
skeny z netu, nebo dělaný na domácí tiskárně jsou k ničemu. Modely jsou na formátu B4 a ne na A4. Domácí skener neumí B4 a ani tiskárna, pak to rozměr rozhodí a je víc problémů, než radosti. Předelával jsem kabynu na T813 "drtikol" a byla to hrůza. Lepší je, ručně překreslit přes kopirák. Nechat si překopírovat celý sešit v kopicentru ,kde umí skener a tiskárna pracovat v B4, tak to je tak drahé, že levnější je koupit rovnou dva sešity. :)
Na B4 sú z CZ modelov len modely od RW. Drvivá väčšina ostatných sú klasické A4. Úprava B4 na A4 nie je pre normálneho užívateľa problém - teda ak má chvíľu čas.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od Lukáš »

OT: Opravdu netřeba mne dále poučovat. Stačilo mi pročíst si všechny tvé příspěvky na fóru a vím, na čem jsem..
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“