Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32 / HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od Raven »

aha... :idea: tak tohle jsem nevěděl :? ale díky za tip, příště už budu chytřejší a snad to bude vypadat líp... ;)
Uživatelský avatar
Meganek
Příspěvky: 40
Registrován: ned 22.1.2012 14:14
Bydliště: Paračov okr. Strakonice

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od Meganek »

Ahoj. Chtěl jsem se tě zeptat,jak jde vlepit motor i s převodovkou do rámu?
Jestli by nebylo lepší tam nejdřív vlepit samostatný motor a pak k němu přilepit převodovku..
Já jen kvůli místu v rámu,jestli tam nevadí nějaká ta přepážka. A hlavně jestli mám ten motor přilepit už teď k hotový převodovce. ;) ;)
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od Raven »

ahoj. Já ho vlepil komplet i s převodovkou. Akorát jsem udělal to, že jsem nalepil na blok ten kratší držák motoru - co je u čerpadla pod spolujezdcem a na rám si nalepil ten delší - u alternátoru. Jinak to tam dle mého ani nedostaneš...no a pak opatrně vsunout shora...
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od Raven »

Ahoj ;)
po nějaké době další postup...valnik šel poměrně v pohodě, akorát když jsem vyžezával "petlice" na bočnice, tak i přesto že byly podlepené, se mi prostě rozlepily, takže jsem si ještě trochu zabojoval, ale nakonec se povedlo...mám hotový i rám na rezervy, který se mi dobře vyřezával, ale blbě kompletoval, no a dopadlo to jak dopadlo...takže buď jak buď :cry: tady jsou fotky...:

náhled do hotového valniku, lavičky, i přesto že vypadaly že nedopadnou nejlépe, se vcelku povedly a to i přesto, jak jsou křehké...
Obrázek

...celkový pohled na již hotové i na tak trochu více nepovedený držák na rezervy :oops: ...
Obrázek

...pohled na zadní část valníku. Moc ce mi líbí jeho modelové zpracování, a potěšila mě i volba standardního nebo bojového světla na levém držáku...
Obrázek

...a ještě jeden, tentokrát detailnější pohled. Bohužel se mi nepovedlo přesně slícovat bočnice valníku s rohem jeho základny...
Obrázek

...poslední pohled na již hotové...další report už bude z i s kabinou...
Obrázek
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od Raven »

Ahoj,
hlásím další postup - hotové zasklení kabiny + interiér ;)

...ale mám jeden problém, který bude snad patrný z fotek. Když jsem vytvaroval čepici boudy, a zkusil ji přiložit na kabinu, zjistil jsem, že je po bokách asi o 3mm kratší než kabina :idea: :?: tak by mě zajímalo, a chtěl bych se zeptat, kde se stala chyba. Nerad bych měl totiž z vejdy onoho pověstného "strašáka ve skříni" :?
Napadlo mě rozříznout přední "A" sloupek, a ohnout ho do oblouku...co myslíte? Koukal jsem i do návodu a tam se vůbec o ničem takovém nepíše. Takže, poradí někdo?

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Chyba není na Tvé straně. Při mé stavbě vétřiesky mi nastal stejný problém. Vyřešil jsem jej naříznutím sloupku, následně jsem z dílu čelního skla kus odřízl. Vznikl mi tam malý klín, který jsem pak dohonil natvarování sloupku u dveří a přilepením k čelnímu sklu.

Snad napoví fotka co jsem vlastně vyvedl? Na první fotce je modrou čarou naznačeno, jak to vypadalo před mou úpravou.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Meganek
Příspěvky: 40
Registrován: ned 22.1.2012 14:14
Bydliště: Paračov okr. Strakonice

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od Meganek »

A jéjé... :( :(
Už se vyskytl další problém. Tak to jsem zvědav jak to vymyslíš.. :idea: :idea: Aby jsi to všecko dopasoval..
Budu sledovat jak to vyválíš ;)
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od BalvieM »

Ta střecha to je díl 198, s tím bych zkusil trošičku upravit prostřihy v rozích, byla by možná o trošičku nižší, ale myslím že by se rozšířila.
Možná i zkusit k tomu nasílit lechce horní část kabiny nad okny.
Sleduji !
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od Raven »

TEO díky moc za tip...právě na tom pracuju a je to docela sranda :evil: ...ale už za chvíli to bude snad nějak vypadat... ;)
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Přeji, ať se zadaří.
Docela zábava s vejdou, ale jinak vypadá moc dobře. ;)
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od Raven »

...přiznám se, že se zase tak nezadařilo...nebo aspoň finální podoba není zcela dle představ...jinak postup byl následující :

- stále se mi nedařilo nalícovat čepici kabiny s čelním sklem, chyběl tak 1mm, nakonec jsem se rozhodl odřezat čelní sklo úplně.
- nalepil jsem do kabiny přepážku mezi čepicí kabiny a kabinou (přepážku jsem musel notně zúžit) poté jsem zjistil, že čelní okno je moc široké na zpětné vlepení, takže došlo k jeho zúžení o cca 1,5mm z každé strany :!: teprve pak tam sedlo a lícovalo i se střechou :idea: super věc.
- pořád mi ale zbývaly prázdné růžky nahoře nad sklem, proto jsem se rozhodl je "zavařit" Herkulesem což dopadlo dle představ...
- když jsem po pár hodinách schnutí zkusil ono místo přetřít retuší, prostě jsem nebyl schopen namíchat barvu, která by odstínem odpovídala zbytku kabiny (přiznám se, že nejlepší by bylo to prostě přebrousit a přestříkat kabinu do jednolité barvy). Nakonec jsem se rozhodl udělat si ty růžky z barevných zbytků co mi zbyly a nalepit je tam...vím že to vypadá dosti prasácky, ale prostě...po tom vývaru co jsem si dal s čelním sklem už jaksi nezbyly síly na nic lepšího :evil:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Tohle hodně zamrzí. Když nejhorší na tom je, že kabina dělá pak celkový dojem z modelu...
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od Raven »

jo no...já bych se chtěl spíš zeptat. Vsadím se, že autor modelu o téhle chybě věděl ještě než to šlo do tisku, proč tedy nepřistoupil k opravě?
tím nechci kopat kolem sebe, jen mě to zajímá
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Nechceš to ještě jednou zkusit z kopie? Podle mě lepší různobarevnost než tohle.

A příště na zasklení použij čirou fólii a ne tu co tam máš teď ;) .
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od Raven »

docela o tom přemýšlím...když tak na to celý den koukám...
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“