Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32 / HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
scaniar2000
Příspěvky: 19
Registrován: pon 13.2.2012 9:34
Bydliště: Sokolov (Most)
Kontaktovat uživatele:

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od scaniar2000 »

Díky chlapci,díky těm nepřesnostem mi rám vyšel přesně ;)
jjm46
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 3.5.2012 11:10

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od jjm46 »

Držím ti palce, zatím ti to jde pěkně. Já jsem dělal dvě jiné Pragy od PK a ty drobné nepřesnosti se daly ustát. Pak se mi dostal do rukou valník v m 1:100 a z toho jsem si vyrobil základ pro mých 50 různých nástaveb.
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od Raven »

...po dlouhé době jsem se zase dostal k lepení...malý synátor už nepotřebuje tolik času a já mám více chvil na to sednout k "vejdě" za těch pár měsíců mám už téměř hotový motor...:D Takže sem během pár dní dám opět fotky - tedy až nasadím řemeny do řemenic...:D
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od Raven »

konečně dokončený motor...a konečně mám na stavbu - po práci i před prací více času. Lukáš už ví o čem mluvím...:D A tady jsou fotky...

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od Lukáš »

Já to beru tak (jinak to vlastně ani nejde :roll: ), že taková přestávka je dobrá k tomu, že se po ní člověk na lepení vrhne s o to větším elánem. Každopádně se teď těším na pravidelnější progres.
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od Raven »

no tak malej měl vlastně 27. října rok...a jako můžu ti říct že do té doby bylo lepení víceméně nereálné (navíc když děláš v práci na tři směny). Teď už si přece jen více vyhraje sám, se psem atd. a já se můžu soustředit jen na to svoje a na vylepšování svých lepičských schopností které jsou více než mizerné... :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od Raven »

Zdravím ;)
...po nějaké době přidávám další foto ze stavby. Pokračuju v novém, se ženou jsme se stěhovali do většího bytu, tak konečně se nemusím krčit v obýváku u konferenčního stolku, ale mám svoje království :arrow: pěkně v ložnici, pod oknem u radiátoru... :twisted: ale ke stavbě :

...pokračoval jsem usazením motoru do rámu...
Obrázek

...tady si nejsem jistý, možná poradí TEO :idea: , jestli nemám motor moc utopený v rámu, koukal jsem ještě na značky, kam měl přijít, ale je na místě :?: . Nějak se mi tam totiž nelíbí ta "konusová část" a nechce se mi věřit, že by to mělo být takto natěsno... :?: :!:
Obrázek

...no a konečně jsem se dostal i k sestavení a umístění zadních náprav, jak vidíte, chybí ještě dvě výkyvná ramena nad oběma diferenciálama...
Obrázek

...a na závěr ještě pohled na motor zezadu...moc se mi líbí jeho modelové zpracování... p. Knotek by zasloužil pořádnou pochvalu... ;)
Obrázek

tak zase brzy naviděnou nad dalšíma fotkama, měl bych se brzy pustit do kol a konečně vyzkoušet dezénky od TEA... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Meganek
Příspěvky: 40
Registrován: ned 22.1.2012 14:14
Bydliště: Paračov okr. Strakonice

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od Meganek »

Noo pěkný ;) ;) ;)
Jen tak dál. Ať se Ti stavba daří. :twisted:

Zrovna včera jsem přemýšlel,jestli znovu začnu lepit rám V3S a nebo budu dodělávat kostru Bismarcka od GPM 1:200.
Ale asi to vyhraje V3S :twisted: :twisted:
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od Raven »

díky...já osobně bych pokračoval v Bismarcku a Vejdu si nechal jako paralelku... :lol: ono jak se dostaneš přes rám a až usadíš motor, tak to pak jde relativně rychle... ;)
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Model mám v krabici na skříni. Kabinu z modelu určitě nesundám, abych mohl posoudit. Ale vypadá to, že máš na první pohled motor osazený v pořádku.
Uživatelský avatar
Meganek
Příspěvky: 40
Registrován: ned 22.1.2012 14:14
Bydliště: Paračov okr. Strakonice

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od Meganek »

Tak a už se hodinu patlam s motorem :evil: :evil:
No a zatim nic moc :?
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od Raven »

Po nějaké době zahálky a občasného lepení opět hlásím další postup ;)
Nebudu vypisovat vše co se událo, ale ve zkratce - už mám kompletní rám a vejda konečně stojí na kolech za pomocí TEO dezénků...a tady jsou fotky ze stavby :

...detail na nádrž, která byla kupodivu velmi jednoduchá a dobře se stavěla -
Obrázek

...jedno z kol i s dezénkem a retuší -
Obrázek

...kompletní dvanáctka kol včetně rezerv -
Obrázek

...detail na nádrž i koš s kanystry + část výfukoveho potrubí -
Obrázek

a konečně na vlastních -
Obrázek

Budu rád za vaše názory a připomínky, zatímco se budu zabývat kabinou spolu s valníkem...zatím se mějte hezky a přeji krásného Silvestra a šťastný Nový rok... ;)
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od Lukáš »

Přiště by to chtělo si s dezénkem víc pohrát při tvarování a hlavně jemněji, aby se ti nelámal. Nevím, jak má Zdeněk tento navržený (zda se lepí místo originálního běhounu nebo až na něj), ale v tvém případě trčí až moc. Možná, kdybys přechod trochu vyhladil..
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od Raven »

také jsem přemýšlel jak ho má Zdeněk navržený. Proto, když jsem motal papír na střed kola, tak až jsem se dostal k okraji, vynechal jsem poslední vrstvu, na tu nalepil origo dezének, a až na něj ten od Zdeňka (který jsem nejdříve podlepil kancelářským papírem, navlhčil vodou a stočil okolo fixy). Hrany které přečnívaly jsem lehce zbrousil smirkem a celé kolo pak uhladil točením o podložku...problém je v tom, že si nedokážu vysvětlit, proč mi to tak trčí...? :?: :idea:
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Všechny dezény co kdy byly navržené, jsou místo originálního běhounu z vystřihovánky. Bohužel při technologii lepení jakou jsi použil, jde dost blbě spoj vytvarovat do ladného přechodu a vznikne jakoby stříška. Pokud by jsi dezén a kolo lepil způsobem, který doporučuji - vytvarovat a slepit běhoun k sobě a potom do něj pasovat pomocnou bočnici z lepenky, tak by jsi určitě ten spoj dokázal pinzetou ještě malinko doupravit, aby nevznikla ta nežádoucí stříška. Podle fotky předpokládám, že máš dezén první vývojové řady, kdy je spoj tvořený do šípu a ne kolmo na běhoun. Ten se spojuje malinko hůř. Proto jsem od tohoto ustoupil a v nabídce je už jen ten s kolmým ukončením, kdy je dobré řez provádět mírně podseknutě, ono po vyvarování a stočení běhounu pak nevznikne nežádoucí mezera mezi oběma konci a sedne si k sobě hrana vzniklá tímto řezem.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“