Maximalni zpevneni modelu

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

Odpovědět
Voda
Příspěvky: 2
Registrován: sob 3.8.2013 13:51

Maximalni zpevneni modelu

Příspěvek od Voda »

Dobry den, po hodinach ztracenych u googlu jsem se odhodlal poprosit o pomoc odborniky.

Vytiskl jsem si a slepil model helmy Space Marinaku ze svet WH 40k. Jenze potiz je, ze z papiru to proste neni ono. Proto (a omlouvam se jestli toto tema je jiz nekde zalozene) bych se chtel zeptat, jestli nekdo mate nejakou fintu jak ten papit co nejvic vytvrdit, napadlo me natirat disperznim lepidlem, epoxidem, laminovat jako lod a nebo lakovat. Ma neco z toho smysl aby to nevyslo draz nez 3D tisk? :)

Diky moc
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Maximalni zpevneni modelu

Příspěvek od Vojta Č. »

Epoxid, laminát, plnidlo, broušení, lakování, broušení, lakování...
Asi tak. Práce s tim bude určitě jak na kostele.
Nejprofláklejší stránky jsou tyhle (cílený na Halo, ale techniky se moc nemění):
http://www.405th.com/forum.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Než si tam projdeš "Elite Showcase", něco určitě pochytíš.
U Slováků někdo taky dělá helmy, Star Wars, myslím, ale hledal bych to dlouho...

edit:
Hele, našel jsem.
http://papermodelers.sk/viewtopic.php?f=52&t=4900" onclick="window.open(this.href);return false;
Taky výživný téma. A hromada odkazů a odkazů z odkazů...
Tak jsem zvědavej, kdy něco uvidíme. Tohle potkávání lakýrničiny s papírařinou nesedí každýmu, ale je zajímavý a parádní, když se umí.
Voda
Příspěvky: 2
Registrován: sob 3.8.2013 13:51

Re: Maximalni zpevneni modelu

Příspěvek od Voda »

:) diky moc, prochazel jsem to 405th forum a casto horim bohumzel na anglictine, resp. odbornejch terminech. To co jsem rozumnel nebo okoukal na YouTube je celkem divocina, ale pocitam ze nic horsiho nez ze vyhodim dva pokazeny modely se nestane a bude kolem toho holt trochu kriku a nadavek :D

Stesti preje odvaznym, zkusim do toho nejak skocit a snad me s tim zena nevyhodi :D

jeste jednou diky
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“