Admiral Graf Spee / GPM / 1:430

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Admiral Graf Spee / GPM / 1:430

Příspěvek od štefíno »

Zdravíčko ve spolek. Jelikož mi lodě tak trochu chybí, tak jsem se rozhodl, že vyhrabu ze skříně tady tenhle pokus. Je to zmenšenina do měřítka 1/430, jelikož to slouží hlavně jako model na test aneb jak bude vypadat nabarvená loď a tak mi přišlo zbytečné zkoušet to na měřítku 1/200. Zvolil jsem hladinovku abych si zkusil tvorbu vody - opět zkouška momentálně na MPR. V té době jsem teda ještě nevěděl že nějaká MPR bude :D Co k tomu dodat. Jediný co zůstane bez barvy jsou paluby. Jsou hezky ztvárněny, tak proč si přidělávat práci. Paluba je narýhována, ikdyž v tomto měřítku taková blbost. Ale pro ten pocit :D . Samotná loď není až tak detailní takže po zmenšení je detailnost tak akorát. Nechci model shazovat, ale originál je spíše polotovar, který je bez přebarvení těžké vylepšit. Lodička má délku 43cm, takže hezkej prcek. Povedla se mi lehký vrtule, ale vidět to není. Vyřezána okna, nalepena obšívka a následovalo první barvení, broušení a tak pořád dokola až jsem byl relativně spokojen. Potěšilo mě i fakt, že žebra jsou vidět jen minimálně, spíše vůbec. Po vybroušení jsem se pustil do lepení okapniček. Na jednom boku cca 180, celkem tedy asi 360 nepočítaje nástavby. Momentálně jsem ve fázi kdy mám hotové okapničky na pravoboku a čeká mě ještě levobok. Další detaily jako stupačky, různé výstupky a jiné postupně přibývají. Co říci tak nějak závěrem tohoto postu, snad jen, že měřítko 1/350 případně tady to 1/430 mi přijde stále dosti detailní a prostorově minimálně náročné. Už je pro to že to člověk může převážet z místa na místo třeba autobusem, což já momentálně využiju :)

Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) štefíno dne ned 28.7.2013 21:52, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Admiral Graf Spee / GPM / 1:430

Příspěvek od Raven »

můj názor znáš - další pecka a těším se na to zbarvení. Bude to zajímavé...s okapničkama tě obdivuju, v tomhle počtu a měřítku...:D ale jo, budu bědlivě sledovat a držet palce...
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Admiral Graf Spee / GPM / 1:430

Příspěvek od štefíno »

Díky :D

Menší postup kupředu. Práce probíhají stylem okapničky + něco jiného na odreagování a tak pořád den co den dokola. Takže fotky detailů na přídi + kotevní zařízení spolu s nově zavedeným měřítkem :lol: Nicméně na vynálezce měřítka dlouho mít nebudu. Na fotkách jsem se toho uplně lekl, jak to vypadá. V reálu člověku ani nepřijde, že je to tak zubaté to kotevní zařítení, jak je to malé :lol:

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2395
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Admiral Graf Spee / GPM / 1:430

Příspěvek od Brzdič »

To jsem zvědavej kdo první použije drcenej kmín. :lol:

Vypadá to fajn, škoda že nebudeš dělat podlahu, nebo něco v plánu je? skoro si to říká o lept. :)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Admiral Graf Spee / GPM / 1:430

Příspěvek od kaktusak »

Za ty okapničky tě obdivuji . Já dělám něco přes 300 okýnek na knihovně a vůbec , ale vůbec mě to nebaví.
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Admiral Graf Spee / GPM / 1:430

Příspěvek od štefíno »

Brzda: Ty podlahy se mi graficky velmi líbí takže nevidím důvod je dělat znovu :) Lepty budou, ale v podobě zábradlí ... + možná ještě nějaké detaily, uvidím.
Zbyňa: No, nemysli si že mě to baví :D Naštěstí je to celkem v pohod práce. Zhotové jsou hned a přilepení taky není nijak náročné.
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Admiral Graf Spee / GPM / 1:430

Příspěvek od štefíno »

Tak dnes jsem chtěl dokončit příď a hledal jsem díl 74. Myslel jsem že je to jen nějaký kohout a jaké překvapení když jsem zjistil, že se jedná o AA, kterých je na palubě 14. No, tak jsem se do nich pustil. Předem upozorňuji, že na křížky v zaměřovačích nemám, spokojím se jen s obručema zaměřovačů :lol: Ještě pak můžete vidět 1/200 vs 1/430 ;)

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: Admiral Graf Spee / GPM / 1:430

Příspěvek od Bakulda »

Je to tak, nezklamal, opravdu umí.
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Admiral Graf Spee / GPM / 1:430

Příspěvek od Raven »

umí umí....co ty křížky udělat z nití? Černou by to šlo bez problému...
Uživatelský avatar
Tomáš M.
Příspěvky: 57
Registrován: ned 27.1.2013 16:59
Bydliště: Velký Šenov / Praha

Re: Admiral Graf Spee / GPM / 1:430

Příspěvek od Tomáš M. »

:arrow: Raven: Nevím, nevím... Myslím, že by byl asi problém vůbec tu nit provléct skrz ten zaměřovač, natož z ní dělat ještě zaměřovací křížek :lol: . Je fakt úžasný sledovat, jak malé věci se dají z papíru (a dalších materiálů) vyrobit.
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: Admiral Graf Spee / GPM / 1:430

Příspěvek od Bakulda »

Ravene, máš na mysli obyčejnou černou nit, nebo je to od Tebe celé myšleno jako fór?
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Admiral Graf Spee / GPM / 1:430

Příspěvek od štefíno »

V pohodě hoši. Raven už ví, že zaměřovače maj průměr 0,5mm :lol: Jinak hlásím hotovo a všech 14 komárů je na světě

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Admiral Graf Spee / GPM / 1:430

Příspěvek od Raven »

Bakulda píše:Ravene, máš na mysli obyčejnou černou nit, nebo je to od Tebe celé myšleno jako fór?
ne, jako fór to myšlené není...ale jako nemyslel jsem nějakou prostě nit na šití kalhot...ale nitku, prostě sehna úplně jemnou...ale štefíno mi pak napsa jak velkej ten zaměřovač je, a došlo mi že by to v tomto měřítku bylo dost sobře neproveditelné, takže beru zpět...
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Admiral Graf Spee / GPM / 1:430

Příspěvek od štefíno »

Tak a co dělá bitevní loď lodí? Ano, hlavné dělové věže ;) Zatím hotova jedna - po prvním nátěru a přebroušení... Rozdílný zdvih hlavní cílený ;)

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Admiral Graf Spee / GPM / 1:430

Příspěvek od Aki »

a co třeba takový vlasy, z těch by ty křížky nešly? :) masakr to je teda... :)
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“