PzKpfw 38 (t) /GPM/ 1:25 - HOTOVO

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

PzKpfw 38 (t) /GPM/ 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Markulin »

Tak tedy moje srdcovka. Nevím jak ostatní ale pro mě je toto nejkrásnější pásovec mezi pásovci :roll:
Myslím že není třeba představovat. ale pro neznalé : http://www.panzernet.net/panzernet/stra ... /pz38t.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Ještě dodám že po válce sloužilo asi kolem 50 kusů (nyní již LT 38/37) v Čs. armádě. Převážne jako výsadkové tanky u obrněných vlaků. Poslední dva kusy se ještě v roce 1959 nacházeli v Vojenské škole Jana Žižky z Trocnova.
Obrázek
Model jsem sehnal od jednoho polského kolegy po dlouhém dopisování ala mail :lol:
Začal jsem pro mě neobvykle pojezdovýma kolama. Ještě než se pojedu rekreovat tak bych chtěl mít hotové i hnací a napínací kola. U nich bud vyřezávat vzduch, což budou jediné úpravy na modelu.
První fota ze stavby 8-)
Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Markulin dne stř 18.12.2013 17:36, celkem upraveno 2 x.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: PzKpfw 38 (t) /GPM/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Všechny kola jsou hotové. Pojezdy, kladky, hnací a napínací. V takovém vedru se člověku nechce ani dýchat, natož patlat :?
Obrázek
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: PzKpfw 38 (t) /GPM/ 1:25

Příspěvek od Pavel Pejša »

Nádherná čistá práce a neokoukaná předloha.
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: PzKpfw 38 (t) /GPM/ 1:25

Příspěvek od chuan »

Ááááá už jsem si říkal kde jsi se zasekl, radost koukat na ty kolečka. U tebe je to jistota ty máš všechny modely krásný moc dobře se na to dívá, těším se na další postup.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: PzKpfw 38 (t) /GPM/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Díky za pochvalu kluci
chuan...zasekl jsem se na Plumlově a v jeho blízkém i dalekém okolí :lol:

Dodělal jsem zavěšení kol a odpružení.
Obrázek Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: PzKpfw 38 (t) /GPM/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Pustil jsem se do větší akce. Všechno perfektně sedí jak má. Až na kostru. Ta byla o něco menší takže jsem z ní použil jen polovinu dílů. Oba boky a strop korby.
Obrázek Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: PzKpfw 38 (t) /GPM/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Když se ke krabici přidělají blatníky ,tak už to potom začíná vypadat jako tank 8-)
Obrázek Obrázek Obrázek
Příště se mě snad už podaří LTéčko postavit na kola
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: PzKpfw 38 (t) /GPM/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Hotové jsou závěsy hlavního podvozku
Obrázek Obrázek
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: PzKpfw 38 (t) /GPM/ 1:25

Příspěvek od Pavel Pejša »

Perfektní čistá práce. Také bych chtěl umět pracovat tak čistě, ale zatím mám vše dost upatlané.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: PzKpfw 38 (t) /GPM/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Pavel Pejša : Já bych to s tou čistotou tak nepřeháněl. Taky to mám upatlané. Jen je to na fotkách snad dobře maskované :roll: Naopak tvoje ajroplány jsou parádní čistá práce ;)

Nasadil jsem kola. Všechny jsou napevno, jen hnací jsem nechal pro lepší manipulaci při osazování pásů volné. Teď se na pár dní odmlčím. Budu se věnovat pásům se kterýma jsem už začal.
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: PzKpfw 38 (t) /GPM/ 1:25

Příspěvek od BalvieM »

Jen se nech kochat pochvalami, nač ta skromnost, mě se to líbí také !!
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: PzKpfw 38 (t) /GPM/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Pásy jsou tak ze dvou třetin hotové. Jde to pomalu a ne tak úplně podle mých představ :?
Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: PzKpfw 38 (t) /GPM/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Dodělal jsem pásy a chtěl je nasadit. Jenomže to všechno dopadlo jinak než bych si představoval. Tři hodiny jsem zápasil s tím jak je nasadit a nakonec jsem to vzdal. Při podlepení pásů jsem použil lepidlo ve spreji (které normálně používám na lepení velkých ploch) A to byla asi chyba. Neuvědomil jsem si že ono lepidlo funguje zároveň i jako lak. Takže pásy se nedaly vůbec natvarovat. A při jemném naříznutí se začal pás lámat. 14 dnů vyřezávání a libování si jak budou pásy parádní bylo zbytečných. Takže i já nakonec budu nucený sáhnout po daru přítele LASERA (jestli jsou vůbec nějaké pásy na Pz 38 k dostání ?) Všechno je jednou poprvé :?

Pustil jsem se teda aspoň do dodělání drobností na korbě tanku. Hotový je zadek i předek (výfuk, závěsné háky) nějaké to nářadí, lafeta korbového kulometu a držák prutové antény.
Obrázek Obrázek Obrázek
Rámovou anténu která je ve šmikajdě váleček papíru délky 12,8 cm a průměru 2,5 mm jsem se marně pokoušel stočit. Nahradit ji stejně silným drátem taky nemělo úspěch. Tak buď mě ještě něco napadne nebo ji vypustím úplně :?
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: PzKpfw 38 (t) /GPM/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Zatím co se vyřeší problém zvaný "pásy", jsem se pustil do věže. Nebyla to zrovna procházka růžovou zahradau. Hlavně zadní část věže mě vůbec nevycházela. Ale nakonec do dopadlo docela uspokojivě
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Felipe
Příspěvky: 9
Registrován: stř 12.9.2012 16:11

Re: PzKpfw 38 (t) /GPM/ 1:25

Příspěvek od Felipe »

Markulin píše:Ale nakonec do dopadlo docela uspokojivě
Môžeš byť pokojný. Dopadlo to "hodne uspokojivě". Velice, velice pozerateľné 8-)
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“