Japonský Hrad Maruoka 1:150

pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Japonský Hrad Maruoka 1:150

Příspěvek od pahejl69 »

Ahoj Kamarádi
Čas od času si namaluju něco pro radost ;) , v tomto případě je to právě Maruoka. Tento menší Japonský hrad jsem dříve rozpracoval a po delší době se k němu vrátil. Vzhledem k tomu že to s počítačem moc neumím tak to bude bez obrázků.
Něco o hradu najdete zde: http://www.jcastle.info/castle/profile/4-Maruoka-Castle" onclick="window.open(this.href);return false;

No a k modelu ten je kreslen na formát 230 mm x 325 mm což může být trochu problém ale s tím se dá jistě poradit tiskněte na 140 - 160g.
Model v tiskových PDF najdete zde: http://ulozto.cz/xybriXW4/maruoka-zip" onclick="window.open(this.href);return false;
Hezké léto a doufám že i trochu zábavy přeje Ondra Hejl :) .
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Japonský Hrad Maruoka 1:150

Příspěvek od Aki »

téééda, děkujeme, ježíšku :) vypadá to moc hezky... jenom trochu škoda těch lehce brutálních černých lomových čar na těch šutrech... když už tam musej bejt, tak nešly by příště aspoň tenoučký a třeba jenom o 2 odstíny tmavší, než je podklad? mnohem líp se to potom retušuje... ;)
Niraj
Příspěvky: 230
Registrován: sob 18.8.2012 15:33
Bydliště: kousek od Litomyšle

Re: Japonský Hrad Maruoka 1:150

Příspěvek od Niraj »

Taky přicházím se svými díky, už mám staženo, až dodělám "Homoli" tak se pustím do tohoto. Tak podrobně jako Aki jsem to ale ještě nezkoumal, takže bez připomínek.
pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Re: Japonský Hrad Maruoka 1:150

Příspěvek od pahejl69 »

Nojo já už to jinak neumím ale ty si s tím Aki poradíš ;)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Japonský Hrad Maruoka 1:150

Příspěvek od Aki »

ale umíš, jenom se ti nechce :D možná to zkresluje, ale vypadá to, že se ti zrovna ty čáry přes šutry, který jsou nejvíc vidět, povedly tlustší čárou, než zbytek :D
pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Re: Japonský Hrad Maruoka 1:150

Příspěvek od pahejl69 »

Jsem línej :lol: to je pravda, ryska je všude stejně tlustá.
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Japonský Hrad Maruoka 1:150

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Aki...máš v PC corel? Tak si ty čáry změň na šedivé...nic to není.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Japonský Hrad Maruoka 1:150

Příspěvek od Aki »

TEO: corela mám, modely kreslím v něm... ale mám bohužel asi 100 let starou verzi, pdf se mi do něj naimportovat nepodařilo asoň teda ne v křivkách

Ondra: tisknout jsem to nezkoušel, takže nevím, jak to vypadá v reálu, na monitoru se ty čáry tvářej tlustší...
bohužel teď nemám na lepení vůbec čas, stojí i Svojanov :(
Kluci v akci
Příspěvky: 60
Registrován: ned 6.1.2013 13:59

Re: Japonský Hrad Maruoka 1:150

Příspěvek od Kluci v akci »

Pane moderátore, místo přínosné diskuze o kvalitách Vašich grafických programů, bych požádal více si všímati fóra a například upravit zdejší odkaz ke stažení na interaktivní...
díky ;)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Japonský Hrad Maruoka 1:150

Příspěvek od Aki »

Kluci v akci: pane Knoxi, není náhodou navážení do moderátora porušením nějakých pravidel, který jsi mi házel na hlavu, když jsi moderoval ty? :D já jsem zastáncem pravidla žij a nech žít... když tady někdo nedělá bordel, nezasahuju. diskuse u modelu je k věci, takže nevím, o co ti jde...
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Japonský Hrad Maruoka 1:150

Příspěvek od Vojta Č. »

Dómo arigató, Hejru-san ^_^
Pěkně to vypadá, náhodou. Další téma bude, co z toho vyleze na tiskárně a další, co se z toho pak postaví :)
A je sranda, jak na mym superpomalym stroji se ty PDF vykreslujou po jednotlivejch vrstvách, a co jich tam je...
pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Re: Japonský Hrad Maruoka 1:150

Příspěvek od pahejl69 »

Omlouvám se za obyč. odkazy opravdu to moc neumím :oops: . Velikost PDF je daná převodem do tisk. PDF jsou asi kvalitnější. No a protože do tisku jdou tři novinky které později uvedeme ;) já teď maluju jen tak pro radost a Japonsko je prostě paráda tak teď mohu přislíbit dalšího DROBEČKA zatím jej musím ještě slepit a později jej tu uvedu.
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Japonský Hrad Maruoka 1:150

Příspěvek od Standa F. »

S těmi neaktivními odkazy to není až taková věda - stačí dát před odkazem (před http) mezerku - což jsem provedl, aby všichni uživatelé došli ke klidnému stavu ducha ;) .

Když už jsme u toho moderování, toto vlákno by mělo být spíše v sekci "Modely na internetu/ke stažení" než tady, kde jsou stavební vlákna ... ale nehrotím to, je léto, rozmarné to zbůhdarmí ... 8-)

Jinak díky, Ondro, za zajímavý model! Exotika ... dcerka studuje japonštinu, tak už tuším, co by jí mohl přinést Jezule-san k Vánocům 2025! 8-)
Uživatelský avatar
bh69
Příspěvky: 68
Registrován: sob 4.2.2012 7:48
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Japonský Hrad Maruoka 1:150

Příspěvek od bh69 »

Pěkný model a zajímavá předloha. Díky !
pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Re: Japonský Hrad Maruoka 1:150

Příspěvek od pahejl69 »

Dovoluji všem zájemcům o tento hrad nabídnout tištěnou verzi, vím že je volně ke stažení ale kdo nemá přístup k A3 tiskárně a nechce lesklý tisk z laseru :(
Přinesu na Neratovický papír pár kusů vytištěno na inkoustu-neleskne se :) , vodě odolné inkousty :) sešito a ořezáno jako klas. vystřihovánka žádné volné listy. V podstatě jako sešit z ofsetu jen kvůli ceně inkoustů trošku dražší :(
Dále bude ke koupi i Spolanský vodojem.
Ahoj v Neratovicích Ondra Hejl
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“