Chevrolet 15 CWT / Modelik / 1:25 - HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: Chevrolet 15 CWT / Modelik / 1:25

Příspěvek od bedatruhlar »

Vzhledem k tomu že to mám doma postaveno,nějak si nevzpomínám že by tam byli nějaké chyby .A vůbec už ne na kabině.jo ale stavěl jsem první vydání tak tam ty chyby asi nadělaly při reedici.
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Chevrolet 15 CWT / Modelik / 1:25

Příspěvek od chuan »

Podlepuju oboustrankou, tak si myslím, že jsem nemohl ten bok a čumák protáhnout nějak o milimetr. z toho usuzuju, že to bude asi chyba ve vystřihovánce. Téměř jsem dokončil interiér, už mi zbývá jen jedna sedačka, pak to vše nafotím a vrhnu se na nejtěžší část, a to je druhá část kabiny a střecha.
Jinak Bédo koukal jsem na tvého chevroleta a škoda, že tam nemáš lepší fotky, těšil jsem se jak budu podle tebe kopírovat věci u kterých si nebudu jistý.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Chevrolet 15 CWT / Modelik / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Sleduji tohle vlákno a jsem zvědavý jak se to nakonec vyklube . Zatím to vypadá moc dobře . Jen by to chtělo trošku pohlídat retuš . I když si myslím , že to na živo vypadá líp . Foták tu retuš vždy hodně vytahne .
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Chevrolet 15 CWT / Modelik / 1:25

Příspěvek od chuan »

Tak přináším opět další malý postup. Vše se mi celkem dařilo, vše bylo celkem jak má být až do doby, kdy jsem přilepil zdní část kabiny se střechou k celku. Přední zaoblená část střechy se mi propadla a udělala bouli ve střeše na straně řidiče. Je tovidět na čelní fotce kabiny. Nevím kde jsem udělal chybu, vše bylo rovné, nic nebylo prohnuté, tak nevím proč se to tak prohnulo. Možná jsem zvolil špatný postup a měl jsem střechu lepit až na konec.
Nyní mám dilema, koupit nový výtisk a pokusit se zadní část kabiny slepit znovu? Nebo se to mám pokusit nějak vyboulit zpátky? Pokoušel jsem se i to špendlíkem, ale moc se nedaří. Nebo to mám nějak zamaskovat? třeba nějakou plachtou? Docela mi to všechno tak pěkně šlo a teď jsem z toho dost zoufalý.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Chevrolet 15 CWT / Modelik / 1:25

Příspěvek od Mimapnd »

tak to je ale riadne hruby korman. museli mat riadne velke ruky ti amici...
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Chevrolet 15 CWT / Modelik / 1:25

Příspěvek od chuan »

Volnt je podle vystřihovánky, takhle veliký tam byl nakreslený.
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Chevrolet 15 CWT / Modelik / 1:25

Příspěvek od Pavel Pejša »

No mě ten volant přijde taky dost tlustej. Jinak ta střecha tak hrozná není.
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Chevrolet 15 CWT / Modelik / 1:25

Příspěvek od chuan »

Po totálně pokažené střeše jsem si spravil chuť a slepil si levé dveře a držák rezervní pneumatiky. Po přiložení krásně podařených dveří k celku jsem zjistil. že část u okna sedí přesně, ale zadek vůbec. Rozhodl jsem se proto celou zadní část i se střechou odpreparovat a koupit ještě jeden výtisk. Pokusím se znovu a lépe dát dohromady zadní část kabiny a střechnu.

Obrázek Obrázek Obrázek
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Chevrolet 15 CWT / Modelik / 1:25

Příspěvek od chuan »

Opět jsem trochu popojel, už mám téměř vše hotové, dnes jsem si přinesl nový výtisk chevroleta a pustím se znovu do střechy kabiny. Doufám, že teď se mi vše povede lépe, a budou už mi sedět i dveře a nebude ve střeše vlna. Pak už mi bude zbývat jen dodělat nějakou dráteničinu a plachtu na korbu. Pokud máte někdo nějaký návod na výrobu plachy rád se přiučím.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Chevrolet 15 CWT / Modelik / 1:25

Příspěvek od chuan »

Pomalu, ale jistě se chýlím se stavbou ke konci. Nyní mi už chybí pouze vyrobit krycí plachtu na korbu. Zatím pouze fotky vytvořené v eufórii po hrubém dokončení.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Chevrolet 15 CWT / Modelik / 1:25

Příspěvek od Pavel Pejša »

Naprostá paráda. Jsem zvědavej na tu plachtu. To je tak hnusný auto, až je roztomilý. Popral si se s tim bezvadně a bude to pěknej parťák k Morrisovi
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Chevrolet 15 CWT / Modelik / 1:25

Příspěvek od Mimapnd »

aj tak si myslim, ze je ten volant volaky hruby...to musel byt riadny amik s velkymi rukami co s nim krutil...inak nemam co vytknut. velmi pekne postaveny model.
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Chevrolet 15 CWT / Modelik / 1:25

Příspěvek od chuan »

Po mnoha pokusech výroby plachty, se mi nakonec podařila jedna alespoň trochu koukatelná, a tak jsem se rozhodl jí použít a tím dokončit celé mé snažení na tomhle náklaďáčku. Mylel jsem si, že se mi celý model povede trochu lépe, ale asi na to nemám dost šikovné ruce. Zkusím ho vzít do Rychnova, uvidím jak se bude líbit na živo. Veliké díky patří Brzdičovi, který mi dal velmi cenné rady na výrobu plachty. Díky němu se mi nakonec jedna povedla :) , další díky patří Teovu videonávodu na bombírování pneumatik, šlo to úplně samo. Nakonec ještě poděkuji opět mé ženě, která má semnou trpělivost a snáší mé stavy zuřivosti, když se dílo nedaří a poctivě mi míchá barvičky.
Celkově se model stavěl dobře a vše sedělo, kromě střechy, které byla mimo o 2 milimetry a to už je v této velikosti modelu opravdu hrozně moc. Druhá nepřesnost je na krytu chladiče a kapotě, kde byla nepřesnost 1 milimetr. Díky střeše jsem kupoval ještě jeden výtisk vystřihovánky, a tak jsem vše nejdřív přeměřoval a zjistil, že chyba v tomto případě opravdu není v mých rukách, ale v modelu. Pro případné stavitele dávám radu: "střecha je opravdu peklo a zde platí dvojnásob přísloví, dvakrát měř jednou řež"

A teď už konečné fotky:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Chevrolet 15 CWT / Modelik / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Tomáš S. »

Super předloha a zpracování je taky docela fajn - nevím jaké je to v reálu, ale na fotkách retuš nevypadá až tak dobře (hlavně třeba bedny na korbě), ale co mi vadí ještě víc jsou propadlé kola :roll: . Dál bych kola asi příště zkusil přetřít něčím černějším (?) a gumovějším, ráfky bych asi už příště nedělal od ruky a volant jste už řešili...

Každopádně gratulace, a rád budu sledovat další stavbu! ;)
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Chevrolet 15 CWT / Modelik / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Pavel Pejša »

A mě se to zase fakt hodně líbí. Kéž já bych to takhle uměl. Nevím co myslíš tím propadlé kola. Mě přijdou dobrý, ale nemám to správný oko na hodnocení. Barva kol si myslím, že celkem jde. Myslím že originál ve vystřihovánce je ještě světlejší.
Gratuluju k dokončení a mám radost jak si se s tim popral. Do čeho se pustíš dál?
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“