AERO L-39 Albatros / free model / 1:48

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AERO L-39 Albatros / free model / 1:48

Příspěvek od agostini »

podle reakcí, které jsou víceméně nulové, nikde jsem zatím neviděl žádný model postavený i když se stahuje ostošest :-) . Nevím, možná si to časem rozmyslím ...
Model mám v PC víceméně připraven a upraveny všechny detaily.
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: AERO L-39 Albatros / free model / 1:48

Příspěvek od Tomys »

Ale to je úděl většiny papírových modelů. Všechno je.v archivu nebo v PC... Popremyslej znovu nad Alcou... Věř tomu, ze kdyby byla.vydaná pod zavedeným vydavatelem, určitě by si tady stavbu viděl.
A že nikdo nepostavil free českrzi? Udělej to v 1:50 to je meritko, které používají poláci, takze se to hodí do série.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1639
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: AERO L-39 Albatros / free model / 1:48

Příspěvek od JoskaM »

Víš co se prodává modelů a kolik se jich postaví, nebo jinak, kolik lidí stojí o to to někde prezentovat a ukazovat??
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AERO L-39 Albatros / free model / 1:48

Příspěvek od agostini »

tak ALCA bude komplet předělaná ale u nikoho ji vydávat nechci. Raději si půjdu svým směrem a třeba se to časem zlepší. Zjistil jsem že je lepší se spolehnout jenom na sebe. Kdo bude chtít moje modely tak si je koupí a naopak. Na zbohatnutí to nikdy nebude a ani mně to nikdy nebude živit a dělám to hlavně proto že mně to baví. Třeba se to časem změní ale to budu mít vousy po kolena :-)
Teď dodělávám Albatrose v 1/33, bude detailnější než ALCA s více variantami k postavení ale díky další zakázce kterou jsem dostal nemám moc čas na stavění tak to jde pomalu ale do zimy bude i s Alcou :-) Bohužel nemám žándého dobrovolníka který by to chtěl testovat tak stavím sám.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: AERO L-39 Albatros / free model / 1:48

Příspěvek od Vojta Č. »

Tak otázka je, co čekáš - zase tak kulervoucí model to není, aby se hned zbláznilo deset lidí, zahodili, co maj rozestavený a vrhli se na Albatrosa. Jak praví můj oblíbený komiksový hrdina: "Sestim smiř!"
Ale chápu to, když jsem pouštěl do světa jeden domeček, tak jsem taky psal takovýhle uplakaný hlášky typu "sto lidí si to stáhlo a ani jeden nenapsal ani fň", protože průběh to mělo úplně stejnej.
A pak jsem náhodou jeden našel asi po roce na Chodově na výstavě. A potěšilo to fest, protože už jsem na to skoro zapomněl :)
Jseš papírovej modelář? Tak trpělivost. I tady ;) A trochu skromnosti.
Jinak mně se to třeba líbí, ale těžko sis mohl vybrat větší oprudiště na stahování, než je ten CzShare... Nemoh bys to třeba hostovat u slovenskejch Papermodelers?
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AERO L-39 Albatros / free model / 1:48

Příspěvek od agostini »

já neříkám že je to kulervoucí model ale já z něj mám radost hlavně proto že to sedělo jak hrnec na ***kroť se ve výrazech!*** a nemusel jsem nic upravovat. Spíš jsem chtěl fakt jenom vědět jestli to někdo stavěl a jestli nenašel nedostatky kterých jsem si já jako konstruktér nevšimnul nebo neuvědomil abych věděl čemu se příště vyhnout. Jinak trpělivost mám hlavně po tom co mi poslední dobou stávkuje počítač tak lítám mezi PC a motorkou. Co se týče úložiště, možná jej změním, tohle bylo první an co jsem narazil - upřímně s tím zase nemám tolik zkušeností :-)
Jinak modely budu dělat i když o ně nebude zájem protože mně to baví a proč se potom nepodělit s ostatníma že :-) . Jak jsem psal, živit mně to nikdy nebude a je to spíš koníček.
Kárl
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24.1.2012 18:40
Bydliště: Třebenice

Re: AERO L-39 Albatros / free model / 1:48

Příspěvek od Kárl »

Ahoj ,
tak zájem určitě bude o všechny modely v českých nebo slovenských barvách.
A jak píše Vojta, tak si lidi dodělají co mají rozestavěno a pak se třeba pustěj do albatrosa, anebo jako já, se nejdřív roztrénujou na hranatých tancích, než se pustěj do oblích tvarů
letadel.
Takhle to vypadá, když ještě nejste připraveni na složitější tvary.

Obrázek

Počítám, že to budu lepit ještě tak stokrát....

Tak zdar a jen tak dál...
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AERO L-39 Albatros / free model / 1:48

Příspěvek od agostini »

děkuji, to potěší když vidím že to i někdo staví. Jinak na L-39 jsem dodělal zbraně a Albatrose malinko naježil. Teď jenom doladím detaily na trupu a pak jej asi pustím do světa.
Časem až budu mít náladu tak k modelu možná udělám nějaký jednodušší interiér a podvozek a předělám jej do měřítka 1/50 aby ladil s polskými modely.

Obrázek

jinak i k tomuto modelu je k dispozici stojánek ale ten jsem nenafotil.
Když se na to doma koukám jak se mi rozrůstá sbírka modelů 1/48 tak přemýšlím nad dalšími. V tomto měřítku nemusím tolik přemýšlet nad detaily a celkově je ten model jednodušší než to co mám v PC 1/33. Jestli jste neviděli na jiném fóru tak je to tento:

Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: AERO L-39 Albatros / free model / 1:48

Příspěvek od Vojta Č. »

Jdi do toho ;)
Přesně jak říkáš, v té čtvrtce je to už rozumně velký na vděčnej model a na druhou stranu to neni tak velkej kus nábytku a projekt na půl roku. (čistě teoreticky by se v nějakých případech daly kanibalizovat nějaký detaily z plasťáků, ne?) A padesátina je na tomhle jenom o šťouch menší...
(už se mi povedlo stáhnout Bieleho Albatrosa, ale na zelenohnědýho si počkám ;))
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AERO L-39 Albatros / free model / 1:48

Příspěvek od agostini »

tak L-39 je dodělaný (už jenom očísluji nové díly a přidám do návodu) tak snad v průběhu příštího týdne ho nahraju. Prosím kdo by ho stavěl jenom o info zda nenarazí na nějaký bug i když si myslím že by měly být od předchozích modelů vychytané.
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AERO L-39 Albatros / free model / 1:48

Příspěvek od agostini »

tak kdo chce může sosat L-39 na webu http://www.hangarczaf.com" onclick="window.open(this.href);return false; . Snad se model bude líbit :-)
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: AERO L-39 Albatros / free model / 1:48

Příspěvek od Vojta Č. »

Hezky to vypadá. Tak tohle si i vytisknu. Ne že by sis měl dělat naděje ;), ale třeba to někam vecpu. Tohle už stojí za přemejšlení ;)
peetee
Příspěvky: 252
Registrován: sob 21.1.2012 1:42

Re: AERO L-39 Albatros / free model / 1:48

Příspěvek od peetee »

Moc pěkné :)

Na to že se objeví 1 slepený kus na 500 stažených si budeš muset zvyknout. Já třeba slepím 1 -2 modely za rok a koupím 5-10 ... to prostě nemůže vyjít abych to všechno zvládl. A daleko zavedenější firmy na tom jsou asi úplně stejně (Ripper, Spida, Ondra Hejl, Milan Bartoš, Forum team ....) Ale třeba Albatros je zrovna jedním z modelů, které bych si chtěl dříve či později slepit.

Takže držím palce do další práce a nenech se odradit námi lepícími slimáky !!! ;)
hank
Příspěvky: 265
Registrován: stř 25.1.2012 21:08

Re: AERO L-39 Albatros / free model / 1:48

Příspěvek od hank »

agostini: Na stránkách slibuješ L-200 Morava, kdy to asi tak vidíš?
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AERO L-39 Albatros / free model / 1:48

Příspěvek od agostini »

L-200 Morava je v PC. Až dodělám L-39 tak je další na řadě. Bohužel teď trávím víc času kreslením v PC než lepením.
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“