Jak překonat modelářskou krizi

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Uživatelský avatar
jenda.e
Moderátor
Příspěvky: 79
Registrován: pon 12.12.2011 19:05

Re: Jak překonat modelářskou krizi

Příspěvek od jenda.e »

Já mám modelářskou krizi už asi pět let. Proto jsem jel na patláka, abych alespoň něco slepil. Taky to vidim na ty jednoduchý modýlky.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Jak překonat modelářskou krizi

Příspěvek od JoseFxx »

Na patláka jsem se jel taky nabudit, ale dost jsem se zas vyšťavil.
Apropo Jendo už jsi dolepil Walliho ;-)
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Jak překonat modelářskou krizi

Příspěvek od Schumy.0003 »

Já jsem se jen na patláka něco naučit, odpočinout si.
Dan
Příspěvky: 93
Registrován: ned 5.8.2012 19:18

Re: Jak překonat modelářskou krizi

Příspěvek od Dan »

Záleží jestli ta krize spočívá v tom, že máš času dost a prostě se ti nechce nebo nemáš čas sednul by sis k tomu, ale jsi tak unavený, že se ti na těch pár chvil do toho nechce, aby jsi to nepokazil.

U mě byla menší krize, kdy jsem lepil složitější model, který mě tak nějak vyšťavil, protože byl nad mé síly a navíc mi to nešlo, že jsem jej odložil a po cca 2měsících vytáhl klasický model, který nestavím závratnou rychlostí, ale párkrát v týdnu na malou chvíli k tomu sednu.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Jak překonat modelářskou krizi

Příspěvek od JoseFxx »

Prakticky oboji. Byl čas nebyla nálada nebo byla nálada a nebyl čas.
Asi nahodim na stůl Hesketh 308B a uvidim jak to půjde.
Naposledy upravil(a) JoseFxx dne úte 25.6.2013 19:13, celkem upraveno 1 x.
Dan
Příspěvky: 93
Registrován: ned 5.8.2012 19:18

Re: Jak překonat modelářskou krizi

Příspěvek od Dan »

Jednoznačně nejdůležitější je střihnout opět do toho. Když do toho střihneš a půjde ti to, tak to pak pojede samo a budeš tak kde kdysi ani nebudeš vědět jak. Tak ať se daří.
kingtiger
Příspěvky: 1
Registrován: ned 23.6.2013 11:43

Re: Jak překonat modelářskou krizi

Příspěvek od kingtiger »

Myslim,že taka kriza chyti občas každeho,raz ma držala aj 5 rokov :D ,ale zase ma to chytilo,teraz mam rozrobenu Pz 3 od GPM a su na rade pojazdove kolesa,tak ma to nejak zase chyta a to mam rozrobeny aj Bergepanther Halinsky :D .Ale mna vždy nahodi nejaka drobotina,mam odloženy Caterpillar 428 B z ABCečka,to ma prebere.
spida
Moderátor
Příspěvky: 736
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak překonat modelářskou krizi

Příspěvek od spida »

Tak Já vzhledem k časové tísni už v podstatě nelepím. Ale mívám podobné problémy s konstruováním. Přes zimu jedu jako fredka. Pak začnu zhruba po třech měsících chodit do práce a k počítači už si v podstatě nesednu. Když už si sednu a zkusím si otevřít nějaký rozdělaný model tak na něj asi tak 5 minut koukám, chvilku jakože přemýšlím a pak si začnu hledat spousty důležitějších věcí (dohrání levelu ve hře, projít emaily, FB......)než je kreslení modelů. Tento stav vyhoření se mě drží poměrně dlouho. cca 2 - 3 měsíce. V současné době už se k tomu zase vracím takže v projektu karel už mám zase další 3 modýlky a už zbývá jenom 8 kousků. Ale stejně vždycky začnu rozděláním něčeho nového. To mě vždycky dost nabudí a pak se vrhnu zase na kostlivce. V současné době mám rozděláno(když nepočítám Karla) asi 8 velkých modelů(1:32). Takže doufám že to všechno doťuknu.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Jak překonat modelářskou krizi

Příspěvek od Vojta Č. »

A když mě něco takovýho popadne, tak to nechám proběhnout, ono to přejde samo. Nervat se s tím, pokud člověk nemusí.
Anebo si uhnat nějakou betu, kde člověk prostě musí, a to je pak taky dobrej pohon. To zase k tomu sedám, že dneska musím udělat aspoň čtyři díly, aby se to malinko ponulo.

Náhodou dneska jsem asi po čtyřech nedělích konečně nalepil táhla ventilů na druhej motor od Cataliny :)
jiri.k
Příspěvky: 484
Registrován: úte 3.1.2012 21:55
Bydliště: praha

Re: Jak překonat modelářskou krizi

Příspěvek od jiri.k »

koukám že je to jako se spisovateli a malíři
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Jak překonat modelářskou krizi

Příspěvek od bernie »

Pozor Jirko, tam se dá útlum nastartovat nějakou lahví. Zajiskřit to nemusí, ale láhev se prostě už potrestá :D
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Jak překonat modelářskou krizi

Příspěvek od JoseFxx »

Ztrestat lahev před lepenim no nevim. Myslim, že by to moc dobře nedopadlo.
Včera jsem byl docela nabuzen na lepeni ještě když jsem byl v praci. Dorazil jsem domu sedla na mě unava ještě jsem musel na nákup. A po navratu z něj uz se mi nechtělo vůbec nic.
A to ten model mám před sebou.
Vlcacka
Příspěvky: 455
Registrován: pát 20.1.2012 21:42

Re: Jak překonat modelářskou krizi

Příspěvek od Vlcacka »

Pepo jak to znám... člověk si říká "mám volný odpoledne, budu lepit" a ono pak zařídit tohle, zařídit tamto a večer člověk už jen paběrkuje minuty. To je taky zdárný vrah pro lepiče.
JanO
Příspěvky: 521
Registrován: sob 21.1.2012 19:44

Re: Jak překonat modelářskou krizi

Příspěvek od JanO »

Když je krize, tak modely nelepím 8-) . Vydržím tak 2-3 dny a pak se pustím do něco jednoduššího. Složitý model málokdy slepím na jeden zátah.
Uživatelský avatar
jenda.e
Moderátor
Příspěvky: 79
Registrován: pon 12.12.2011 19:05

Re: Jak překonat modelářskou krizi

Příspěvek od jenda.e »

JoseFxx píše:Na patláka jsem se jel taky nabudit, ale dost jsem se zas vyšťavil.
Apropo Jendo už jsi dolepil Walliho ;-)
Ještě ne, od Patláka se domu chodim akorát vyspat. Bylo hodně práce, ale po dovolený si už snad uklidim na stole a dodělam to.
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“