Vought F4U-1A Corsair / GPM / 1:33 / HOTOVO

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Vought F4U-1A Corsair / GPM / 1:33

Příspěvek od Pavel Pejša »

Tak a je dobojováno. Můžu říci, že HOTOVO!
Model se vůbec nestavil lehce a byl to zatím můj nejtěžší model. Co se týče přesnosti, tak pasoval vcelku dobře, až na kostru křídel, kde se musely žebra upravovat, ale nebylo to nic neřešitelného. ostatní chyby bych přisoudil mému neumětelství. Jediné co je slabinou modelu je né uplně ideální návodná kresba, která se sice tváří jako super kresby od Hala, ale spoustu věcí v ní chybí a člověk musí domýšlet a googlit. Další nevýhodou je totální absence přesného popisu míst kde se na žebra má lepit potah křídla a bez toho se prakticky nedá udržet geometrie. A doufat, že když potah nalepím přesně na otvory pro kulomet, že to bude stačit se ukázalo jako chybné a také mě to řádně potrestalo v podobě nepasujících klapek. Další velikou nevýhodou je papír, který má obrovský sklon k lámání a je to na mém modelu hodně zdát. To že se vrství, až tak nevadí, ba naopak dost se to hodí při stáčení malinkých průměrů hlavní kulometů. Každopádně jinak je to velmi propracovaný model který se dá mnoha způsoby ,,vytunit" já si však tolik netroufnul a sklápěcí křídla jsem nedělal. Jen jsem trošku vylepšil motor. I tak je z toho snad celkem koukatelný model a z dálky je uplně krásný. Pokud mohu hodnotit, tak bych z mého pohledu dal modelu dvojku za konstrukci a přesnost a tři mínus za návodovky, kde jsem fakt pár důležitých věcí postrádal. Nyní už přikládám fotky. Teď můžete hodnotit a krytizovat. Chyb je tam jako máku, ale já osobně jsem spokojený, že jsem to dokázal vůbec dát dohromady. děkuji za pozornost a u dalšího modelu nashledanou.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Vought F4U-1A Corsair / GPM / 1:33 / HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Gratuluji k dokončení . Vypadá to parádně . Na to jak jsou ty křídla tvarované a jak je to špatně značené - super .
Jackof25
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 17.10.2013 13:58

Re: Vought F4U-1A Corsair / GPM / 1:33 / HOTOVO

Příspěvek od Jackof25 »

Máš to slepené opravdu hezky a kdyby jsi zde nefotil tu odsunovací část kokpitu tak bych ani neřekl, že je tak zakalená jak bylo vidět na fotkách čistě na stole. Gratuluji k dokončení a hodně stěstí s výběrem dalšího modelu :)
Stuler
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 26.1.2012 9:51

Re: Vought F4U-1A Corsair / GPM / 1:33 / HOTOVO

Příspěvek od Stuler »

Pridávam sa aj ja, gratulujem a čakám na ďalší kúsok :-)
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1638
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Vought F4U-1A Corsair / GPM / 1:33 / HOTOVO

Příspěvek od JoskaM »

Jojo, paráda, sice mě zarazila jen tří-listá vrtule, ta "čtyr-listá" mu sluší prostě více...teda podle mě.
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Vought F4U-1A Corsair / GPM / 1:33 / HOTOVO

Příspěvek od Tomys »

Hehe, moc pěkně kolego...mazel...
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Vought F4U-1A Corsair / GPM / 1:33 / HOTOVO

Příspěvek od chuan »

No co ti na tohle mám bratře říct? Je to hrozitánský letadlo, který bych nechtěl ve vzduchu potkat a tys ho postavil zase perfektně i přes veškeré problémy o kterých jsme spolu mluvili. Třikrát hurá a doufám, že se teď pustíš do toho hala co sis přivezl z Rychnova :twisted:

Josko já bych řekl, že mu ten jeden list vrtule manželka vyluxovala při úklidu a Pavel teď na nás hraje divadlo a zdárně to zakamufloval :lol:

Tak ještě jednou Hurá
Azaret
Příspěvky: 113
Registrován: pát 20.1.2012 21:37
Bydliště: Troubky

Re: Vought F4U-1A Corsair / GPM / 1:33 / HOTOVO

Příspěvek od Azaret »

Krásně slepeno, i přez veškery komplikace, krásny letadlo, co víc říct? Prostě bomba.
JoskaM: Tohle první verze corsairu která měla tři-listou vrtuli, čtyř-listou měla až verze F4U-4.

Cituji wiki: " Nejvýkonnější byla F4U-4. První prototyp označený F4U-4XA vzlétl 19. dubna 1944, druhý F4U-4XB 12. července a první sériový stroj 20. září roku 1944. Uplatněno bylo více než 3000 změn nicméně nejdůležitější byla zástavba motoru R-2800-18W série C se čtyřlistou vrtulí Hamilton Standard."
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1638
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Vought F4U-1A Corsair / GPM / 1:33 / HOTOVO

Příspěvek od JoskaM »

No tak já lepil Corsaira 2x a vždy se čtyř-listou, ale obrázky na googlovi mě ukázaly i ty tří. Nic nenecháme si tak hezký model kazit scházejícím listem :lol:

Tak příští bude 4 listý?? jako ero?
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Vought F4U-1A Corsair / GPM / 1:33 / HOTOVO

Příspěvek od Pavel Pejša »

Všem moc děkuji za komentáře. Ohromně to potěší a povzbudí. Příště se rozhoduji mezi P40 Tomahawk od Hala a Macchi MC 205 také od Hala. Ale ještě nejsem uplně rozhodnutý, třeba se nakonec pustím do něčeho jiného.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1638
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Vought F4U-1A Corsair / GPM / 1:33 / HOTOVO

Příspěvek od JoskaM »

Co nějaká lodička?
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2396
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Vought F4U-1A Corsair / GPM / 1:33 / HOTOVO

Příspěvek od Brzdič »

Paráda Pavle, je vidět jak s každým novým modelem letadla rosteš. Oba palce nahoru. ;)
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Vought F4U-1A Corsair / GPM / 1:33 / HOTOVO

Příspěvek od bernie »

Já teda palce nahoru nedám - já vzpažím s vlaječkama a následně prudce předpažím.
Leť piráte!!!
;)

Špicová hokna - gratulačka
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Vought F4U-1A Corsair / GPM / 1:33 / HOTOVO

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Parádička, navíc když si uvědomím, jak silnej papír byl GPM na tento model použit, tak fakt smekám.
alfi100
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 25.4.2013 13:23

Re: Vought F4U-1A Corsair / GPM / 1:33 / HOTOVO

Příspěvek od alfi100 »

Opravdu máš můj respekt, na tohle bych nikdy neměl! Když to porovnám s tímhle "plasťákem, tak jsi fakt dobrej! 8-) Mimochodem, možná tam najdeš inspiraci na nějaká vylepšení! ;) Né že by to tvůj model potřeboval!
ADH Publishing - How to Build Tamiya's 1-32 F4U-1 Corsair

Kód: Vybrat vše

http://dfiles.eu/files/hf87wryig
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“