Tatra 815 UDS 114 / RW+PMHT / 1:32 KONVERSE HOTOVO!!!!!!

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Tatra 815 UDS 114 / RW+PMHT / 1:32 KONVERSE HOTOVO!!!!!!

Příspěvek od vašekh »

Ahoj model není třeba představovat. Jedná se o stavebnici z produkce RW. Moje úprava bude spočívat v tom, že tam bude podvozek od PMHT a kabina bude ze stavebnice tatry 815 S1, dále budou použity další díly ze stavebnice SYKO. Kabina bude zelená z důvodu toho, že jsem před nedávnem postavil konversi 815 S3, kde jsem použil základ od PMHT a dále jsem na podvozek posadil třísklanou sklopku od RW. No a hurá do práce. Začal jsem nástavbou a rámem pro nástavbu UDS.

Obrázek
ObrázekObrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) vašekh dne ned 21.7.2013 13:12, celkem upraveno 1 x.
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: Tatra 815 UDS 114 /RW+PMHT /1:32 KONVERSE

Příspěvek od vašekh »

Tak se peru s nástavbou UDS. Motor je hotový a připraven na usazení na místo.
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Tatra 815 UDS 114 / RW+PMHT / 1:32 KONVERSE

Příspěvek od Lukáš »

A řemen jakože nee? ;)
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: Tatra 815 UDS 114 / RW+PMHT / 1:32 KONVERSE

Příspěvek od vašekh »

Lukáši, díky za upozornění já na něj zapoměl.
k.ondra89
Příspěvky: 46
Registrován: sob 28.7.2012 12:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra 815 UDS 114 / RW+PMHT / 1:32 KONVERSE

Příspěvek od k.ondra89 »

Máš to pěkný. Jinak bereš, doufám, v úvahu, že UDS má jiný podvozek, než Syko. Rozvor, odpružení zadních náprav, kola (tím zřejmě i šířka náprav)
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: Tatra 815 UDS 114 / RW+PMHT / 1:32 KONVERSE

Příspěvek od vašekh »

k.ondra89 vím že to má jiný rozvor, dlouho jsem nad tím přemýšlel jak to udělat. právě podvozek z S1 od PMHT je stejně schodný co má UDS.
k.ondra89
Příspěvky: 46
Registrován: sob 28.7.2012 12:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra 815 UDS 114 / RW+PMHT / 1:32 KONVERSE

Příspěvek od k.ondra89 »

Tak to jo, já jsem to pochopil tak, že chceš použít podvozek ze Syka. :)
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: Tatra 815 UDS 114 / RW+PMHT / 1:32 KONVERSE

Příspěvek od vašekh »

Tak jsem zase pokročil dále. udělal pracoviště strojníka a tprvní rameno bagru.
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Tatra 815 UDS 114 / RW+PMHT / 1:32 KONVERSE

Příspěvek od Tomáš S. »

Sleduji tvoje stavby a máš to docela pěkné ;) .

Jen mi asi trochu uniká smysl tohoto "křížení", mohl bys mi to prosimtě objasnit? :) U té S3 se to ještě pochopit jakž takž dalo, ale u UDS mi to hlava nebere - proč zaměňovat podvozek+kabinu za ten od PMHT a ještě ktomu z této Tatry? Klukům od PMHT se přece povedli mnohem lepší a věrnější tatrovky (NTH). Takže pokud ti jde jen o barvu kabiny tak bych zkusil nasadit na RW podvozek zelenou kabinu z NTH, myslím že by to nějaký výrazný problém nebyl - rozhodně menší než pasovat UDS na S1, aspoň podle mého...

Proč to tedy dělat složitě, když to jde jednoduše (podle mého) a možná i s lepším výsledkem?
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: Tatra 815 UDS 114 / RW+PMHT / 1:32 KONVERSE

Příspěvek od vašekh »

Tomáši díky za pochvalu, snažím se.
A teď k vysvětlení proč konverse. Před nedávnem, než jsem začal stavět S1, kterou jsem pak přestavěl na S3 jsem si říkal, jestli by šli zkombinovat i další modely. Po delším rozvažování a hladání vhodného podvozku pro UDS padla volba právě na S1. Jejich rozvor je stejný a uspořádání také. Touto cestou bych chtěl ukázat dalším modelářům, kteří si netroufají na složité podvozky od RW, že jde postavit tento model i z jiného podvozku. Tímto nechci hanit RW, jedná se jen čistě o ukázku úpravy modelu. Mnoho modelářů právě odradí složitost podvozku. Další věcí je to, že bych chtěl postavit model se stejnou kabinou jakou má S3, protože to bude jedna firma, která poskytuje stavební služby. Samozřejmě dalším aspektem je cena pak postaveného modelu, když se musí koupit další model a z něj se pak použije jen část.

Tímto příspěvkem nechci rozpoutat válku který vydavatel je lepší!!!!!!!!!!
Uživatelský avatar
zapty
Příspěvky: 179
Registrován: úte 21.2.2012 21:22
Bydliště: Miličín

Re: Tatra 815 UDS 114 / RW+PMHT / 1:32 KONVERSE

Příspěvek od zapty »

Vašku super práce a držím palce ke zdárnému dokončení modelu. Rozhodně se nenech nikým vyvést z míry. Budu řádně sledovat tvé práce se mi hodně líbí.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Tatra 815 UDS 114 / RW+PMHT / 1:32 KONVERSE

Příspěvek od Tomáš S. »

Dobrá paranoia z flamu 8-) .

Ne já se ptal, protože už nad tím delší dobu nechápavě kroutím hlavou :) .
Ono taky když už někdo slepí nástavbu UDS tak myslím, že podvozek už pro něj nebude nějaký echt problém. To, že je to dražší to moc neřeším, spíše mám radši realitu, proto já bych asi nikdy nekřížil zrovna tyto dva modely. Kdybych chtěl jednodušší tak sáhnu po S1, když složitější, tak UDS, ale asi bych je nikdy nekřížil - ovšem toto je jen můj názor.

Každopádně oukej, chceš ucelenou sérii a chceš to zkusit a ukázat nám jestli to jde - přiznám se, že jsem zvědavý jak ti to sedne. Můj názor je takový, že to nepůjde bez problémů. I když užitečnost informace o možnosti zkřížit podvozek z S1 a UDS mi přijde malá.

No, abych to uzavřel - rád to tu budu sledovat, protože výsledek mě zajímá, ale je to jedna z takových těch otázek jako "Jaké by asi bylo skloznout dolů po tom laminátu vedle jezdících schodů v metru?" 8-) Inu, přeji hodně štěstí v dalším pokračování stavby!
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: Tatra 815 UDS 114 / RW+PMHT / 1:32 KONVERSE

Příspěvek od vašekh »

Tak pokračuji ve stavbě. Pracuji na vyložníku a pracovním nářadí.
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek ObrázekObrázek Obrázek
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: Tatra 815 UDS 114 / RW+PMHT / 1:32 KONVERSE

Příspěvek od vašekh »

Po menší odmlce malá aktualizace stavby. Dal jsem dohromady celou nástavbu. Akorát co chybí jsou dveře strojníka, ty dodělám zítra. Je tam pár chyb, o kterých vím. Co mě nesedlo je levá strana s boudou strojníka. Je malinko přesazená přes spodek, ale snad to ničemu vadit nebude.


Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: Tatra 815 UDS 114 / RW+PMHT / 1:32 KONVERSE

Příspěvek od vašekh »

Tak jsem dnes začal stavět podvozek jako konverzi z PMHT S3. Podvozek co se týká držáků je zcela shodný s co se týká výšky a šířky. Co jsem musel udělat úpravu je ta, že na držák listových per jsem musel dodělat slabý pásek 1,5mm, tak aby to vycházelo výškově stejně. Ve stavebnici PMHT je menší. Dále jsem musel zkrátit rouru na 5.3cm. Vlepil jsem novou převodovku ze stavebnice PMHT a pak jsem musel udělat další rouru 3.3cm. Je to pak shodné jako od RW. Teď mě čekají kola a náboje. Dnes poprvé jsem použil imitaci matek. Model to celkově oživilo.

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Stavební stroje“