Tatra 162 EX.7. 440. 4x4.1 / Spidamodels / 1:32 / HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Tatra 162 EX.7. 440. 4x4.1 / Spidamodels / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od Jirka N. »

Ahoj přátelé,

po dokončení modelu na projektu Karel 65 se pouštím do dalšího soutěžáku. Jedná se o studii designéra Václava Krále. Jak všichni víme tohle auto bohužel nikdy nevzniklo a myslím si, že je to velká škoda.
Ale zpět k modelu. Dlouhou dobu jsem na něj sbíral odvahu, protože na mě je opravdu složitý, tak mi držte palečky ;)
Pracuji podle návodu, tak jsem začal rámem, který jsem vyztužil smrkovými nosníky 2x2 mm. Připravil jsem si držáky měchů, tlumičů atd.

Prozatím vše.


Náhled na originál

Obrázek

Stavba

Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Jirka N. dne ned 8.9.2013 15:58, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Re: Tatra 162 EX.7. 440. 4x4.1 / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od Jirka N. »

Ahoj, hlásím se s dalším postupem.

Na rám jsem přilepil přední ( zatím bez zatáčecího mechanizmu ) a zadní nápravu. Prachovky jsem musel poupravit, aby měly výslednou délku 3,5 mm a jak je psáno v návodu. Stavba je zatím celkem pohodová na žádné nepřesnosti jsem zatím nenarazil.

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra 162 EX.7. 440. 4x4.1 / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od Mimapnd »

krasny model a ide ti to pekne. toto bola moja jedina tatrovka co som lepil a vobec to nebanujem...
Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Re: Tatra 162 EX.7. 440. 4x4.1 / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od Jirka N. »

Ahoj, mám tu další pokračování. Podvozek je prakticky už hotový. Tento týden jsem si prožil nemalé nesnáze, začal jsem dělat měchy, ale vůbec mi nešly zkompletovat tak, aby to bylo koukatelné, prostě jsem je nedal. Musím smeknout před kolegy, kteří jej úspěšně slepily. Nakonec jsem problém vyřešil a to balzou 1 mm. Přemýšlel jsem o gumových těsněních, ale nevím zda by se sehnal požadovaný průměr a tloušťka.

Zde je výsledek

Obrázek

A na malou chybku jsem narazil při dnešním focení, malinko mi ujela zadní část centrální roury a je trošku do " U "

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Další prací bude motor.
Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Re: Tatra 162 EX.7. 440. 4x4.1 / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od Jirka N. »

Ahoj, mám tu další pokrok ve stavbě. Motor je hotov. Díl 117 ( zřejmě olejový chladič jsem musel trochu posunout, aby mi tam dobře sedla trubka k sání. Obě trubky k sání mám zatím v turbech nasucho. Výfuk je z kulatiny Evergreen průměr 1,6 mm.
Dále jsem dal dohromady pomocné mezichladiče, tam jsem nemohl přesně natvarovat díl 99 a následně jsem vypustil díl 100, což je taková kulatá příruba kolem mezichladiče okolo vrtule.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Další prací budou kola.
Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Re: Tatra 162 EX.7. 440. 4x4.1 / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od Jirka N. »

Ahoj,

dnes jsem dodělal kola. Provedl jsem menší úpravu, ale ta je dnes již standartem. Laser desény, u disků jsem vyřezal vzduch, děrované poklice a na boky jsem dal figury desénu. Ty jsem zatím nedal na rezervu, jelikož se mi tím zvětšila šířka kola asi o 2,5 mm a mohl by být problém následně dát rezervu do modelu. Barva na pneu je Revell č. 8 matná.
Prozatím vše a hurá na kabinu.

Obrázek Obrázek Obrázek
spida
Moderátor
Příspěvky: 736
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra 162 EX.7. 440. 4x4.1 / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od spida »

Jirko moc se těším na výsledek
Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Re: Tatra 162 EX.7. 440. 4x4.1 / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od Jirka N. »

Ahoj, mám za sebou základ kabiny, trochu jsem bojoval s rámem, jelikož jsem ho nedělal jako celek, ale nejdříve boky a následně oba příčníky. Vše sedí jak má, jen se mi trochu vychýlila sedačka pilota mírně doleva.
Romane díky, ale bojím se, aby mi vše sedlo, tak se zase tolik netěš ;)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Re: Tatra 162 EX.7. 440. 4x4.1 / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od Jirka N. »

Ahoj, tento týden kvůli pracovní vytíženosti jsem stihl pouze opláštění kabiny. Při přiložení bočních dílů se střechou jsem zjistil, že mám vnitřní rám moc široký, tak jsem jej zúžil, což nebyl problém u plastových profilů. Problém mi nastal, když jsem se chystal dát zadní čelo. Vnitřní části kabiny jsem lepil pomocí oboustranné pásky, abych eliminoval kroucení papíru, spodní část čela se lepí na chlopně podlahy, zbytek bohužel natupo ( konstrukce kabiny jiný způsob neumožňuje ) a to není můj šálek kávy. Snažil jsem se co se dalo.
Doplnil jsem ochranný rám a kšilt, který jsem z rubu natřel žlutou ( okrovou ) barvou. Zrcátka a stěrače dám až nakonec.
Prozatím vše.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Uwe
Příspěvky: 113
Registrován: sob 21.1.2012 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Tatra 162 EX.7. 440. 4x4.1 / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od Uwe »

Ahoj.
Vypadá to moc pěkně. Konečně někdo dělá původní barevnou verzi. Všechny ty přebarvené verze jsou nádherny, ale mě se stejně ten původní Romanův líbí nejvíc. Souhlasíte se mnou? :?:
Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Re: Tatra 162 EX.7. 440. 4x4.1 / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od Jirka N. »

No, můj názor je, že v době vydání se mi tato barevná varianta moc nelíbila, ale postupem času co jsem se do této Tatry pustil, musím konstatovat, že má něco do sebe a těším až bude ve vitríně.
Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Re: Tatra 162 EX.7. 440. 4x4.1 / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od Jirka N. »

Zdravím, dokončil jsem přední nárazník a blatníky a přilepil krámu.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
spida
Moderátor
Příspěvky: 736
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra 162 EX.7. 440. 4x4.1 / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od spida »

Krasavice ;)
Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Re: Tatra 162 EX.7. 440. 4x4.1 / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od Jirka N. »

Ahoj, stavba pokračuje, Tatra doplněna o prahy, zadní blatníky, zadní nárazník a výfuky s potrubím. Zadní blatníky jsou v zadní části vůči nárazníku nastaveny kartonem ( dle návodu ) zatím nepřilepeny, doufám že bude nástavba lícovat :roll:
Ještě před nalepením prahů jsem opatrně odtrhl baterii kvůli montáži vnitřního rámu, na který se chystám nyní a mám z toho docela vítr.
Menší úpravou prošly výfuky, které jsem přetřel stříbrnou barvou.

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Re: Tatra 162 EX.7. 440. 4x4.1 / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od Jirka N. »

Ahoj, pomalu jsem dostal, k nejsložitější části stavby a už se projevují moje nepřesnosti. Vnitřní rám jsem tentokrát zhotovil z hliníkových tyček, při kompletaci na model mi překážely chladiče, musel jsem je více přihnout směrem ke kabině, to se povedlo. A o víkendu jsem dal dohromady přední kapotu, kterou chci samozřejmě nechat sundavací ( jako i zadní ) a když jsem ji dal na model, tak jsem zjistil, že mi nesedí s předním nárazníkem, je moc vysoko. Na vině je ochranný rám nádrží. Pokoušel jsem se jej lehce řezat skalpelem a brousit pilníčkem, ale moc to nešlo, srazil jsem jen pár desetin a rámu se to moc nelíbilo, ještě ho zkusím celý vyndat a položit kapotu, zda-li je to opravdu příčina a nebo je to kapotou.

Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Sport a Dakar“