Projekt Karel 65 / spidamodels /1:53

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Re: Projekt Karel 65 / spidamodels /1:53

Příspěvek od Jirka N. »

Vždyť jsme jenom lidi, stát se může cokoliv. Hlavní je, že je to opravitelné a že K. Lopraisovi pár lidí udělalo radost.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Projekt Karel 65 / spidamodels /1:53

Příspěvek od Tomáš S. »

Už jsem šel včera (vlastně dnes) spat s dobrým pocitem z celého výletu i z celého projektu, říkal jsem si, že je super jak se to zvládlo, že už je to za náma. Ovšem byl jsem zvědavej, jestli už někdo třebas něco o akci ve Valmezu nenapsal na DF, no vzal jsem mobil a ještě jsem se mrknul na "nepřečtené". Bylo tam jen jakésy ponorkářské téma. Tak jsem se vrátil na "nepřečtené" a tam vidím Romanův příspěvek v tom správném vlákně. Roluju, roluju ... vidím fotku Romana s Karlem, říkám si pěkné, pěkné ...roluju dál a vidím svého "velblouda" ve verzi lowboy, pak Bernýho, následně Jirkovu pak Marianovu :shock: . Proběhlo mi hlavou, že to snad ani není možné, říkal jsem si, že když už to přežilo raut tak už se tomu nemohlo nic stát... Bohužel jsem se pletl - skoro se nabízí říct - "To je prostě Dakar". Přeji Marianovi hodně štěstí s opravou a také mu děkuji, že dá nejen můj kousek do pořádku!

Druhou část jsem si připravil už před tím než jsem se dozvěděl, že některé z aut skončila. Inu, myslím, že celé to bylo velmi podařené, klobouk dolů! Takové jsem to ani nečekal, zvlášť v pátek, kdy jsem se dozvěděl, že půlka míst je ještě volná. Jenže na náměstí bylo opravdu "husto" a kino pak bylo také plné. Jak říkám, opravdu mě to velmi příjemně překvapilo. Myslím, že Roman pro to udělal opravdu nejvíc co mohl - ať už šlo o předání nebo o prezentaci před promítáním. Děkuji mu za to, že jsem se mohl účatnit a také za to jak to pro nás ve Valmezu zařídil! Možná škoda jen, že se Karel nezdržel déle, ale to nebylo tak úplně v naší nebo pořadatelské moci, každopádně tak pochmurný názor, jako měl náš řidič, na to nemám ;) . A i tak to stálo rozhodně za to!

BTW: Můžu se zeptat co všechno to na té mojí 05 odneslo?
spida
Moderátor
Příspěvky: 736
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt Karel 65 / spidamodels /1:53

Příspěvek od spida »

Aboj Tome. Tvoje auto jsem jeste v nedeli rano v sest hodin opravil a pote s ostatnimi Karlovi předal. U tveho auta jen odpadali zasterky a prolomili se napravy. Sundal jsem kola, prostcil nápravou spejli kola prilepil zpátky, prilepil nastavbu a upadle zrcátko a bylo to. Ještě lehci zranění mela 90ka od Tomyse. Tu si opravil ještě v noci
spida
Moderátor
Příspěvky: 736
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt Karel 65 / spidamodels /1:53

Příspěvek od spida »

Tak jsem konečně dorazil domů. Chtěl bych napsat ještě pár slov ke včerejší akci.
Celý den jsem byl hrozně nervózní a měl jsem z toho kajdu. Do ValMezu jsme dorazily celkem brzo, Tak jsme si zašli ještě na oběd. S pořadatelem celé akce sme se jeli ubytovat a po té do kina kde mělo proběhnout samotné předání modelů. Po vybalení modelů jsem přilepily pár cestou odpadlých zrcátek a začali modely lepit na podložky. Asi po Půl hodince přijel Marian s poslední 94kou kterou slepil kompletně celou a to od pondělí do pátku do večera. O půlnoci v pátek mi Marian psal e mail že mu tatra spadla ze stolu a že se rozložila na několik kousků, takže nervy, ale Majo to dal. Po tom co jsme nalepily modely projeli jsme si s organizátorem scénář celého předání a pak jsme šli na náměstí kde už jela akce v plném proudu. Pozdravil jsem se s mnohá známými lidmi a mazal zpátky do kina kde jsem spolu klukama z projektu Karel kteří mi pomohli všechno natahat do prvního patra, rozvinul svůj papírový stánek. Olda vybalil své papírové dakarské mazliky a přítomní okukovali. Přišel se podívat I Tomáš Tomeček a zatlačoval slzu při pohledu na slepené modely svých Tatrovek.Pak jsme zase všechno zabalili a odnesli do auta a já s Tomysem a Mařkou jsme se šli připravit do kumbálku za podiem kde jsme měli připravený stůl s modely + 2 příjemné mladé hezké dívčiny, které Karlovi předávali Dort ve tvaru Tatry ve které byly zapíchnuté 4 takové ty gejzírové svíčky a veliký frgál s logem Tatry uprostřed.Do kumbálku za námi přišel Organizátor jinak můj kamarád Jaroslav Jindra, Který nám dal poslední instrukce. " Romane až začnu mluvit, zapněte si odpočítávaní a přesně za 10minut a 50sec zapalte svíčky a vyjděte na podium. Jarda vstoupil na podium, promluvil a já zapl odpočítávání. Mezi tím na plátně běželo takové krátké promo po kterém mělo přijít samotné předání. stav odpočítávání 10:40 a intro pomalu končí, Jarda vstupuje na podium a vyzývá Karla aby přišel k němu, jenže to už je čas odpočítávání asi minutu po a my jsme zmatení. Jarda si z Karlem stále povídá a mi nevíme. Rozhodneme se zapálit svícny. Svícny hoří a vrhají gejzíry, Jarda si stále v klidu povídá s Karlem a naše svícny pomalu dohořívají. A diváci v kině se baví. No nic. Vyndáme svíčky a čekáme na povel. Pomalu začínám tuhnout. Přichází ten okamžik, Vyrážíme na podium v pořadí dívky, já a za mnou Tomys s Mařkou nesoucí stůl s modely. Karel stále nic netuší. Dostává dort, frgál, od Jardy slivku a na řadu přicházím já. V rozrušení vůbec nevím co speekr povídá a začínám Karlovi gratulovat stahuje se mi hrdlo a stejně jako Karlovi se mi derou do očí slzy. Karel byl opravdu upřímně dojatý a překvapený. Po gratulaci mě Jarda Jindra vyzval abych před nabušeným kinem (cca 300 lidí) něco o projektu řekl. Podává mi mikrofon a já s ledovým klidem a výrazem profesionálá mluvím k lidu :-)( doufám že to někdo natočil. Po skončení celého ceremoniálů jsem odešli do předsálí kina kde jsem s Karlem nafotili pár fotek a domluvili se na tom, že mu modely přivezeme druhý den. I když jsem byl rozrušený, chtěl jsem Karlovi předvést funkčnost sklápění kabiny, jenže nervozitou třepající se ruce se pro tento úkon vůbec nehodila a tak frnk frnk obě zrcátka byla fuč. Stůl jsme odnesli do místnosti s rautem kam měli přístup všichni kluci kteří tam se mnou byli a mohli se tak setkat tváří v tvář všem dakarským celebritám které se tam objevily. Po skončení celé akce jsme šli modely odnést do auta. Chtěl jsem všechny modely naskládat na podlahu za sedačku a zbytek na zední sedačku kdy by byly v naprostém bezpečí. Někdo však přinesl přepravku a šest modelů se dalo do ní a dalo do kufru. Přijeli jsme k ubytovně a začali si tahat věci z kufru. Když už bylo všechno venku, chtěl jsem zatáhnout roletku nad kufrem a v tom okamžiku jsem zavadil o karton s vodou který ležel na banánovce a hned za ní ta přepravka s modely. No a bylo to. Slová které ze mě v tu chvíli vylítli tu nebudu prezentovat v ruce jsem držel tašku, kterou jsem vzteky mrsknul o zem. bohužel jsem měl v tašce asi rok starý foťák který tímto úkonem přešel do doživotního režimu off. No a pak už to znáte. Takže tak. Za mě to byla výborná akce s pro mě nezapomenutelným zážitkem. I přes tuto kolizi bych řekl že mise byla splněna na 100%. Opravdu moc děkuji všem kteří mi v tom pomáhali. Nebudu tu nikoho jmenovat kdo víc a kdo míň. Děkuji prostě všem.
Druhý den bylo setkání s Karlem opravdu vřelé a celou situaci pochopil. I přes tento drobný nedostatek byl opravdu moc nadšený a při našem rozhovoru opět zatlačoval slzy. Seděli jsme spolu v autě a asi 40 minut si spolu povídal. Celý rozhovor jsem s Karlovým vědomím nahrával a chtěl bych ho zveřejnit v knížce s modely s Projektu Karel 65 a to jak v psané tak ve zvukové verzi.
Ještě jednou se omlouvám Ivanovi, Jirkovi a Otovi za zmaření jejich práce, S Mařkou už jsem mluvil. Později ještě doplníme fotky opravených modelů a ještě nějak musíme vymyslet ten certifikát s podpisy zůčastnených pro Karla
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Projekt Karel 65 / spidamodels /1:53

Příspěvek od Tomys »

Prej slzička... Spida bulel jako chlap. Na jeho místě bych to měl stejné. A video sem zhlédnul a dvorní kameraman Yvan to zmáknul na výbornou... Mno jdu na fotky...
Uživatelský avatar
Waclaf
Příspěvky: 287
Registrován: pon 23.1.2012 21:26
Bydliště: Dobřany u Plzně

Re: Projekt Karel 65 / spidamodels /1:53

Příspěvek od Waclaf »

:shock: Tak to je teda thriller... :shock: To by měl zfilmovat někdo z Holywoodu. ;)
Každopádně, máte všichni zúčastnění můj upřímný obdiv za tento projekt, a upřímnou soustrast kvůli "padlým" modelům. Respekt!
mařka
Příspěvky: 62
Registrován: sob 21.1.2012 21:41

Re: Projekt Karel 65 / spidamodels /1:53

Příspěvek od mařka »

Ahoj kluci,
tak jsem ty rozbité modely prohlídnul a bude co dělat. 87 celou novou, kromě motoru,sedadel a nádrže. Na 2006 celou kabinu, kromě sedaček, na 88 udělat novou nástavbu a ochranný rám. 86 má zničenou nástavbu, jinak se dá polepit. Doufám, že mi dáte důvěru na opravu Vaších modelů. Budu se snažit je co nejdřív opravit, abych je mohl Karlovi předat. Fotky opravených modelu Vám ukážu po dokončení.
Uživatelský avatar
miker
Příspěvky: 26
Registrován: pát 20.1.2012 22:45
Bydliště: Zašová

Re: Projekt Karel 65 / spidamodels /1:53

Příspěvek od miker »

Zdravím. Chtěl bych poděkovat Spidovi, že jsem měl možnost být účastníkem tohohle projektu. Sem rád že jsme udělali Karlovi radost. Dále bych chtěl poděkovat Jardovi Jindrovi za organizaci všerejšího dakarského odpoledne, které se doufám stane každoroční tradicí setkání fanoušků se závodníky a projekcí dakarských filmů. Zde je pár fotek ze včerejška.
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Projekt Karel 65 / spidamodels /1:53

Příspěvek od Tomys »

Mno a nyní pár obrázků.

Kolem 3 odpoledne dorazila ostrá Bonwerka a Bonwerácká 4 nápravová doprovodka.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Přenesme se v čase, kdy sme připravovali stoly a zpět na nyní totálně natřískané náměstí.... Přijel Spidův brácha ( dvojče ) :lol: a Robovu Tatru si bylo možno vůbec poprvé koupit jako model.

Obrázek

Obrázek

Přijel i Tomáš Tomeček...

Obrázek

Techniky bylo vícero, ale lidí bylo na focení moc.

Obrázek

Mno nic, pojďme do Kina... a kohopak tu máme? Že by Martin Kolomý?

Obrázek

Tomáš Tomeček?

Obrázek

Jedna rautíková.. v pozadí ještě Míla Janáček...

Obrázek

Tady máme borce pohromadě během besedy...

Obrázek

Samotné předávání sem nefotil, jak bych asi mohl, že?

Tak tady je konec večera, modely sou zatím v klidu ve VIPce....

Obrázek

Mno a toto je noční můra každého pořadatele, člověka zodpovědného ya modely a vůbec každého patlala.... Nu což stalo se, Romana mi bylo opravdu líto a nechal sem ho chvilku vydýchat. Ani nepostřehl chudák jak na nás čuměli Měšťáci kteří jeli okolo. MNo trochu byl hlučnější, ale kdo by nebyl. To sme ještě netušili, že to odnesl i foťák. Po cca hodince od této odálosti sem už měl lepidlo v ruce a začal opravovat. Spát nějak nešlo. Nakonec sem s juniorem chrupal a prý chrápal, což já teda neslyšel. Ráno sem rozlepil oko a Roman už seděl zabořen pohledem na další Tatru a s lepší náladou začal opravovat. A povedlo se. Nu což, byl čas vypadnout a jet na schůzku k Loprdům do dílen.

Tak nějak začneme krásnou Tatrou T70, která opravdu vozila prezidenta Beneše. Fakt kolos.

Obrázek

Junior blbnul s nejmladším Loprdem.

Obrázek

Karlovo přibližovadlo....

Obrázek

Fotek máme spousty, tak pojďme si ukázat pár kousků z areálu...

ááá Haska, ale ne ta ostrá, tato je takovej autobus pro sponzoři a turisti...

Obrázek

Babča...

Obrázek

Ne tohle není Princezna, tohle je bývalá Bonverka...Ve stavu jak se vrátila ...nechápal sem jak moc je to auto poničené..kabina totálně rozpraskaná...

Obrázek

Tomuhle říkám doprovodné auto..opravdu je to veeeliké. Původně byl podvozek vyvinut pro nějakou expediční Tatru. S vlekem pro Královnu by to byla super souprava. Co vy na to? Ukecáme Spidu?

Obrázek

Junior můj, junoir Mařky a junior Lea Lopraise si pěkně zařádili v té doprovodné Tatře... našli mi tam dobře vychlayený Budvar... :-)

Obrázek

Obrázek

Mno a konečně sme u Princezny...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Hned vedla byla Filharmonie, kterou si kluci prolezli...

Obrázek

Mno pak došlo na Královnu. Ač sme si do ní sedli, celou prolezli, nemohli sme si jí vyfotit :roll: :roll: :roll: Trošku zvláštní nařízení, protože prý, pokud by byla mimo dílnu, nebyl by problém. No budiž. Tohle se musí respektovat. Ale i na živo mi přijde malinká, což ale nejni. Mno a hoši, ten interiér. To bude peklo. Samá trubka a kabel :-).

Nastal čas k odjezdu. Nějaké ty autogramy a poslední focení před Pumou...

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Tak to by sme měli.... Spida připraví nějaké to videjko a tím završíme 1.Dakarské odpoledne ve Valmezu...

Nevím jak kdo, ale mě celá akce nakopla a musím stříhnout do Princezny... Yvan do 6 kolky...ještě někdo něco?
Uživatelský avatar
LSD
Příspěvky: 166
Registrován: sob 21.1.2012 14:21

Re: Projekt Karel 65 / spidamodels /1:53

Příspěvek od LSD »

Jsem moc rád že se modely líbily, a bylo pro mě velkou ctí se tohoto projektu zúčastnit a mrzí mě že jsem se nemohl zúčastnit akce ve Valmezu, Romane, díky



Víťa Kusý
spida
Moderátor
Příspěvky: 736
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt Karel 65 / spidamodels /1:53

Příspěvek od spida »

Takže takto to probíhalo
http://www.youtube.com/watch?v=9kFenq5G ... ture=share" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Uwe
Příspěvky: 113
Registrován: sob 21.1.2012 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Projekt Karel 65 / spidamodels /1:53

Příspěvek od Uwe »

Musím potvrdit, že to byl opravdový zážitek a moc děkuji Romanovi, že jsem se mohl zúčastnit.
Na náměstí bylo lidí jako mravenců, přesto jsem si sedl do Robertovy Tatry.

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

I v kině bylo na co koukat. Dětem i rodičům se modely líbily, ovšem nejvíc nadšený byl Tomáš Tomeček, když uviděl svoji oranžovou krasavici.

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Zbytek fotek najdete v galerii.
No co dodat, je to úžasná věc tenhle projekt. A že měl slzičky Karel i Roman můžu potvrdit, všechno jsem to viděl.
Klobou dolů před prací vás všech šestnácti lidí, co jste Karlovi dali tento dárek.

Obrázek

Tak ahoj
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Projekt Karel 65 / spidamodels /1:53

Příspěvek od JakubSDK »

Gratuluji Vám pánové ;) opravdu krásný projekt Spido a skvěle odvedená práce všech zúčastněných.
Všechny palce nahoru a klobouk dolu :)
Ať se Vám všem daří v tom, co Vás baví Jakub.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 239
Registrován: pát 20.1.2012 22:03
Bydliště: Bystřička

Re: Projekt Karel 65 / spidamodels /1:53

Příspěvek od fox »

Teda.... čím dál více mě mrzí že jsem se nepřišel podívat do Valmezu... mám to daleko. Nehorázných 15km. :( Ale byl jsem prostě v práci a pak doma kolem baráčku sem musel taky něco pomoct, a tak nějak mi to moc nevycházelo. Asi opravdu parádní akce. Palec nahoru a přeju mnoho zdaru s opravou. Sám vím jaké to je, když se zničí hodiny práce.

Když jsem viděl fotku u Pumy, vzpoměl jsem si že mám doma taky jednu její fotku. Ještě snad v původním nátěru a s původníma reklamama.
Vznikla při zastávce s naší hasičskou tatrou. Vraceli jsme se z Frýdku-Místku a měli jsme menší poruchu. Kterou jsme provizorně po cestě opravili. Mechanici u Lopraisů nám pomohli a opravili pořádně. ;)

http://img7.rajce.idnes.cz/d0701/7/7775 ... .jpg?ver=2" onclick="window.open(this.href);return false;

P.S. je to spíš taková dokumentární, kde že sme to opravili. ;)
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1058
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Projekt Karel 65 / spidamodels /1:53

Příspěvek od rybak »

No pánové, musím uznat, že se Vám to opravdu moc povedlo.
Každým takovým počinem se stává fakt, že není závodního jezdce, který by nevěděl, že tu existuje odvětví papírového modelářství - Dakar.
Ještě jednou, díky pánové. Je radost se na to dívat.
Odpovědět

Zpět na „Sport a Dakar“