AH-64 Apache / Maly modelarz / 1:33 - HOTOVO

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal78
Příspěvky: 27
Registrován: pát 30.3.2012 11:16

AH-64 Apache / Maly modelarz / 1:33 - HOTOVO

Příspěvek od Michal78 »

Ahoj kolegové,

je to prakticky rok, co jsem začal stavět tenhle stroj. Je to velmi pěkně zpracovaný model odpovídající ceně a s dobře pasujícími díly. Úprav bylo jen pár, hlavně u motorů, kde je celkem problém napasovat oblé díly na "oblo-hranaté". Taky jsem se zapotil u části kabiny, kde mi dost ujela geometrie. Pokud by tuhle mršku chtěl někdo stavět, tak opravdu doporučuju u tohohle detailu 20x přiložit a pak slepit. Stavba jde pěkně od ruky, ale v mém případě délka stavby odpovídá kompletaci pouze v nočních hodinách. Při úklidu kolem 23:00 už nemám moc sil na fotky a proto je jich zatím tak málo, ale určitě se dostanu i k fotkám vybraných detailů. V rámci stavby jsem zkusil drobný upgrade u nosníků raket, podvěšeného kanónu a zatím neuváděného ocasního rotoru. Našel jsem pěkné stránky s detaily ve 3D - pokud by měl někdo zájem o nějaký detail, myslím, že najde - a to nejen pro Apache

http://www.turbosquid.com/3d-models/apa ... 3ds/700495" onclick="window.open(this.href);return false;

No a přikládám pár fotek.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Vím, že obrázků pro hodnocení není moc, ale pokusím se další dodat v dohledné době. A ještě jedna poznámka k modelu, když jsem sledoval již zpracovaný model na jiném vlákně, tak mohu potvrdit, že je opravdu dost velký problém s papírerm. Hodně se třepí a odlupuje se po vrstvách - zejména u malých dílků. Chce to dost opatrnosti.


Než mi pošel včera foťák, tak jsem stihl 3 fotky, je to zatím na sucho pro představu celku a rozpracovanosti.

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Michal78
Příspěvky: 27
Registrován: pát 30.3.2012 11:16

Re: AH-64 Apache / Maly modelarz / 1:33

Příspěvek od Michal78 »

Zdravím všechny,

hlásím, že po roce a pár dnech je dobojováno. Přikládám pár fotek hotového modelu. Vím že má své mouchy a nejvíc razí geometrie kabiny a trochu nosníky raket, ale výsledný efekt je v celku dobrý.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: AH-64 Apache / Maly modelarz / 1:33

Příspěvek od štefíno »

Dost dobrá práce ;)
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: AH-64 Apache / Maly modelarz / 1:33

Příspěvek od bernie »

Já bych řekl, že právě naopak. Teprve teď jsi připravený na boj ;)

S modelem ses popral důstojně a opět to potvrzuje fakt, že tato letitá vystřihovánka za pár kaček udělá spoustu parády a je z toho nádherný, veliký lapač prachu.
Gratulace
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: AH-64 Apache / Maly modelarz / 1:33

Příspěvek od Bakulda »

Velmi povedené, gratuluji.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2569
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: AH-64 Apache / Maly modelarz / 1:33

Příspěvek od kaktusak »

Gratuluji k dokončení . Na tento model se taky chystám , doufám , že se k Tvému modelu alespoň přiblížím .
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 642
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: AH-64 Apache / Maly modelarz / 1:33 - HOTOVO

Příspěvek od Vojta S »

Moc pěkné,gratuluji!
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: AH-64 Apache / Maly modelarz / 1:33 - HOTOVO

Příspěvek od Raven »

Krásný kousek...gratuluji ke zdárnému dokončení...
P.S.: bude i princ Harry? :mrgreen:
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2397
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: AH-64 Apache / Maly modelarz / 1:33 - HOTOVO

Příspěvek od Brzdič »

Moc pěkně zvládnuto a těch pár věcí nad rámec vystřihovánka to pěkně vylepšili. ;)
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 1000
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: AH-64 Apache / Maly modelarz / 1:33 - HOTOVO

Příspěvek od Tomáš S. »

Taktéž se přidávám ke gratulantům, moc pěknej vrtulník ;) - už tu dlouho žádný nebyl...

Jen bych se přimlouval za lepší fotky (hlavně pozadí), myslím že si to model zaslouží ;) .
Uživatelský avatar
Michal78
Příspěvky: 27
Registrován: pát 30.3.2012 11:16

Re: AH-64 Apache / Maly modelarz / 1:33 - HOTOVO

Příspěvek od Michal78 »

děkuji za kladné ohlasy, tohle vždy potěší a motivuje k další práci.

Raven: Princ Harry určitě ne, ale po zhlédnutí několika zdejších dioramat, jsem v hlavě měl jeden takový nápad - pilot a střelec nad mapou a jeden technik motající se kolem zbraní - no ale vhledem k rozsahu a zkušenostem zůstalo opravdu jen u "vize"

Kaktusak: lepí se to opravdu samo, jen je opravdu dobré vždy odzkoušet přesnost dopředu a být několik kroků napřed (jako ostatně u všeho) .Nejtěžší kousky byly překryt kabiny, motory, směrovka a geometrie křídel a nosníků (křídla jsem musel dodatečně trochu deformovat po instalaci nosníků). Vše jinak sedí jak má. V podstatě se model nabízí sám pro nějaký ten drobný upgrade-určitě by se některé detaily daly vylepšit a pár jich ještě přidat, jako hlavní rotor

Tomáš.S: pravda, chystám se opatřit si větší kousek plotrovacího papíru a zkusím ještě pár fotek za bílého dne - snad v dohledné době, a při dalších "lapačích prachu" :lol: budou fotky snad přehlednější
Uživatelský avatar
vody
Příspěvky: 128
Registrován: pon 23.1.2012 17:57

Re: AH-64 Apache / Maly modelarz / 1:33 - HOTOVO

Příspěvek od vody »

Ahoj, mohu se zeptat jaké číslo má tento model? 10-11/1995? nebo je to nějaké novější vydání?
Uživatelský avatar
Michal78
Příspěvky: 27
Registrován: pát 30.3.2012 11:16

Re: AH-64 Apache / Maly modelarz / 1:33 - HOTOVO

Příspěvek od Michal78 »

Je to novější vydání , 7-8/2003
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: AH-64 Apache / Maly modelarz / 1:33 - HOTOVO

Příspěvek od Tomys »

Dyť je to pěkný. Nestresuj.
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“