Pletivo

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Pletivo

Příspěvek od Aki »

nikde jsem to nenašel, koumám nad tím už delší dobu - nemáte někdo nápad, z čeho udělat pletivo na plot v měřítku cca 1:150 :)
Jarda F.
Příspěvky: 261
Registrován: ned 22.1.2012 19:57
Bydliště: Velká Dobrá
Kontaktovat uživatele:

Re: Pletivo

Příspěvek od Jarda F. »

Co nějaká leptaná mřížka pro plastikáře???Používají se jako různé sítě k motorům, filtrům...dělají se různé profily (tvary), či velikosti...z toho by se myslím dalo vybrat...mám něco doma, zítra...vlastně dneska :) za světla to vyfotím, jestli by to plnilo tvojí představu... ;)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Pletivo

Příspěvek od Aki »

díky moc :)
Uživatelský avatar
Vítek
Příspěvky: 74
Registrován: pát 20.1.2012 22:31
Bydliště: Zlín

Re: Pletivo

Příspěvek od Vítek »

Jardův tip je dobrý, ale spíš než k plastikářům bych se podíval k vláčkařům. I když mám obavu, jestli bude něco v požadovaném měřítku. Sám si nějak neuvědomuji, jestli jsem takový plot někde viděl.
Jen orientačně. Jestliže je oko v pletivu 50 x 50 mm, tak ve 150 bude mít 0,33 mm. A pokud bych bral sílu pletivového drátu 2 mm, tak ve 150 má 0,013 mm.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Pletivo

Příspěvek od Aki »

tak samozřejmě, že úplně měřítkový se to asi udělat nedá, jen mě zajímalo, jak až se dá dostat nejblíž... u vláčkařů si někdo chválil lepty od Detailu, ale na jejich stránkách jsem nic takovýho bohužel nenašel... někdo to taky dělal z nějakých pytlíků, ale to mi přišlo zase až moc jemný... asi zkusím nějakou prodejnu s látkama...
Azaret
Příspěvky: 113
Registrován: pát 20.1.2012 21:37
Bydliště: Troubky

Re: Pletivo

Příspěvek od Azaret »

A co takhle pouzit kovove sitka na caj nebo testoviny atd...? Velikosti je vice a jsou propletana takze by to mohlo dost dobre splnovat pozadavky.
Ja mam zrovna na stole 1,3mm x 1,3mm oko a 0.3 drat. ale uz jsem videl i daleko mensi sitka.
Nepracuje se s tim zase tak spatne a myslim ze cena taky nebude nijak zavratna oproti nejakym leptum.
Uživatelský avatar
serpens
Příspěvky: 60
Registrován: pát 20.1.2012 21:43
Bydliště: Zilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Pletivo

Příspěvek od serpens »

Skus si zohnat silonkove pancuchace a napnut ich do pozadovanych velkosti oka. Potom prelakuj a postrihaj.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Pletivo

Příspěvek od Aki »

to mě napadlo taky, ale obávám se, že když to nalakuju, tak se mi oka zalepí a při přetření zaniknou úplně
Uživatelský avatar
Luisa
Příspěvky: 149
Registrován: úte 24.1.2012 21:43
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Pletivo

Příspěvek od Luisa »

Zlato co takhle záclona? Jsou různé velikosti ok...
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: Pletivo

Příspěvek od bedatruhlar »

A co to prvně natřít a pak zalakovat?
Jarda F.
Příspěvky: 261
Registrován: ned 22.1.2012 19:57
Bydliště: Velká Dobrá
Kontaktovat uživatele:

Re: Pletivo

Příspěvek od Jarda F. »

Tak zde přidávám slíbené fotky...

Nejprve lept firmy Eduard, přímo tenhle by asi nebyl to pravé, jelikož otvory jsou kulaté, ale mají i jiné vzory...a cena tuším nebyla nijak závratná...
Obrázek Obrázek

A tady druhá síťka co mám ještě v zásobě, zde bohužel netuším výrobce, koupil jsem asi za stovku u stánku na modelářské akci E-Day na podzim v Praze...
Obrázek Obrázek
Myslím že nastříhat tuto mřížku pod úhlem 45 stupňů, je to drátěnej plot jak živej ;)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Pletivo

Příspěvek od Aki »

týjo, to vypadá suprově, hlavně ta druhá. škoda, že neznáš výrobce... ale budu pátrat po tom Eduardovi, díky moc za tip

edit.

tak jsem našel tohe:

http://www.ddmodely.cz/ddmodely/eshop/2 ... -Hexagonal" onclick="window.open(this.href);return false;

bohužel nikde není uvedený, jak je to velký :( ale asi to bude moc...
maj tam i jiný druhy, ale bohužel tak mizerný fotky, že vůbec není poznat, co tam vlastně je. ani nějaký rozměry, což je u zboží, nabízenýho přes internet, dost na pytel :(
Jarda F.
Příspěvky: 261
Registrován: ned 22.1.2012 19:57
Bydliště: Velká Dobrá
Kontaktovat uživatele:

Re: Pletivo

Příspěvek od Jarda F. »

Bohužel...samotného mne to mrzí, protože nevím kde se dozásobit...byl to stánek se vším možným, různé kovové folie, síťky a tak...vše baleno v takových těch zavíracích sáčcích bez čehokoliv... :?
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Pletivo

Příspěvek od AmatER »

zajímavým zdrojem by mohly být palivové filtry do aut, ale nemám to vyzkoušené.
Uživatelský avatar
Vítek
Příspěvky: 74
Registrován: pát 20.1.2012 22:31
Bydliště: Zlín

Re: Pletivo

Příspěvek od Vítek »

Myslím, že tady to by to mohla být ta správná adresa. Cituji: "Nejjemnější pletivo má oka o velikosti 0.8 x 0.8 mm". 8-)

http://www.litomysky.cz/mat/KASmesh.htm
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“