Co použít jako základ při přebarvování?

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

Odpovědět
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Co použít jako základ při přebarvování?

Příspěvek od Raven »

Ahoj modeláři,
mám dotaz, hlavně na vás, co přebarvujete modely...co používáte jako základ? Na slovenském fóru jsem četl, že třeba Surfacer, který používám já, se na papír ne tak úplně hodí, jelikož papír saje a není to ono. Že daleko vhodnější je třeba používat sekunďák :?: osobně tento názor úplně nesdílím. Nemůžu si na surfacer stěžovat, vždy mi vytvoří vhodný základ pro barvení. Naopak sekunďák udělá takový krupkovitý povlak, který sice jde také bez problémů nabarvit, ale ta krupka je pak hodně vidět...
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Co použít jako základ při přebarvování?

Příspěvek od Brzdič »

Vteřiňák slouží k úpravě dílků a jejich zpevnění. Když se ti tam vytvoří krupička přebruš to šmirglem. Základovko je právě dobrá na vteřiňák, protože ho odizoluje a nehrozí problémy s nepřilnutím barvy. Taky ti ukáže kde by si dílky zasloužili ještě trochu péče a taky odhalí chlupy.
Uživatelský avatar
serpens
Příspěvky: 60
Registrován: pát 20.1.2012 21:43
Bydliště: Zilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Co použít jako základ při přebarvování?

Příspěvek od serpens »

Ja ked dam len surf, tak mi to zostane chlpate. Ak to chcem mat poriadne tak to treba najskor natriet nitrolakom a az na to surfacer. Ak su to drobne diely, ktore su uz impregnovane napr. sekundakom tak na nie rovno surfacer, alebo niekedy aj priamo farbu.
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Co použít jako základ při přebarvování?

Příspěvek od Raven »

díky moc. Vidím, že vše dělám zatím správně...:)
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“