GPM

Moderátor: Vojta Č.

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bakendrid
Příspěvky: 184
Registrován: pon 30.1.2017 14:44
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou

Re: GPM

Příspěvek od Bakendrid »

Tak to je hodne smutna zprava, ale pana majitele chapu.
Kovi
Příspěvky: 72
Registrován: pon 11.1.2021 18:57

Re: GPM

Příspěvek od Kovi »

numi píše:Tímto vám musím oznámit špatnou zprávu. GPM ukončuje svou činnost. Vyjdou ještě nějaké modely které jsou rozpracované ale potom se už jen budou vyprodávat sklady. GPM neukončuje činnost z důvodu že by měl špatné obchodní výsledky ale proto že to vydavatelství majitel nemá komu předat. A on sám už je starší člověk co chce užívat stáří a cestovat.
Což mu víceméně chválím.

Včera vyšel jeden z přepracovaných modelů Junkers Ju-87 G-2 KANONENVOGEL GPM 644 .
Vzhledem ke Tvým organizačním schopnostem.... Nepřemýšlel jsi o tom, převzít GPM po něm? ;)
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 639
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: GPM

Příspěvek od Vojta S »

Tak to je mi líto, co se dá dělat, budeme se těšit z toho velkého množství modelů které GPM vydalo, všichni máme nějaké v archívu.

Obrázek Obrázek Obrázek
Kárl
Příspěvky: 148
Registrován: úte 24.1.2012 18:40
Bydliště: Třebenice

Re: GPM

Příspěvek od Kárl »

Ahoj
Ta štuka je nějaká zlomená, tak tu asi nechci. :)
Jinak škoda ubyde asi dost modelů :(
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: GPM

Příspěvek od SKY »

Kovi píše:
Vzhledem ke Tvým organizačním schopnostem.... Nepřemýšlel jsi o tom, převzít GPM po něm? ;)
jenze on to majitel prodat nechce
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 639
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: GPM

Příspěvek od Vojta S »

Ještě nějaké novinky nás čekají.
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
numi
Moderátor
Příspěvky: 849
Registrován: pon 12.12.2011 12:11
Bydliště: Třinec

Re: GPM

Příspěvek od numi »

Kovi zaměstnanci GPM chtěli odkoupit GPM, ale na to by nikdo neměl. Musíš být realista tohle odvětví zájmu je na ústupu. Tedy já bych řekl umírající. GPm je dá se říct největší firma na světě v papirovém modelářství. Ta cena by byla obrovská a nemáš ty kontakty co má majitel GPM. Takže než by jsi si rozkoukal tak by ti jen utíkaly peníze. Další věc já chodím do práce a tohle by bylo třeba dělat na plný úvazek a další je, že kdyby se to přeneslo k nám tak by ceny vyletěly hodně vysoko. V Polsku mají menší daňové zatížení na modelářství než u nás. Prostě do toho bych nešel byl by to očistec. A jak psal SKY majitel nechce aby se značkou GPM něco stalo. Chce aby zůstalo i po zániku pojmem.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: GPM

Příspěvek od JoskaM »

krutá realita, ale krásně napsáno,
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: GPM

Příspěvek od Lukáš »

Většina autorů stejně přejde k jiným zavedeným vydavatelům, takže o nové modely nepřijdeme.
Kovi
Příspěvky: 72
Registrován: pon 11.1.2021 18:57

Re: GPM

Příspěvek od Kovi »

numi, já vím, že máš ve všech bodech pravdu, prostě to bylo jen takové, nahlas vyslovené, zbožné přání :)

Ale je faktem, že modelařina se stává s příchodem IT vymožeností historií... Spíš potkávám lidi staršího ročníku, kteří ještě patlají.... a když je to někdo mladší, tak je to max. nějaký plasťák a nebo se podiví slovy..... co to?..... jo Ábíčko, to mi něco říká.... nějakej časák, ne?.....

Tak, ať nám to nadšení vydrží přátelé... ;)
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 639
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: GPM

Příspěvek od Vojta S »

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Novinky významných vydavatelů - Polsko“