Panther G / GPM / 1:25

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

mulda
Příspěvky: 203
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Panther G / GPM / 1:25

Příspěvek od mulda »

Ahoj... Tak jsem se po menší pauzičce dostal opět k lepení a konečně se odhodlal říznout do poláka. V tomto případě spíše poláčka, ale přesto někde začít musím, tak snad Vás to zde neurazí :). Pravda je, že jsem vybíral z miliónu ábíčkovských modelů, jenže už jsem si chtěl zkusit něco jinčího a tak jsem zavětřil do sbírky s polskými (i českými RW) modely, kde po pečlivém uvážení jsem se odhodlal k tomu nejjednoduššímu co doma mám.

To byl buď Ciagnik C4P nebo právě Panther... a jistě mi dáte za pravdu, že tančík je jistě atraktivnější volba. + originál
Obrázek Obrázek

Informací o předloze (především díky Halinského verzi Panthera) je zde i na starém foru spousta a tak nemá smysl tank nějak komentovat. Moc vláken od GPM jsem nenašel a tak snad moje vlákno trochu pomůže, kdyby si nějaký začátečník mě podobný chtěl střihnout do tohoto snadného modýlku, který přesto nadělá spoustu parády.

Tak a teď už lehký start:
nejdřív skelet a k tomu "neřeknu co je to za věc" :? :oops: a v průběhu stavby budu dělat i na (mých prvních) pásech
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Zatim. ;)
Uživatelský avatar
MARTANEK41
Příspěvky: 369
Registrován: úte 24.1.2012 15:19

Re: Panther G / GPM / 1:25

Příspěvek od MARTANEK41 »

Byť už jen lodičkář - přeju do prvního Poláka hodně zdaru a trpělivosti .... :-)

Jsem zvědavý jak na výsledek patlání, tak na dojmy z lepení zcela odlišného modelu od ABC.

První fota vypadají slibně :-)
mulda
Příspěvky: 203
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Panther G / GPM / 1:25

Příspěvek od mulda »

Na dojmy se taky moc těšim, je pravda že zrovna tady toho lepení na tupo zrovna moc není, ale i tak je to trochu něco jiného. V podstatě už ta kostra je pro mne novinou, na vzdory tomu, že jsem jich viděl na forech již bezpočet. Děkuju za komentář a za podporu. Snad to neskonim. Jednou se chci dohrabat k Famu od Angrafu a Shermanovi od Hala, možná ale opravdu jen možná k nějaké té lodičce. tak snad za pár let už si budu moci říct že by to nemuselo dopadnou zle :). PS: první dojem z lepení je, že k modelu cítím jiný respekt, že mi záleží opravdu na každym řezu skalpelem. Asi bych tuto vlastnost měl získat ke všem modelům i k těm z ábíčka :).
Uživatelský avatar
FrantaP
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 28.2.2013 7:08
Bydliště: Mělník

Re: Panther G / GPM / 1:25

Příspěvek od FrantaP »

Tak no to se těším tohle byl taky můj první polák který se mě povedl (pravdou je že jsem provedl několik neůspěšných pokusů na jiných modelech ,ale za to jsem přišel jak na to a kde si dát pozor).Jinak taková menší rada slep si vanu a horní část a pak do toho pasuj tu kostru.Vžádném případě obšívku nepasuj na kostru vždy je lepší kostru upravit než díly modelu .
Petear
Příspěvky: 47
Registrován: úte 17.4.2012 19:07

Re: Panther G / GPM / 1:25

Příspěvek od Petear »

FrantaP píše:Tak no to se těším tohle byl taky můj první polák který se mě povedl (pravdou je že jsem provedl několik neůspěšných pokusů na jiných modelech ,ale za to jsem přišel jak na to a kde si dát pozor).Jinak taková menší rada slep si vanu a horní část a pak do toho pasuj tu kostru.Vžádném případě obšívku nepasuj na kostru vždy je lepší kostru upravit než díly modelu .
Škoda, že tahle rada nepřišla dřív. Mastím teď T-34 taky od GPM a kostra si s obšívkou taky moc nehoví :roll: Můj první polák s lasery, a čekal jsem teda trošku lepší přesnost.
Jinak držím pěsti!
mulda
Příspěvky: 203
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Panther G / GPM / 1:25

Příspěvek od mulda »

Řekl bych, že v tomto případě se jedná o radu k nezaplacení a za ní Ti mnohokrát děkuju. Už jsem se viděl, jak postupně budu lepit na kostru a jak to vše krásně vyjde. A na to, že je to model malovaný ručně který má akorát moc hezky udělanou grafiku jsem zapomněl.
Přemýšlel jsem co s pásy. Jak je vyřezávám a koukám na tu světlou barvu tak mám obavy, že to nebude moc hezký, navzdory tomu, že bych to rád slepil čistě bez barvení čehokoliv. Ale patinovat vyloženě placatý pásy bez reliéfu se mi zdá jako dost zbytečný. Leda bych tu plasticitu nějak vytvořil... ale co si budem povídat :D :o
Uživatelský avatar
FrantaP
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 28.2.2013 7:08
Bydliště: Mělník

Re: Panther G / GPM / 1:25

Příspěvek od FrantaP »

Prostě ty pásy vyřezej jak si začal a zaretušuj samo se to dá ale je to šíleně pracný i když jsou takový lidi co by to toho šli :D
A jěště bych ty pásy podlepil kancelářským papírem ať mají nějakou tloušťku ;)
Uživatelský avatar
Jeanuss
Příspěvky: 55
Registrován: ned 29.1.2012 9:55
Bydliště: Třinec

Re: Panther G / GPM / 1:25

Příspěvek od Jeanuss »

Zkus to jako já.viewtopic.php?f=17&t=2197" onclick="window.open(this.href);return false; Je s tím sice moře práce, ale stojí to zato. ;)
mulda
Příspěvky: 203
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Panther G / GPM / 1:25

Příspěvek od mulda »

Frantovi P: Jeden pás jsem vyřezal komplet a až potom jsem se sem dostal a hořce litoval a čeká mě to znovu :D. Jak psal Jeanuss, tak se asi vrhnu do podlepení tím barevným papírem a vyřezání okýnek (jestli jsou tu blázni, že by to zkusili rozdělit dílek po dílku, tak si nejsem jistý jestli jsou tu oni nebo já správně:D). Drapáky asi nijak upravovat nebudu, protože ty drapáky u Panthera jsou tenký asi milimetr a na estetice by to zde ani nepřidalo.

Jeanussovi: Co se týče Tvého vlákna tak to mám v záložkách a již jsem si všimnul jak to vytváříš. Asi půjdu ve Tvých šlépějích, jen si nejsem jistý jakou barvu papíru mám zvolit. To váhám i u gramáže, zda použít barevné papíry normal kancl nebo čtvrtku a k tomu kancl a nebo dvě čtvrtky, ale to už bych taky nemusel ohnout :D. A taky si nevím rady jestli poté celé pásy nepřebarvit :shock: .

Jinak díky kluci za reakce a rady a zároveň díky za to, že teď strávim asi půl roku nad pásy k modelu, který si to pomalu nezaslouží :D.
Uživatelský avatar
FrantaP
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 28.2.2013 7:08
Bydliště: Mělník

Re: Panther G / GPM / 1:25

Příspěvek od FrantaP »

No tak jestli budeš dělat pásy jak píšeš tak klobouk dolů před tvou trpělivostí já bych pořídil lasery ;)
Uživatelský avatar
Jeanuss
Příspěvky: 55
Registrován: ned 29.1.2012 9:55
Bydliště: Třinec

Re: Panther G / GPM / 1:25

Příspěvek od Jeanuss »

Ahoj, ještě bych ti trochu poradil, já mám pás tlustý asi 1,3 mm a ten nejde ohnout jen tak. Když budeš každý pás rozřezávat na jednotlivé články, blbě se pak zase dávají dohromady. Já to dělám tak, že každý článek na krajích pásu proříznu celý a uprostřed článku je jen naříznu do hloubky, ale tak abych pás neproříznul. Před lepením pásu na kola, ještě celý pás navlhčím vodou, čímž změkne. Když jsou pásy přilepeny, teprve potom k nim lepím drapáky.
Obrázek Pro představivost obrázek. :D
Promiňte mi moje vyjadřovací schopnosti, ale já se fakt snažil. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
mulda
Příspěvky: 203
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Panther G / GPM / 1:25

Příspěvek od mulda »

Omlouvám se za pozdní reakci... ale dělám na těch pásech :shock: . Pásy jsem právě neměl v plánu vůbec rozřezávat na dílky. Na to nejsem dostatečně velký blázen. Ale musím říct, že jak mi radil Jeanuss, to mě docela nadchlo. však jsem se díval na ty jeho pásy už před tím, než se mi tu o nich zmínil. A tak jsem neváhal a zkouším podobný. Narazil jsem však na problémy. bohužel teď v práci u sebe nemám foťák, a tak to nemohu hned zdokumentovat. Tak snad zítra.

Jen pro představu problémů - podlepil jsem jen jednu část kde je méně vyřezávání černou čtvrtkou = to je prima
- druhou část, kde se vyřezává vše, jsem nepodlepil a zjistil že je to kardinální chyba (viz zítřejší
foto)
- z toho vyplývá, že se dřu v podstatě zbytečně, protože reliéf je tak skoro nepatrný a navíc se
mi trhají ty očka na boku, kde je ohraničení široké asi půl milimetru (nevím zda dopodlepit)
- pak mě trápí barevnost
- a přemýšlel jsem nad tím nařezáváním podle Jeanusse a to je zatím budoucnost, ale přemýšlel
jsem o tom, jestli nařezáváš jen ty části kde jsou pásy v ohybu a prověšení, nebo komplet pro
lepší zacházení s ním

Takže zítra foto (i s nalepenou obšívkou), a díky moc za rady ;)
mulda
Příspěvky: 203
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Panther G / GPM / 1:25

Příspěvek od mulda »

Ahoj, tak jak jsem slíbil včera, dnes přidám pár fotek. Bohužel k mé nelibosti Vám tu neukáži jak vypadal kus pásu, který byl komplet vyřezaný, ale vypadal šíleně. Tak jsem ho dnes jen podlepil a počkám si až ten kousek dám dohromady a zaretušuji a nabarvím. Dnes tedy jen obšívka a důkaz vyřezaného pásu před tím, než jsem se rozhodl jej upravovat. A to taky ještě není úpně jistý, jestli se do toho pustím po hlavě. Jeanussovy pásy jsou trochu jiného ražení než ty moje. Troufám si říct že ty moje jsou téměř předurčeny k tomu být nehezky vyřezané :? .

Ještě jednou se omluvuji a zde už pár fotek. Na retuši snad ještě zapracuji do budoucna :).
Obrázek Obrázek

Foto pouze informativní a bez retuše, tak prosím s rezervou :).
Obrázek
Uživatelský avatar
FrantaP
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 28.2.2013 7:08
Bydliště: Mělník

Re: Panther G / GPM / 1:25

Příspěvek od FrantaP »

No vidíš dobré to máš a vypadá to že to celkem dobře sedlo .
Uživatelský avatar
vody
Příspěvky: 128
Registrován: pon 23.1.2012 17:57

Re: Panther G / GPM / 1:25

Příspěvek od vody »

obšívka dobrý a ty pásy bych tak moc nehrotil, vzhledem ke stáří modelu ;)
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“