Panther G / GPM / 1:25

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

mulda
Příspěvky: 203
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Panther G / GPM / 1:25

Příspěvek od mulda »

Díkes chlapi, snad to dotáhnu do zdárného konce. Ty pásy mě hrozně ničí :D.
mulda
Příspěvky: 203
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Panther G / GPM / 1:25

Příspěvek od mulda »

Zdar,
tak jsem si já chytráček vyřezal komplet díly na hnací (napínací? nejsem technický typ) kola a zjistil, že prostě by s nimi byla větší práce (kvůli nepřesnostem modelu a možná mé nešikovnosti ?) než když bych si je udělal já sám. Tak jsem zaimprovizoval, okoukal plasťáky a seč to šlo jsem snad vytvořil něco koukatelného. Patina a barvení je má slabší stránka, ale jsem spokojenější, než bych byl s originálními díly, které prostě nepasovaly.
Jakékoliv postřehy k nelogičnostem a barvení vyslechnu a pochopím.

Zde fotky částí z modelu (bez retuše) a hotové kolo dle kterého udělám patrně i to druhé:
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek

PS: Nějak jsem nevypozoroval jestli na krajích mají být nýty či hlavy šroubů...tak jsem tam loupnul "nejtky".
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Panther G / GPM / 1:25

Příspěvek od bernie »

....tak tento způsob slabší stránky /patina/ si nechám líbit :D
Máš to hodně dobrý - držím palec
mulda
Příspěvky: 203
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Panther G / GPM / 1:25

Příspěvek od mulda »

Díky mistře,
mám trochu strach že jsem to moc zašpinil...ale na druhou stranu čistá kola u tanku moc dlouho nejsou :)
mulda
Příspěvky: 203
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Panther G / GPM / 1:25

Příspěvek od mulda »

Zdar, další nástin práce je jedno z pojezdových kol. Práce je to titěrná (matičky) a dost otravná...ani ne kvůli šroubkům, ale spíš kvůli vyřezávání těch černých koleček z kartonu (sandwiche). V modelu bylo jen jedno a podle něj pak vyřezávat zbytek mi není úplně po chuti. Jak říkám nic složitého, ale otravného. Mezi tím vším dělám na pásech, ale tam se loudám jak jen se loudat lze. Na fotkách se mi nelíbí patina a nabarvení kola, tak to příště upravím a vyfotím "step by step" jednoho kolečka. Tohle byl takový hokus pokus a nakonec asi i koncept pro všechny ostatní.

Zde fota:
Obrázek
Obrázek

PS: Dělám to takhle upravený jen a pouze ze strany, kde to je vidět, tudíž zadní strana je nechaná tak, jak to zamýšlel autor modelu. Pochopitelně jsem líný a zároveň šetřím matičky a čas, který jak známo jsou peníze.

Tak zatim zdar.
mulda
Příspěvky: 203
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Panther G / GPM / 1:25

Příspěvek od mulda »

Zdar,
step by step, day by day...jde to pomalu, nicméně docela mě ta kolečka baví tak to nebude na dlouho...jen mi snad brzy dorazí matičky :). Jinak na mě sáhla vánoční nálada a tak jsem si během jednoho večera slípnul betlémek od pana Dudáše...je roztomilý a hezky malovaný a jako kontrast k válečnému stroji slouží dobře...(té špatné retuše Josefovy hlavy si nevšímejte..je to focené shora a trochu z boku a píchá to do očí - pravdpodobně špatný sklon řezání skalpelem :? )

Obrázek

Obrázek

Tak prozatím zdar a brzy snad u zdárného konce :)
mulda
Příspěvky: 203
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Panther G / GPM / 1:25

Příspěvek od mulda »

Zdar, tak jsem se dokopal s tím trošku hnout a mrknul jsem na kola. Nýtkování, matkování, barvení, lakování, zaprášení a lehké otužkování a snad se na to bude dát koukat. zatím jsou hotové jen přední strany, ale s těmi zadními budu hotov raz dva (jen jindy :). PS: možná jsem to přehnal s tou rezavou červenou když tak koukám na nahrané fotky :shock: :?

Jako další jsem se mrknul na zoubek další části infra, ale s tou nejsem tak spokojený (mou neohrabaností je to kostrbatý a chlupattý). Přesto ji tak nechám...chybí mi k tomu ještě dva dráty, ale ty také až později. PS: té díry na hlaveň si prosím nevšímejte :D

zde už fotky:
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek
mulda
Příspěvky: 203
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Panther G / GPM / 1:25

Příspěvek od mulda »

Zdar, tak jsem přilepil kola (zbytečné foto, vypadají pořád stejně jen jsou nalepený). Pokročil jsem ale s věží, kde jsem bojoval s hlavní, kterou jsem musel udělat znovu a nabarvit. Přesto jsem nezvládl tvarování dle mých představ a tak jsem na začátek hlavně loupnul maskovací síť. Snad to nevypadá jak "Thermal ve Varech" a neruší to moc.
Dodělal jsem nějaké ty drátky a kabely a dokončil infra na věži. Spoustu věcí tam samozřejmě není tak jsem je dodělal (nevím jak se tu tomu říká asi scratch nebo jak), kdyby náhodou chtěl někdo kupovat ten model tak ať s nimi nepočítá. :roll:
Co se týče barvení tak jsem dostal k vánocům stříkací pistoli (nijak zvlášť kvalitní, ale jsem nadmíru spokojený), ale tak nějak jsem zásadový a ten tank dodělám prostě štětcem a vodovkama i kdyby nevim co (už se těšim na pásy :? )
Chtěl bych ještě zmínit, že jsem prase a tu mi ukápne lepidlo tůdle zase barva a o čistotě se asi nedá moc mluvit, což mě docela mrzí. Snad další model udělám jako absolutní čistostavbu (asi nějaký baráček :) )

Zde už foto:
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Tak snad tím nikoho neurazím :)...jo a na věž ještě přijdou na boky nějaký ty články pásů, ale nejdřív se musim doprat s těmi velkými :).
PS: je vtipný, jak mají kabely a téměř všechny drátky stejnou tloušťku :D, ale ono mi to tak nějak sedí a i se mi s ním dobře pracuje :)
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“