Panther G / GPM / 1:25

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

mulda
Příspěvky: 203
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Panther G / GPM / 1:25

Příspěvek od mulda »

Ahoj kucí,
předem bych chtěl poděkovat za sledování i občasné kouknutí. O to víc, když jsou na foru nepokoje :D.

Díky za chvalné komenty, ty však možná vezmete zpět, až uvidíte můj výtvor. Je to takový sample pásu a dal mi zabrat jak časově tak i co se zručnosti týče. Nakonec uveřejním i tu děsnou fotku ze včera, protože si myslím že jsem to celkem zachránil. Od Jeanussových pásů je to ještě dost daleko, přesto doufám, že by se daly použít. Stáří modelu beru samozřejmě v potaz, ale je to můj první památný "poláček" tak ať si ho pamatuju :) . Snad to nebude ve špatném.

Zde už foto:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek
Ještě jsem tak ze zvědavosti "otužkoval" reliéf, ale hoď po mě kamenem... Navíc se to dá ještě zachránit :)

Asi se shodneme, že je to hezčí, než původní pásy, ale pořád se to ve mě pere, zda v tom pokračovat nebo udělat prostě ty snadné placičky :? .
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Panther G / GPM / 1:25

Příspěvek od bernie »

Model sice starší, ale díky nadčasově udělané grafice, má pořád co říct.
Hlavně si myslím, že po zkouknutí tété stavby, se prodá o něco více kousků než obvykle ;) A to je muldo pochvala na tvou adresu.

Co s pásy:

- když půjdeš cestou vystřihovánky, tak budeš mít takového lepšího Vyškovského - neurazí, nenadchne
- když budeš pokračovat v tužko-metalu, tak to v závěru nebude jen tleskač, ale i nějaká mexická vlna se vzedme. Ale pozor - pak je třeba přitlačit na poctivosti i některých dalších dílů. Nemám však strach, že by sis s tím neporadil /prosklené průzory atd/

A jen taková jedna velmi přísná ;) Spoj na vaně v levém předním rohu, který má tmavě zelené kamuflážní pole zkus retušovat světle žlutou linkou, jako všechny ostatní spáry vykresleného zimmeritu.
Máš to? Lepší že?

Přeji hodně zdaru.
mulda
Příspěvky: 203
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Panther G / GPM / 1:25

Příspěvek od mulda »

Ahoj bernie,
díky moc za koment. Díky takovým jako ty jsem se dal v podstatě na papířinu (opět). Jak jsi řekl, navzdory svému stáří je model parádně otexturován a ikdyž je celkem snadný, tak vypadá parádně. Za málo peněz hodně muziky to mám rád.

Pravděpodobně se vydám po cestě složitějších pásů. Na výsledek se těšim, jen mě odrazuje trochu doba trvání, ale výzvy jsou aby se překonávaly, obzvlášť v začátečnických kruzích. Ostatní detaily, snad to zvládnu a výsledek bude stát za to.

A s tou přísností si myslim, že byste měli na mě přitvrdit :D. Tu linku opravím a vyfotím, a doufajíce že jsem tě pochopil to zveřejním.

Zatim díky moc a zdar i tobě/vám. ;)
mulda
Příspěvky: 203
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Panther G / GPM / 1:25

Příspěvek od mulda »

Ahoj.
Tak šel jsem s kůží na trh, tak půjdu i s ostudným kabátem. Zatím "pásuju" ale pomaloučku, protože u koníčku nechci být otráven, ale pobaven a odreagován. Tak jsem se podíval na zoubek jiným částem, které jsem chtěl vypíglovat, avšak základy mi utekly. tak snad se mi to pak v celku ztratí.

Ta ostuda :? .............. přesto chybami se člověk učí a ztrácet chuť je nesmysl :)
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek
Chybu číslo jedna tam jsem to příliš uspěchal s lepením na podklad, kdy jsem zbytečnou silou protlačil vrchní díl. (nejsem si jist, zda je v mých schopnostech už to vylepšit.
Druhá chyba na fotce se nezdá být takový problém, a tak ji snad v brzké době dám do kupy.

Ps: Vím, že jsem jako slimák, ale věřím, že spousta z vás je na tom obdobně a chápete co je to spousta práce a spousta jiných zájmů. Díky. ;)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Panther G / GPM / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Se stane i v lepších rodinách . Já bych to neviděl až tak zle . Vyřezané je to čistě .
mulda
Příspěvky: 203
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Panther G / GPM / 1:25

Příspěvek od mulda »

Díky, jak říkám, snad se to pak v celku ztratí.
mulda
Příspěvky: 203
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Panther G / GPM / 1:25

Příspěvek od mulda »

Ahoj,
hlemýždím tempem pokračuji jak na pásech, tak i na poklopech drobotině apod.

Zde zadní poklop, který jsem maličko "upgradoval" dle viděného na netu (reálný stroj, plastikové modely).
Retuš a patina očividně není příliš reálná, na mou obhajobu bych dodal, že mi šlo o to, aby barvy
korespondovaly s grafikou modelu a nerušilo to vzezření celku a atmosféry. Tak snad to nebude na škodu. Bohužel zatím nevlastním airbrush, tak jsem barvil anilinkami.

Pravda inspiroval jsem se jinde, ale přesto jsem nebyl schopen včas změnit průměr koleček a tak jsem je musel vtěsnat na poklop dle předlohy.

Zde už pár fotek - první jak to mělo být (půjčeno z konrada), další dvě jsou má vize:
Obrázek Obrázek Obrázek

PS: nýty doplním, jak si pořídím kornováky, popřípadě seženu Ivantovy :)
Za jakékoliv připomínky budu jen rád ;) .
mulda
Příspěvky: 203
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Panther G / GPM / 1:25

Příspěvek od mulda »

Ahoj. Díky za připomínky :D.
Nemám teď moc času a tak si sem tam slepím a přilepím poklůpek. Trochu mi ujela retuš (ukázal mi to foťák, ale jsem zastáncem toho, že to je špatně i ve skutečnosti a je třeba s tím něco dělat). Svou nerozvážností jsem vyřezal poklopy i díry na ně a přilepil. Až po přilepení jsem zjistil drobné nepřesnosti a tak to píchá do oka.

Přesto snad veškeré úpravy jsou spíš pro dobro věci než k jejímu zániku.

Zde už foto: přední poklopy i s minináznakem svařování a konečně přilepený zadní poklůpek
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

PS:Já pitomec chtěl zkusit poprvé lakovat a použil k tomu matný lak na olejové malby - nedělejte stejnou chybu, pokud nepřebarvujete. Barvy Vám jakoby zbělají :o :(
mulda
Příspěvky: 203
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Panther G / GPM / 1:25

Příspěvek od mulda »

Jsem zmaten...
Toto je úmysl nebo je to chyba modelu? Myslím tím to zavěšení na kola.. na obou stranách jsou stejně směřované a to zdá se být celkem nesmysl...
Obrázek
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: Panther G / GPM / 1:25

Příspěvek od BalvieM »

Takhle by to mělo být, ale pro jistotu jsem si otočil Jagdpanthera, kde jsou držáky kol na jedné straně směřovány dopředu a na druhé dozadu.
Možná jsem to fotil na starém DF.
mulda
Příspěvky: 203
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Panther G / GPM / 1:25

Příspěvek od mulda »

Opravdu má to tak být, díky mrknul jsem se u tebe na vlákno Tigera na starém fóru. A vlastně stačilo chvíli pátrat i jinde.
Díky a omlouvám se za svou nesoběstačnost :? .
mulda
Příspěvky: 203
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Panther G / GPM / 1:25

Příspěvek od mulda »

Další menší postup při kterém jsem zjistil, že mým problémem není ani tak retuš jako spíš čisté vyřezávání drobných otvorů a dílků (zde navíc které na modelu původně ani neměly být):
Obrázek Obrázek

Co se týče těch bílých zbytečných míst, mohl jsem je přebarvovat, ale pravděpodobně nebudou vidět pod koly.
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Panther G / GPM / 1:25

Příspěvek od bernie »

Nečisté vyřezávání potrénuješ a to co už je ozobané zkut přetáhnout ostře ořezanou tužkou:

a) ozobance otočíš dovnitř výřezu
b) dáš tomu i vzhel oleštěného kovu - pozor nepřežeň to do "chromu"

Decentně - jen pro začištění hrany.
mulda
Příspěvky: 203
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Panther G / GPM / 1:25

Příspěvek od mulda »

Díky bernie, každá rada nad zlato. S tim chromem už jsem měl u pár kousků namále. Musel jsem přemalovávat neb se to lesklo jak psí k.ule.

Dnes jsem nějak neměl papírovou, přesto mě honila mlsná dělat nějaký ten doplněk.
Bohužel zatím bez barvy, ale jako promo to snad postačí.

Obrázek Obrázek Obrázek

V modelu již jedna schránka je, já si chci přidělat jednu na záď tanku jak to má zde plastový protějšek:
Obrázek

A nevím zda se někdy pustit i do infra, aby ten tank nepůsobil přeplácaně:
Obrázek
Wallander
Příspěvky: 7
Registrován: pon 23.1.2012 13:11

Re: Panther G / GPM / 1:25

Příspěvek od Wallander »

zde trocha inspirace
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“