Karosa LC 736 / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:43

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Jarda F.
Příspěvky: 261
Registrován: ned 22.1.2012 19:57
Bydliště: Velká Dobrá
Kontaktovat uživatele:

Karosa LC 736 / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:43

Příspěvek od Jarda F. »

V pátek lehce kolem půlnoci jsem dokončil model C 734ky a v sobotu se jen na skok stavil na Chodově abych si kromě prohlídky modelů také doplnil archiv o pár kousků které mi opět nemohly chybět :) . Mezi nimi i zatím poslední (doufám že ne nadlouho) autobusový počin vydavatelství Mega Graphic, Karosu LC 736...ta dnes ještě za tepla putovala na stůl...;)

Náhled na obálku...
Obrázek Obrázek

Jeden kuk na originál a hurá do toho...napodlepoval jsem si díly na patřičný materiál a užmoulal základ podvozku ;)
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Karosa LC 736 / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:43

Příspěvek od Venca 21 »

Budu sledovat. Také jsem si ji na Chodově zakoupil, ale já nikdy nelepím čerstvě pořízený model hned, ale nějakou dobu si jej prohlížím, zkoumám, přičichávám k potištěnému papíru, protože tu vůni miluju, prostě se kochám. A vzhledem k mému narustajícímu archivu a tempu lepení se budu kochat ještě dlouho. :)
Jarda F.
Příspěvky: 261
Registrován: ned 22.1.2012 19:57
Bydliště: Velká Dobrá
Kontaktovat uživatele:

Re: Karosa LC 736 / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:43

Příspěvek od Jarda F. »

:arrow: Venca 21: U mne tomu není jinak ;) Jednou za čas krom pročítání dělám inventuru, kdy vytahám vše ze skříně, prohrabuju a přerovnávám sem a tam, pak pěkně rozdělím do komínků podle jednotlivých vydavatelů a po té komínky opětovně seskládám na sebe a zase uložím. To je vždycky taková odpolední seance :) Na prohlížení mám pak daných stranou vždy pár ,,žhavých adeptů,, ve kterých si listuji, nejlépe před spaním, promýšlím co a jak a postupně v duchu lepím. Ty nakonec většinou stejně předběhne něco jiného :) A jelikož Karosu lepím vlastně už po třetí, tak zase toho mazlení tolik nepotřebovala a mohlo se jít na věc. No a že by nebylo v čem dál listovat, o to strach mít nemusím :)

Obrázek

Kde jsou ty časy, když jsem rozložil modely na zem a pokryl jsem s nimi jen koberec v pokoji. Někdy bych to rád zopakoval, ale nemám zatím dostatečné prostory :)
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Karosa LC 736 / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:43

Příspěvek od Venca 21 »

Když to čtu a vidím Tvůj archiv, tak beru zpět mé řeči o mém "archivu" (jestli se těm mým cca 10 kouskům tak dá říkat) :P
Jinak se mi velmi líbí Tebou popisovaný pracovní postup: Získat - pomazlit - a jde se na věc! :mrgreen:
Jarda F.
Příspěvky: 261
Registrován: ned 22.1.2012 19:57
Bydliště: Velká Dobrá
Kontaktovat uživatele:

Re: Karosa LC 736 / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:43

Příspěvek od Jarda F. »

No...ještě mám jeden podobný ,,archiv,, plastikových letadel...ty se ale oproti papíru skladují hůř v nesestaveném stavu :)

Abych jen neplácal okolo, tak připíšu něco k modelu. Trochu zase bojuji s časem na lepení oproti jiným aktivitám které s nezimním počasím přicházejí, a že jich je :roll: . Co se samotné stavby týče, pracuji na kolečkách a všemu co k nim patří. Foto dodám až bude vše pohromadě ;)

Ale pozastavil bych se u tisku modelů. když mám všechny autobusy od MG vedle sebe, tak jednoznačně nejhezčí a nejostřejší tisk měla ŠMka...po ní bych to viděl na ŠL, LC a Erťák...zatímco na ŠD 11, C 734 A poslední LC 736 se mi zdá, že rastr tisku je strašně vidět už na první pohled. Nejvíce to vynikne na drobných dílech. Někde jsem měl vyfocený nápis Karosa který je na maskách jedenáctek, zatím co na městské je nádherně ostrý, u dálkové je dost ,,rozmazaný,, (někde fotku pohledám), stejně tak např. škodovácký znak na předních maskách, lišty...V technologiích tisku se nevyznám, takže jediné čeho si všimnu je, že na každém modelu vypadá trochu jinak a netuším, či je to v celé sérii, nebo se mohou modely lišit i kus od kusu. pro představu co mám na mysli přikládám pár foto LC 736...

Zde si všimněte hlavně vyznačené rysky pro ohyb karoserie. Na levé fotce je vše v pořádku, ryska je krásně znatelná, ale na druhé fotce z protější strany se ani nedá určit kde má být :?
Obrázek Obrázek

Zde ještě jednou foto ohybů karoserie, kde jsou vidět obě rysky najednou...A pak ještě jeden detailní pohled na pomocné chlopně. Téměř dvojitý obrys a označení ,,1,, na chlopni téměř nečitelné (vynikne po rozkliknutí fotky) :|
Obrázek Obrázek

Vše jsem se snažil fotit tak, aby rozmazání a rastr co nejvíce vynikl, ale znatelné je to na modelu pouhým okem...

A navíc všude dosti viditelný rastr tisku. Je to dáno technologií, a nedá se s tím tudíž nic dělat a nebo udělali botu v tiskárně? Případně kdo máte model doma také, máte tisk stejný nebo jsem trefil nějakého černého Petra??? V žádném případě to nemyslím špatně, rozhodně nechci nic kritizovat nebo hanit, spíš je to jen takový postřeh. Modely jsou krásné a bylo by škoda aby jim tisk ubíral na kvalitě a výsledném efektu...A nebo jsem jen příliš velký detailista... :roll:

Pokusím se napříště nafotit nějaký detail z ostatních modelů aby bylo rozdíly vidět...
lakn
Příspěvky: 24
Registrován: sob 21.1.2012 10:17
Bydliště: Častrov

Re: Karosa LC 736 / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:43

Příspěvek od lakn »

Mám tisk stejný jako ty, tak bych to tipoval na tiskárnu.
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Karosa LC 736 / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:43

Příspěvek od Venca 21 »

U té vínové LC 736 to mám stejně, ale játra mi to netrhá, kdybys o tom nepsal, tak bych si toho ani nevšiml. Naopak C 734 mám dobrou, tam žádné rozrastrování nevidím. ŠM je pěkně kontrastní, má oproti ostatním trochu tmavší a výraznější odstín oken. ŠD je opravdu dost rozrastrovaná, navíc mi celá přijde taková mdlá, nekontrastní, ale to je zřejmě tím, že je základ tvořen šedou barvou, která na rozdíl od krémové není tak kontrastní k okolním barvám.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Karosa LC 736 / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:43

Příspěvek od Tomáš S. »

Jarda F. píše:Jednou za čas krom pročítání dělám inventuru, kdy vytahám vše ze skříně, prohrabuju a přerovnávám sem a tam, pak pěkně rozdělím do komínků podle jednotlivých vydavatelů a po té komínky opětovně seskládám na sebe a zase uložím. To je vždycky taková odpolední seance :) Na prohlížení mám pak daných stranou vždy pár ,,žhavých adeptů,, ve kterých si listuji, nejlépe před spaním, promýšlím co a jak a postupně v duchu lepím. Ty nakonec většinou stejně předběhne něco jiného :) .
:lol: Líp bych to nenapsal. U mě je to jen s tím rozdílem, že modely mám v několika skříních a šuplících... 8-) (nejvíc místa zabírá ABC - ať už aktuální nebo "zděděné" po celé rodině)

Jinak tvoje modely sledovat je pastva pro oči ;) .
Jarda F.
Příspěvky: 261
Registrován: ned 22.1.2012 19:57
Bydliště: Velká Dobrá
Kontaktovat uživatele:

Re: Karosa LC 736 / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:43

Příspěvek od Jarda F. »

:arrow: Tomáš. S: Díky, to mne těší ;)

Poslední dobou je všeho nějak moc a na lepení a další se nedostává čas. Jelikož ale víkendové počasí neumožňovalo dělat cokoliv jiného, využil jsem volného času a popojel zase kousek dál ;)

Jako další jsem tedy zpracoval kola a připravil si žebra karoserie...
Obrázek Obrázek

Následovala příprava pláště a dolepení detailů...
Obrázek Obrázek

Jelikož mi lepení detailů přišlo poněkud jednotvárné, rozhodl jsem se zpestřit si jej a v nestřeženém okamžiku jsem s odstřižky ze stolu smetl do koše i jeden lem blatníku...Hledání mezi odstřižky byl výborný zážitek, kam se na mě hrabe Popelka :twisted:
Obrázek Obrázek

Plášť je hotov, mohl jsem vlepit žebra (lepil jsem za vydatné pomoci oboustranné pásky), hustým Herkulesem jsem pojistil pouze spodní části žeber. Výsledkem je krásně rovný bok bez protlačených žeber ;)
Obrázek Obrázek

A je to, žebra jsou na svých místech, už to dostává tvar... 8-)
Obrázek Obrázek

Pokračoval jsem předním čelem autobusu...
Obrázek Obrázek

A prozatím hotová přední část...
Obrázek Obrázek

Zatím se vše opět lepilo bez nejmenších potíží (když nepočítám další lovení dílků v koši, tentokrát čepy stěračů a jedno pod stůl odcvrnknuvší kulaté poziční světlo - vše nakonec úspěšně nalezeno ;) ) Brzy na shledanou a dobrou noc...
vladaZ
Příspěvky: 206
Registrován: stř 11.7.2012 7:18
Bydliště: Žirovnice

Re: Karosa LC 736 / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:43

Příspěvek od vladaZ »

Moc pěkné, je to chuťovka. Člověk z příspěvku hodně pozná, třeba i to, že tě stavba baví a příspěvek píšeš s chutí. Rád si ho přečtu.

Mám za sebou tři Vencovy Karosy. Musím říct, že parádní lepení a vše sedí. Jen když si dopředu slepíš ty šikmé spoje v rozích střechy, většinou se udělá na vrcholu střechy boule. I u Tebe ji trochu vidím.
Osvědčilo se mi udělat trojůhelníkový prosřih v rohu střechy malinko užší, a předek kompletně nalepit ještě před slepením těchto šikmin. Většinou to sedělo. Pak jsem si jen kastli položil střechou na rovný stůl a rohový prostřih podlepil přídavnou chlopní. Krásná rovná střecha.

Přeji úspěšné dokončení stavby.
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Karosa LC 736 / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:43

Příspěvek od bernie »

Moc pěkná retuš a hezky rovně nalepené boční lišty - při takové délce a tenkém pásku - klobouk dolů.
Jarda F.
Příspěvky: 261
Registrován: ned 22.1.2012 19:57
Bydliště: Velká Dobrá
Kontaktovat uživatele:

Re: Karosa LC 736 / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:43

Příspěvek od Jarda F. »

:arrow: VladaZ: Díky moc. S tou střechou máš pravdu, boule se vpředu dělá, ale já už s ní teď nic moc neprovedu, takže snad někdy příště...Každopádně díky za radu, snad to využije někdo s přihlížejících kdo se na stavbu teprve chystá...

:arrow: bernie: Díky, pochvala vždy potěší... ;)

No a popojedeme dál, po předku jsem se pustil do zadního čela...Předloha modelu měla na bocích domontovaná poziční světla, v modelu jsou všechna šedá (bílá), ale do zadní části by měla správně patřit červená, což je vidět i z jedné fotky na obálce modelu (snad mě zrak neklame). Já jsem si tedy červená vyrobil z původních bílých, přetřením hodně naředěnou temperou ;)
Obrázek Obrázek

Tady čelo ještě v rozsypu a upravená pozička na svém místě...
Obrázek Obrázek

A zde hotový zadek karoserie...
Obrázek Obrázek

A teď hurá na střechu ;)
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Karosa LC 736 / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:43

Příspěvek od AmatER »

zdá se mi to, nebo okapová lišta (nad okny) je vážně nakreslená jako shodná s ostatními lištami?
Jarda F.
Příspěvky: 261
Registrován: ned 22.1.2012 19:57
Bydliště: Velká Dobrá
Kontaktovat uživatele:

Re: Karosa LC 736 / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:43

Příspěvek od Jarda F. »

Přeji pěkné nedělní odpoledne... ;)

:arrow: AmatER: Nezdá, lišty jsou shodné...

Před přilepením stropních ventilací, aby nepřišly k nějakému úrazu, jsem si na sucho vyzkoušel podvozek. Protože žebra karoserie podlepuji 1mm kartonem, je potřeba upravit desky podvozku aby dosedly na osazení na žebrech jak mají...
Obrázek Obrázek

Pak už jsem mohl dolepit již zmíněné ventilace...
Obrázek Obrázek

To by bylo prozatím vše, já půjdu ještě něco umuchlat ;)
Jarda F.
Příspěvky: 261
Registrován: ned 22.1.2012 19:57
Bydliště: Velká Dobrá
Kontaktovat uživatele:

Re: Karosa LC 736 / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:43

Příspěvek od Jarda F. »

Další věcí do které jsem se pustil, byly nárazníky...

Takže tady máme pření...
Obrázek Obrázek

A zadní...
Obrázek Obrázek

A tady už oba na svých místech ;)
Obrázek Obrázek

To by bylo pro dnešek vše, příště podvozek a nějaká zbývající droboť ;)
Odpovědět

Zpět na „Autobusy“