Scipione Africano / GPM / 1:200

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
kromec
Příspěvky: 15
Registrován: úte 12.6.2012 22:09

Scipione Africano / GPM / 1:200

Příspěvek od kromec »

Ahoj

Pustil jsem do svého druhého "poláka". Jedná se o italský lehký křižník. Proti zdejšímu osazenstvu jsem docela stále patlal ;) . Ale protože jsem u této vysřihovánky narazil už na pár zákeřností (chyb autora modelu) tak je sem popíšu, můžou se někomu hodit.

Obrázek

Začal jsem klasicky,kostru jsem zesílil podélnými žebry a spodní a horní obšívku jsem nalepil dvouvrstvě první cca 120-140g papír a až na něj jsem lepil vlastní obšívku abych zabránil protlační žeber. Bohužel jsem si stéto části stavby udělal jen pár fotek :cry:

Obrázek


Problém při stavbě trupu je ten že paluba je o dost delší než kostra. Pokud palubu napasujete podle přídě a kresby v návodě tak nebude sedět jak příď tak i záď.Nejvíc to bude vidět na přídi kde vznikne na spodní straně vrchni obšívky na přídi díra která se musí poté nepěkně zaplátovat. Viz tato zahraniční fóra:
http://modellbauer.forum-aktiv.com/t726 ... gpm-fertig" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.papermodels.pl/index.php?topic=6670.0" onclick="window.open(this.href);return false;

Takže je nutno najít kompromis a palubu posunout cca o 2-3mm dopředu. Sice na zádi stále bude paluba o cca 3mm přečnívat ,ale dá se to následně solidně zamaskovat připadně palubu mírně ubrousit.

Obrázek Obrázek Obrázek

Ten ťuknutej rožek bude ještě naštěstí zakryt dalším dílem.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Scipione Africano/gpm/1:200

Příspěvek od JoskaM »

Tak vítej a šťastně dopluj do přístavu.
Uživatelský avatar
Mik
Příspěvky: 94
Registrován: ned 22.1.2012 22:35
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Scipione Africano / GPM / 1:200

Příspěvek od Mik »

Ať se daří ;)
kromec
Příspěvky: 15
Registrován: úte 12.6.2012 22:09

Re: Scipione Africano / GPM / 1:200

Příspěvek od kromec »

foto zádě:

Obrázek


Začal jsem lodní šrouby:

Obrázek

Hřídel je udělána z ocelového drátu. Potřeboval bych poradit jakou barvu by měla mět ta hřídel. Nechat ji jak je(jen přelakovat bezzbarvým lakem) nebo přetřít aby vypadala jak "střibrná" lesklá ocel(viz barva AGAMA na fotce)? Nebo úplně jinou barvu. Má někdo barevnou fotku? Co jsem viděl někdo použil i barvu spodní obšívky.


Pozor při stavbě pohonu lodi pozor na díl S5 je vytisknutý špatnou barvou díl má mět barvu spodní obšívky.A ani ostatní díly nejsou moc přesné...
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“