Kam s hotovými modely?

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Uživatelský avatar
Gábi
Příspěvky: 5
Registrován: stř 3.4.2013 23:15
Bydliště: Praha

Kam s hotovými modely?

Příspěvek od Gábi »

Ahoj, neporadíte mi, kam různě mohu nabídnout/věnovat své hotové modely hradů/zámků/stavení? Z jedné strany je lepím, z druhé strany mi je rodina vyhazuje - že prý se "to" povaluje po celém bytě ;) díky

Ahoj a vítej, upravil jsem ti název vlákna aby byl výstižnější - old_Mr_Grim
Uživatelský avatar
FreeVoj
Příspěvky: 264
Registrován: ned 22.1.2012 15:18
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s hotovými modely?

Příspěvek od FreeVoj »

já osobně radím obdarovat někoho blízkého ...
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Kam s hotovými modely?

Příspěvek od Schumy.0003 »

Nebo některé školy nebo musea.
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: Kam s hotovými modely?

Příspěvek od bedatruhlar »

nejlepší vitrýna jsou krbovky :D
Uživatelský avatar
snekousek
Příspěvky: 149
Registrován: čtv 20.12.2012 13:54
Bydliště: Planeta Země

Re: Kam s hotovými modely?

Příspěvek od snekousek »

Přesně jak napsal bedatruhlar.Já osobně něco spatlám,počkám až se střecha prohne pod nánosem prachu nebo pod naším 8 kilovým kocourem Kokešem který mi rád pomáhá a pak to vrhnu na terase pod buřty.Hned je místo na nový model. ;-)
Andrew86
Příspěvky: 78
Registrován: pát 20.1.2012 21:46
Bydliště: Liberec

Re: Kam s hotovými modely?

Příspěvek od Andrew86 »

Já staré modely zase nosím na paintball kde je používáme jako cvičné terče, někdy i místo asfaltových holubů ... :)
Uživatelský avatar
Alfik
Příspěvky: 277
Registrován: sob 21.1.2012 17:44
Bydliště: Velká Hraštice

Re: Kam s hotovými modely?

Příspěvek od Alfik »

...jste vrazi citových vazeb :(
Ale chápu,že to někdy opravdu zabírá hoooodně místa.
Což některé modely nabídnout zde ostatním.Svého času jsem takto získal Pardubický zámek od Vojty Č(?)
Uživatelský avatar
snekousek
Příspěvky: 149
Registrován: čtv 20.12.2012 13:54
Bydliště: Planeta Země

Re: Kam s hotovými modely?

Příspěvek od snekousek »

Alfiku,určitě je to ušlechtilý nápad model věnovat,ale můžeš nám říct k čemu bude modeláři slepený model? Do sbírky? To si snad modelář slepí vlastní takže nějak to ztrácí logiku.
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: Kam s hotovými modely?

Příspěvek od Michal K. »

Tento problém taky občas řeším. Několik modelů už jsem taky prohnal komínem. Jednu loď jsem musel dokonce rozčtvrtit sekerou, aby se vešla :? Nezdá se to, ale ten trup je docela odolnej... Každopádně mojich kousků škoda nebylo, protože za moc nestály. Co s relativně slušně slepenýma modelama, to už je horší. Taky mě to za nedlouho bude čekat, protože je pro mě únosné mít doma tak čtyři velké lodě, víc už překáží. Jediný co mě napadlo, když jsem o tom nedávno přemýšlel je nějak solidně je zabalit a uložit na půdu. :idea: Tam se jich vejde mraky, ale mám obavy, že už tam zůstanou na věky věků.
Uživatelský avatar
Gábi
Příspěvky: 5
Registrován: stř 3.4.2013 23:15
Bydliště: Praha

Re: Kam s hotovými modely?

Příspěvek od Gábi »

hmm...půdu už mám kvůli tomuhle zakázanou :lol: Ale něco do sebe má odpověď Schumy.0003 - možná kromě škol či muzeí by se to dalo odvézt třeba do nějakýho dětskýho domova nebo tak něco...nebo něco ještě zkusím vymyslet. Né že by moje modely byly super profesionální, ale tak ňák by se mi veselejš lepilo při představě že to mi to zas máma neodnese do popelnice...díkas všem! :)
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Kam s hotovými modely?

Příspěvek od Tomáš S. »

snekousek píše:můžeš nám říct k čemu bude modeláři slepený model?
No nevím co je na tom k nepochopení - prostě, mám místo doma? líbí se mi předloha? jo? tak sem s tím - lepší než aby to lehlo popelem. Konec konců zpopelnit to můžu dycky, ale do té doby než si jej nepostavím sám, budu mít vystavený ten kousek od jiného modeláře...

Nebo jsou ještě jiné možnosti - obdarovaný modelář může být méně zručný, model už může být vyprodaný, "modelář" na to nemusí mít momentálně čas - ať už je důvod jakýkoli (betařství, kreslení nových modelů pro ostatní, zdraví, rodina, škola...atd.).

Jinak já osobně jsem zatím volil jen obdarování - vždy se někdo najde ;) , ale už jsem uvažoval i nad střelnicí, protože stále mám některé kousky ze začátků ke kterým nemám žádný vztah a netroufl bych si je někomu dát 8-) .
Tomas
Příspěvky: 201
Registrován: ned 22.1.2012 16:28

Re: Kam s hotovými modely?

Příspěvek od Tomas »

Poslána zpráva přes forum.
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s hotovými modely?

Příspěvek od Standa F. »

Michal K. píše:...Jednu loď jsem musel dokonce rozčtvrtit sekerou...
Výrok týdne :D. Drsné a barbarské, ale v modelářském světě běžné.

Osobně si myslím, že každé naše papírové děťátko by mělo mít svůj pelech daný PŘEDEM, dříve, než se do něho řízne. Jinak se záhy změní v problém KAM S NÍM, a to již během "porodu".

Pokud nemám doma X vitrín a prostory pro soukromé muzeum: kvalitně model nafotit (na památku) a pak darovat.

Model by neměl být danajským darem - chce to soudnost. Je to asi jako při darování štěněte - děti budou vždy nadšené, ale pán/paní domu může náš skvělý model považovat jen za další krám.

Nebo viz Bernie před lety - možno zkusit dobročinnou aukci. Jeho skvostný real-Kraz se prodal za několik tisíc a ty šly na dobrou věc. Zde může obstát bez ostudy ovšemže jen Pan Modelář na úrovni ... no, minimálně teda toho Bernieho 8-).
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Kam s hotovými modely?

Příspěvek od Lukáš »

Moje manželka má spostu kamarádek s malými dětmi. Když přijdou na návštěvu, stačí otevřít krabici a rozzářené oči capartů mluví za vše. Takže proč nepovedené a zašlé modely ničit, když mohou udělat radost jinde.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Kam s hotovými modely?

Příspěvek od Vojta Č. »

Ona teda trvanlivost modelu po předhození dětičkám s rozzářenýma očima je spíš v řádu hodin než dní, ale problém "kam s ním" to řeší elegantně :)
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“