SVOS VEGA / vlastní tvorba / 1:43

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Rawen
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 16.2.2012 11:13

SVOS VEGA / vlastní tvorba / 1:43

Příspěvek od Rawen »

Ahoj lidé.

Tak jsem se rozhodl přejít z mikromodýlků k makromodýlkům a jako první vlaštovku jsem si zvolil stroj neobvyklý, který snad ještě nikdo nezpracoval - prototyp českého MRAP vozidla Vega.

Informace a fotografie předlohy můžete najít dobře zpracované zde:
http://www.armadninoviny.cz/cesky-trans ... taily.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Vegu v akci můžete zase vidět tu:
http://www.youtube.com/watch?v=kifuSETuLBY" onclick="window.open(this.href);return false;

A nyní již info k samotnému modelu. Zvolil jsem měřítko 1:43 které mi přišlo takové nejvíc optimální. Sehnat podklady bylo docela složité, našel jsem jen jeden bokorys a pohled zepředu a poté hromadu fotek z nichž ale ne všechny zachycovaly stroj tak jak bych potřeboval.
Snažil jsem se jí udělat pokud možno přesně a zároveň jednodušší ke slepení jak jen to šlo. Momentálně uvažuji jestli stojí za to Vegu nabídnout někde k vydání za symbolický peníz jako fireboxy apod. nebo ho dát volně ke stažení.
Jestli se Vega povedla, posuďte sami ( je mi jasné, že jdu s kůží na trh a dostanu asi nemálo za uši za tu retuš a celkově takové humpolácké zpracování ale prostě, je to prototyp a já nejsem moc dobrý modelář - raději modely vymýšlím než lepím) :

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

A teď možná malinko kontroverze. Jak známo, kreslím občas pro ABC nějaký ten model. Samozřejmě, že mne napadlo nabídnout jim i Vegu a zpracoval jsem proto její jednodušší dětskou verzi. Líbila by se vám? Díky Kamilu Stolovi a jeho modelářskému dětskému kroužku, jste měli možnost vidět první pokusné kousky Vegy i v Brně, dokonce v obou verzích.

ObrázekObrázekObrázek

PS: jen ta jednoduchá verze byla nafocena profíkem kvůli prezentaci pro ABC, jestli budu mít lepší fotky té detailní verze, pak to tady upravím. Pokud to teda má cenu. Asi by to měl lepit a fotit někdo jiný než já:-)
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: SVOS VEGA / vlastní tvorba / 1:43

Příspěvek od Tomys »

Už to víš z FB... U mě dobrý. Sice nezvyklé měřítko, ale s tím se dá vždy něco dělat. Takže rozhdně složitější variantu. A klidně za rozumný peníz.
jarek
Příspěvky: 327
Registrován: sob 21.1.2012 0:11

Re: SVOS VEGA / vlastní tvorba / 1:43

Příspěvek od jarek »

Vypadá to dobře. ps nějaký podklady byly v ATM , něco bylo na netu a zkus taky napsat do SVOS..
Rawen
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 16.2.2012 11:13

Re: SVOS VEGA / vlastní tvorba / 1:43

Příspěvek od Rawen »

Do Svosu jsem psal, i ze slušnosti abych je informoval že hodlám ztvárnit jejich výtvor ale bohužel už měsíc bez odpovědi. ATM nekupuju ale určitě tam byl ten výkres co se objevil i na valka.cz a podle kterého jsem to dělal.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: SVOS VEGA / vlastní tvorba / 1:43

Příspěvek od Tomáš S. »

Hezké, rád bych si ho nědy vystavil na poličku, o podstavci se neuvažuje? ;)
Uživatelský avatar
navstevak
Příspěvky: 69
Registrován: sob 28.1.2012 17:49

Re: SVOS VEGA / vlastní tvorba / 1:43

Příspěvek od navstevak »

Za sebe mohu říct, že samozřejmě radši složitější verzi.

_____________________________________________________________
Hotovo: MPR I, Švihov, StuH 42 1:35, Wirbelwind 1:35, Sd.kfz. 251/1D 1:35, Pz.Kpfw IIc 1:35, LT 40 1:35, sIG 33 1:35, Škoda Fabia 1:24, Jeep scout car T25 1:35, Škoda Roomster 1:32, JAGDTIGER 1:35, Sherman M4AE2 Jumbo 1:35

Ve stavbě: MPR II (45%) - STOP, Centaur IV 1:35 (90%) - STOP, KV-1 1:35 (25%)
Uživatelský avatar
tata
Moderátor
Příspěvky: 195
Registrován: pon 12.12.2011 19:04
Bydliště: Galaxie Orlová

Re: SVOS VEGA / vlastní tvorba / 1:43

Příspěvek od tata »

Proč humpolácké ? Mě se líbí myslím že v ABC by ho brali ,ale jak je znám muselo by to být max na 2 xA4 včetně návodovky :D
Rawen
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 16.2.2012 11:13

Re: SVOS VEGA / vlastní tvorba / 1:43

Příspěvek od Rawen »

Díky za názory. S ABC dojednáno, že bude kindervarianta. A na šíření detailní verze se zatím pracuje. Pro sebe si jí rozhodně nechat nehodlám.

O stojánku pro ní zatím neuvažuju, myslím že to už si tady na foru každý zvládne nějaký udělat, či přímo diorama ke kterému to svádí díky těm otevřeným dveřím vzadu. Možná bych mohl přihodit nějaké ty siluetové figurky které tu mam také v zásobě:-) Uvidíme ještě.

Jinak série makromodýlků bude pokračovat Tatrou SOT která bude takovou lidovější variací na tu monstrozní nádheru od Ripperworks, a opět nejspíš včetně kinderverze. Snad se bude líbit.
JaS
Příspěvky: 54
Registrován: čtv 27.9.2012 11:56

Re: SVOS VEGA / vlastní tvorba / 1:43

Příspěvek od JaS »

Pěkný, z ABC to postavíme se synem a když to vyjde ve složitější variantě tak to taky rád koupím.
cokapik
Příspěvky: 14
Registrován: ned 5.5.2013 18:12

Re: SVOS VEGA / vlastní tvorba / 1:43

Příspěvek od cokapik »

Za mě určitě paráda:) , měřítko je fajn ale 32 by taky bylo parádní :) a už teď tam vidím spoustu věcí ,na kterých by se dalo vyřádit takže určitě složitější verzi a nejlépe 32.

Jinak nebude menší verze (1:43) v dohledné době třeba za drobný peníz jako PDF ? Free nečekám to by asi byl člověk sám proti sobě:) tak aspoň v té elektronické podobě?:)
cokapik
Příspěvky: 14
Registrován: ned 5.5.2013 18:12

Re: SVOS VEGA / vlastní tvorba / 1:43

Příspěvek od cokapik »

Ještě tohle , jiné verze časem by nebyly k mání ? :)

Jako například zde?

http://www.armsvos.cz/download.php?FNAM ... omplet.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Rawen
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 16.2.2012 11:13

Re: SVOS VEGA / vlastní tvorba / 1:43

Příspěvek od Rawen »

Na ty návrhy dalších verzí jsem také koukal a líbí se mi dost ale tam už by to bylo čistě o fantazii a asi bych to nechal na šikovnosti modelářů kteří si můžou tu mojí základní vytunit podle sebe. Složitější verze ke stažení snad bude brzo. Musím se optat šéfa obchodu:-)
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: SVOS VEGA / vlastní tvorba / 1:43

Příspěvek od JoseFxx »

Model je supr i v jednoduché verzy. Po dlouhé době jsem kvůli tomu koupil ABC. Palec nahoru. Jen tak dál.
cokapik
Příspěvky: 14
Registrován: ned 5.5.2013 18:12

Re: SVOS VEGA / vlastní tvorba / 1:43

Příspěvek od cokapik »

Tak SVOS VEGA už je na prodej a hned složitější verze ! ;) :) takže za mě paráda a děkuji ! :)
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: SVOS VEGA / vlastní tvorba / 1:43

Příspěvek od Tomys »

Hmm a že by jsi dal odkaz....
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“