Škoda Liaz ŠT-180 / Agromodels / 1:32 HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: Škoda Liaz ŠT-180 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od BalvieM »

Jasně Waszku, ta palubka by tam šla jinak fakt obtížně, jen si myslím, že by se i dalo udělat komplet opláštění z obou stran ze
předu a z boků předem, zadek by zůstal otevřený právě pro palubku. Teď už je to jedno, podle slovního návodu to půjde také.

TheMartin542 - v to doufám.

Ještě taková drobnost, nevíte náhodou někdo jak odstranit uschlé sekundové lepidlo z folie oken :oops: ?
Jestli to nejde, bude to asi novinami rozmázlý ovád.
Uživatelský avatar
Waszek
Příspěvky: 203
Registrován: sob 21.1.2012 17:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Škoda Liaz ŠT-180 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od Waszek »

s tím opláštěním máš pravdu. Určitě k výsledku vede více cest.
Návod neber jako danou věc. Návod jsem sestavil, jak mi to při stavbě přišlo logické, ale nemusí to samozřejmě vyhovovat všem. Co modelář, to jiný přístup.

Jinak, práce výborná. Těší mě sledovat růst dílka, na jehož zrodu jsem se podílel.

W
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Škoda Liaz ŠT-180 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od JoskaM »

v modeláku prodávali vodičku na opravy skel, Agama, FIX...cosi, mám to doma, je to jako lak, pak to zaschne, a udělá ti to film na celém skle.
nejde mi odkaz, ale na http://www.agama.cz" onclick="window.open(this.href);return false; - pomocné přípravky, LAK FIX. mám s tím dobré zkušenosti....i na opravy sklíčka na tachometru kola. a já nevím co ...
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: Škoda Liaz ŠT-180 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od BalvieM »

Prší a prší, tak popojedem. Dostávám se pro mě k nejhorší fázi a to obalení kabiny venkovním pláštěm.
Nejdříve doplnění o sedačky. Sedák i opěradlo mám 2x podlepené čtvrtkou a vystřižené o něco menší, aby se obvodový díl vešel.
Celé se to zpevnilo, ale i ztěžklo a tak jsem dolu na držák k podlaze dal pro větší pevnost obdélník ze čtvrtky.
Na volanty jsem použil o kroužky přibližné velikosti, jen výpary ze sekunďáku je mírně barvily do běla. Na opravu stačila tempera.
Řadící páku mám posunutou mírně do strany, byla moc blízko u volantu. Je z měděného drátku obalená slabým papírem.

Obrázek Obrázek Obrázek

Samotné opláštění: přední část a boky jsem od sebe neřezal a světe div se ono to sedlo. Sice na konci kabiny zbyl docela kus, ale
okna sedí. Po mém vychladnutí následoval zadní díl a spodek a radost, že to je za mnou.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Poslední pohled dovnitř a vedle nachystaná stříška kabiny...

Obrázek Obrázek Obrázek

To mi nedalo, střecha přiložena na sucho...

Obrázek

Brzy naschle !
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: Škoda Liaz ŠT-180 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od BalvieM »

Než budu pokračovat, zeptám se kompetentních, kam přijdou tyto dílky ?

Obrázek

U kapoty mám čelní díly podlepené na milimetr a boky vnitřku mám podlepeny díly z náhradní kopie. Je to celé pevnější.
A filtr, ten se stavěl sám :) :

Obrázek Obrázek

Všechna kola jsou již hotova a začínám s kapotáží. V návodu bylo, že levý boční kryt se síťkou se u této verze nepoužíval.
Já ho tam chci, jen se musí odříznout spodek, protože se nevejde kvůli olejové nádrži.
Postup lepení kapoty jsem zvolil jak je na fotkách a myslím, že dopasování vršku kapoty a kabiny půjde snadno.

Obrázek Obrázek Obrázek

...a super makro...to ukáže všechno

Obrázek Obrázek

Lano nesmí chybět :

Obrázek
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: Škoda Liaz ŠT-180 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od BalvieM »

Pokračuji nakládací lžící. Zde mám nasíleny boky, které jsou bez chlopní oblepeny plášti. Začínám mít obavy, jestli se mi to celé
udrží v poloze nahoře, lžíce docela ztěžkla. Jinak vše sedí perfektně.
To se dá napsat i o ramenách, tam jsem trošičku tápal v návodné kresbě a to u uchycení opěrných noh k dílům 216 a u dílů 216 by měli být
otvory jen malé a u dílků 217 otvory nahoře větší, pokud to mám ovšem správně sestavené.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Škoda Liaz ŠT-180 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od JoskaM »

...oprava, podle mě o máš OK..
Obrázek
měly by sloužit, když sundali lžíci aby ji zase jen docvakli...(foto první bety)
Naposledy upravil(a) JoskaM dne pon 1.7.2013 19:57, celkem upraveno 1 x.
stockholmik
Příspěvky: 305
Registrován: úte 31.1.2012 10:10
Bydliště: Náchod

Re: Škoda Liaz ŠT-180 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od stockholmik »

:shock: Vypadá to jak opravdový, chystám se na složení všech verzí, a prosim Tě z čeho máš tu mřížku. PS: Rád koukám na Tvou stavbu.
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: Škoda Liaz ŠT-180 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od BalvieM »

ˇ
Myslím, že je to síťka proti hmyzu, ale úplně si jistý nejsem, přebarvená zezadu přibližným odstínem řídké Humbrolky.
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: Škoda Liaz ŠT-180 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od BalvieM »

Už to musím nafotit celé, tedy bez radlice, abych to nepřehnal s doplňky. Bednu, závěsy pod předním nárazníkem a lano, to jsem viděl
na skutečných strojích, ale hasičák byla taková nutnost. Po nalepení předních blatníků mi v tomto místě vznikla taková nepěkná
mezírka a než to nějak tmelit, napadlo mě tohle řešení. Teoreticky by tam mohl i být.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Příště to bude komplet.

Brzy naschle.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Škoda Liaz ŠT-180 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od JoskaM »

Za mě velmi fajné!!!
Uživatelský avatar
arijv
Příspěvky: 27
Registrován: úte 3.1.2012 23:49

Re: Škoda Liaz ŠT-180 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od arijv »

moc pěkný, decentní doplňky a hasičák dobrý nápad a krásně tam pasuje... při pohledu na tvoje fotky mam chuť si tento model taky postavit
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: Škoda Liaz ŠT-180 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od BalvieM »

Chlapi dík a jdeme rovnou do finále.
Nejdříve samotná radlice, zde mám poprvé odzkoušenou hliníkovou pásku na pístnicích místo barvy a musím uznat je to lepší. Jen to namotání
na špejli bylo asi na popáté. Pořád se to krabatilo.

Obrázek Obrázek Obrázek

A celý traktor:

Obrázek Obrázek

Základ hnojné linky připraven k akci, jen jsem nenašel odvahy použít ten materiál :) .....

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Závěrem musím pogratulovat autorům a všem kdo se podílel na tomto modelu podle mě ke skvěle odvedené práci a pokud jsem to
slípnul i já, bez chybek se to u mě neobešlo, tak jej všem vřele doporučuji už proto, že pomalu z kraje stavby jsem přestal hlídat
nějakou tu nepřesnost. Prakticky vše sedělo jak má a to je pak radost patlat !!

Brzy naschle !
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Škoda Liaz ŠT-180 / Agromodels / 1:32 HOTOVO

Příspěvek od JakubSDK »

Velmi pěkná práce ;) a gratuluji k dokončení :P
LexikCZ
Příspěvky: 101
Registrován: stř 3.7.2013 20:56
Bydliště: Malé Hradisko

Re: Škoda Liaz ŠT-180 / Agromodels / 1:32 HOTOVO

Příspěvek od LexikCZ »

Hele tak musím tě teda pochválit máš fakt suproví, jen tě chci poprosit o laskavost , nemohl by jsi mi nějak detailněji popsat upevnění těch zadních blatníků,jelikož ji lepím taky tak by mě to zajímalo. Díky za odpověď
Odpovědět

Zpět na „Zemědělská a lesnická technika“