Škoda Liaz ŠT180 / Agromodels / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

VaclavJirka
Příspěvky: 130
Registrován: pát 10.8.2012 20:10
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Škoda Liaz ŠT180 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od VaclavJirka »

Abych si trochu odpočinul od centrální nosné roury a vzduchem chlazených motorů, tak jsem se rozhodl udělat si konečně traktor, kolem kterých se ostatně motám profesně. A když traktor, tak pořád ten nejsilnější z čs. produkce, dnes již veterán, Škoda ŠT180. Udělám jej v nejrozsáhlejší verzi, jakou vystřihovánka nabízí, tedy s dvojmontážemi, dvěma volanty a nahrnovací lžící. Čili dokončení modelu rozhodně nevidím před koncem roku. Zvlášť když nás teď čeká jaro, léto, podzim... Takže pomalu, ale jistě do toho...

Obrázek
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Škoda Liaz ŠT180 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od JoskaM »

Waszkůůůůů je to tady první odvážný.
Tak držíme palce!
Uživatelský avatar
Waszek
Příspěvky: 203
Registrován: sob 21.1.2012 17:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Škoda Liaz ŠT180 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od Waszek »

No super

tak ať se dílo daří, pro případné dotazy jsem samo k dispozici.


W
stockholmik
Příspěvky: 305
Registrován: úte 31.1.2012 10:10
Bydliště: Náchod

Re: Škoda Liaz ŠT180 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od stockholmik »

Ať se dílo daří, mě do toho vlítla Jamalka z Dakaru, jinak bych ji také stavěl.
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: Škoda Liaz ŠT180 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od BalvieM »

Jsem rád, že se tady do "škodovky" také někdo pouští, tak budu sledovat, ať se daří !
VaclavJirka
Příspěvky: 130
Registrován: pát 10.8.2012 20:10
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda Liaz ŠT180 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od VaclavJirka »

Dobré ráno, tak zatím tady mám pár celků předního rámu. Zatím se z toho moc nepozná, cože to vlastně bude. Ale aspoň jako malá ochutnávka...

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Škoda Liaz ŠT180 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od JoskaM »

Aou, fixka jako retuš, ...zkus vodovky, dopadne to jinak, tohle je Brrrr..pohled.
Jarek66
Příspěvky: 16
Registrován: pon 28.1.2013 20:01
Bydliště: Bohumín

Re: Škoda Liaz ŠT180 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od Jarek66 »

Začátek dobrý,ale Joska má pravdu,dal jsem na jeho radu s těma vodovkama a dělá se mi s něma dobře.Osobně mi sedl nejlíp štětec č.3,držím palce.
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: Škoda Liaz ŠT180 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od BalvieM »

Mě vyšla nejlépe retuš vodovková a to sametově černá, bílá a trošička světle zelené (vodovky asi z dálného východu, ale dobré)
Stále různě míchám světlejší, nebo tmavší, protože samotná kresba podvozku je v různých odstínech šedé.
Taky mi to chvilku dalo najít pro mě alespoň přijatelný odstín a retušuji ještě před slepením.
Zkus to, určitě se to vyplatí a hlavně u takhle rozsáhlého modelu.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Škoda Liaz ŠT180 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od JoskaM »

:lol: Jojo, ty barvy od Jirky jsou vždy na míchání, nevím kam na ty odstíny chodí
VaclavJirka
Příspěvky: 130
Registrován: pát 10.8.2012 20:10
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda Liaz ŠT180 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od VaclavJirka »

Tak a je tady první větší celek přední části s nápravou na kyvném rámu a motor s převodovkou. Možná jsem příliš skromný patlal, ale zatím jsem nenarazil na žádnou větší záludnost při stavbě. Občas pouze chvíli trvá, než najdu potřebný díl v tak rozsáhlé vystřihovánce.

No a k výtkám retuše fixou pouze toliko:
1. Zcela je beru a chápu. Opravdu to není nejdokonalejší.
2. Nemám cit pro barvy, takže vodovky bych stejně lépe nenamíchal.
3. Papírovou patlařinu dělám hlavně proto, že model můžu kdykoliv ze šuplíku vytáhnout i jen před spaním na chvilku na svůj psací stůl a hned patlat. Nebaví mě cokoliv rozmíchávat, brát vodu, prát štětce atd. To bych jinak mohl zůstat u plastikových modelů nebo létajících modelů.
4. Pro mě hlavní na patlařině je, že se člověk seznamuje s tím strojem a něco při stavbě poznává. Hotový model stejně nakonec skončí v krabici a občas se na něj jdu podívat.
5. Jakmile patlal střihne do uměleckého díla, jakým vystřihovánka je, tak záměr autora chtě nechtě vždycky zničí. Proto je nejlepší pocit prohlížet si zas a znova neslepené vystřihovánky a představovat si, jak budou dokonalé, až budou jednou slepené :D
6. Ale každý z nás to může mít jinak :lol:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
VaclavJirka
Příspěvky: 130
Registrován: pát 10.8.2012 20:10
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda Liaz ŠT180 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od VaclavJirka »

Malinko jsem pokročil, ale jde to pomaličku. Venku je teď mnoho lákadel a také mých 70 včelstev zjistilo, že je jaro.
Je téměř hotová přední část podvozku s traktorem. Přidány byly stupačky, vzduchojemy, kastlíky, natažen výfuk, nárazník a světla. Nedělal jsem žádné úpravy. Vše je ze šmikmajdy. Tedy kromě drátu na výfuk :D

Podvozek_0505135Obrázek
Podvozek_0505134Obrázek
Podvozek_0505133Obrázek
Podvozek_0505132Obrázek
Podvozek_0505131Obrázek
Podvozek_0505136Obrázek
Uživatelský avatar
Waszek
Příspěvky: 203
Registrován: sob 21.1.2012 17:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Škoda Liaz ŠT180 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od Waszek »

Ahoj,

pěkné to máš.
Jen bych se přimlouval za světlejší retuš.
A ještě, ten držáček na olejové nádrži byl zamýšlen z nabarveného drátku. Chápu, že se k barvení nestavíš zrovna s nadšením :-D, ale třeba zrcátka jsou taky zavěšena na tenkém drátku, a tam si myslím, že se tomu nevyhneš, protože by to papír neunesl.

Jinak s napětím očekávám další postup.

W
VaclavJirka
Příspěvky: 130
Registrován: pát 10.8.2012 20:10
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda Liaz ŠT180 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od VaclavJirka »

Uvidíme, jestli vydrží. Držáky zrcátek dělám vesměs taky z papíru :D Akorát koukám, co všechno na tom motoru odhalí focení na makro. Pouhým okem spousta "divných" věcí není takhle vidět...
VaclavJirka
Příspěvky: 130
Registrován: pát 10.8.2012 20:10
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda Liaz ŠT180 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od VaclavJirka »

Tentokrát jsem musel na Škodovce řešit první větší problém. Zjistil jsem, že sběrná výfuková roura osazená na trubkách od válců, zakrývá silentblok pro budoucí osazení kabiny. Musel jsem je odřezat a výfuk přilepit přímo na blok motoru. Přitom motor jsem při osazování narazil vrtulí až do chladiče. Nicméně opravit to šlo jenom takto.

Obrázek
Obrázek

Jinak další pokrok v mezích šmikmajdy. Zpracován zadní rám. Osazen zatím jen zkusmo.

Obrázek
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Zemědělská a lesnická technika“